Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 156


Recommended Posts

Buna seara dragele mele,

 

Nu am mai scris din lipsa de timp si de inspiratie.

Noi suntem binisor, o perioada am fost in butoi acum usor usor incerc sa ies, suntem singure din nou pt ca tati lucreaza temporar speram noi, la Piatra Neamt, asta fiind si motivul butoiului.

 

Bebe din burtica e din ce in ce mai miscacios[olala] si burtica e deja marisoara si incepe sa ma incetineasca.

 

Mariuta e intr-o etapa de TOT CE SPUNE MAMA E NU, din care cu multa rabdare speram sa iesim, in rest se joaca frumos, e innebunita dupa zapada si saniuta, canta si danseaza toata ziua, e un copil vesel, in schimb la olita face doar pipi, pt kk imi cere pampers pt ca nu vrea la oala si nici la wc, dar poate trece si etapa asta [:D]. La somnul de pranz am renuntat la pampers, iar la cel de noapte nu stiu in care secol vom renunta.

 

Dana ce copii frumosi poti sa faci!!! Ar fi pacat sa te opresti aici [flo]

 

Beatrice ma bucur mul ca s-a intors motzata, sper din tot sufletul sa vii cu vesti bune joi[pup]

 

Licu si eu am fost la dentist dupa ce am nascut si cu anestezie fara adrenalina (cred ca toti dentistii numai din asta folosesc acum) nu prezinta nici un pericol sa nu poti alapta - mie dr mi-a zis ca pot alapta dupa ce trece efectul anesteziei, daca nu resusesc sa rezist pana atunci, cel mult poate fi o usoara somnolenta la copil. Eu iti eram datoare cu un raspuns, ma intrebai daca ne-am dorit baietel sau fetita- sincer imi era indiferent, dar parca totusi acolo undeva imi doream un pic mai mult inca o fetita, dar suntem extrem de fericiti si asa.

 

shtephy imi place tare mult ca esti activa, mi-e drag sa citesc postarile tale [flo]

 

Monis sper ca ai gasit loc de parcare si nu te-ai mai impotmolit. Azi am iesit si eu prima zi cu masina prin tunelul de zapada din oras [alcool] si in afara de faptul ca nu aveai pe nicaieri pe unde sa parchezi am vazut si 3 accidente cu masini gen saniuta [alcool]

 

Lumi si eu care te laudam...lasa eu am incredere ca daca iti doresti intr-adevar ai sa reusesti sa scapi de obsesia asta [pup]

 

Stanucel ai fost simpatica foc cu ochelarii tai!

 

Raluci da-i inainte cu caramida sa mai treaca gerul asta ca azi pe la pranz erau -18 grade la noi

 

Floricik tinem pumnii sa ajungeti la zburlita [flo]

 

Va pup pe toate, nominalizate sau nu si va urez o seara placuta.

 

Mami fericita de [zana] Mariuta

si [gravi] de [baietel] de 18 saptamani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lumi n-a fost momentul chiar acum ,dar trebuie sa reusesti daca ti-ai pus asta in cap [pup]

 

Dana sunt tare frumoase pozele cu baietii tai ,ei sunt mai frumosi pe zi ce trece [olala].[pup]

 

Tina ma bucur ca tu si sotul tau ati reusit sa comunicati .

 

Biara povestea nasterii acasa a fost minunata pana in nmomentul in care au ajuns la RM .

 

Floricik sper si eu din inima sa puteti ajunge la Ema.

 

Raluci ffff tare Renus cu engleza [olala] si cu dragostea pt Cezarica [olala]

 

Monica ce fain e cu bebe miscacios [olala][olala]

Bravo Mariutei pt pipi la olita ,va urma cat de curand si kk ,precis

.Imi pare rau de despartirea de tati ,dar sper sa fie scurta [pup]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

am vazut poze cu puii Danei.Sunt superbi.

Monis vroia si Dankutza pe cei pinky parca.Eu as vrea 2 perechi.

Fetele am un scaun de la graco de vanzare.E nou.L-am primit pe 31 ianuarie si nu l-am folosit pentru ca am primit unul la fel acum o saptamana.E cu factura cu garantie.Luat de la emag cu 500 ron.Il dau la 450 ron.

e asta,

http://www.emag.ro/scaune-auto-si-accesorii/graco-scaun-auto-logico-l-xconfort-lion-15-36-kg--pPN_12561

.

id="blue">

 

[mamica] de [copil] George-Stefan (15.11.09)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la Arcadia sa povestesc mamicilor despre alaptare

A fost frumos, am primit intrebari. Le-am simtit receptive.Atmosfera a fost de intalnire relaxata intre mamici. Sper sa repet curand experienta[pup]

Multumesc tuturor celor care mi-au tinut pumnii.

 


Mami fericita de [copil]Mihnea si de [baietel] Tudor
id="right">id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria
Am fost la Arcadia sa povestesc mamicilor despre alaptareA fost frumos, am primit intrebari. Le-am simtit receptive.Atmosfera a fost de intalnire relaxata intre mamici. Sper sa repet curand experienta[pup]Multumesc tuturor celor care mi-au tinut pumnii.
Mami fericita de [copil]Mihnea si de [baietel] Tudor
id="right">id="blue">
align="right" id="quote2">[pk][pk][pk] bravo mami! stiam noi ca te vei descurca de minune! [pup]
Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009) id="size3">id="Script MT Bold">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[cafea] si [cafea] si si mai multa [cafea]

 

Tina poate facem doua echipe de comanda la Tikii, ca reducerea e de la 4 perechi in sus. Si atunci nu are rost sa le comandam pe toate intr-un singur loc, ca o sa ne fie greu sa ne intalnim. Hai sa asteptam si pe Dankutza sa vedem ce zice si apoi hotaram ce si cum, k?

 

Raluci mie nu mi-a placut ever DiCaprio pana la The Departed si Shutter Island. Dar trebuie sa recunosc ca stie sa joace. Iar Inception e un super film cu sau fara el [:D]. Vad ca sunt gata astia sa-i dea rolul Marelui Gatsby intr-o ecranizare noua, nu prea sunt gata sa vad un remake dupa filmul ala.. Dar Timberlake e la oi rau. Poate o deveni si ala actor intr-o zi, dar pana atunci cre' ca mai e [:D].

Pup baietii frumosi si mai ales pe Cezarelul pe care nu-l cunosc [q] [pup][pup]

 

Monica si noi experimentam faza de NU, uneori e tare solicitant [alcool] dar va trece cu siguranta. Hang in there, speram sa vina tati acasa langa voi cat mai curand [pup].

 


 

Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009) id="size3">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...