Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

sustinere.. suport moral :)


Recommended Posts

Buna la toata lumea!! Sunt noua pe forum si noua in discutiile despre copii as putea spune. Sunt o viitoare mamica de 24 de ani... singura..din pacate. Tati s-a gandit ca e mai bine pentru el sa isi continue viata pe care a avut-o pana acum. Il si inteleg avand in vedere faptul ca am aflat ca voi avea un bebe cand deja eram in 26 de saptamani [:I] (acum am 30 ).Dar...show must go on. [alcool] Noi suntem bine ... sanatoase si pe plan psihic ne "revenim" foarte repede. Nu aveam in plan un copil si asta m-a derutat foarte tare. Am noroc cu familia care ma sustine din punct de vedere moral si financiar .. din pacate. In aprilie va veni si cel mai nou memebru al familiei si abia asteptam. Trebuie mentionat faptul ca mai am un nepotel de 9 ani si unul de 2, care sunt incantati de faptul ca vor avea o verisoara.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bine ai venit, mimi![flo] sarcina usoara in continuare si un bb sanatos si mancacios![bb] giulia si alex-raoul (22.09.2002) "Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Indraznesc si eu sa postez, desi de mult timp preferam doar sa citesc. Iti doresc o sarcina usoara, o nastere la termen, incearca pe cat posibil sa-ti mentii psihicul pe linii cat de cat normale pt tine si sarcina, este minunat ca ai gasit sprijin in cei apropiati. Este o chestiune foarte delicata si iti doresc sa o depasiti cu brio [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sarcina usoara..si felicitari!si multa putere..totul va trece cu bine! intreba cineva daca isi va recunoaste copilul!eu daca as mai trai odata asta nu as vrea sa aiba vreo treaba cu copilul, ar fi pe numele meu si atat. [auto] CODRIN *15.02.2005 si [autoroz] DIANA *10.11.2009 [tren] Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Citat:
citat din mesajul lui mimi24
Buna la toata lumea!! Sunt noua pe forum si noua in discutiile despre copii as putea spune. Sunt o viitoare mamica de 24 de ani... singura..din pacate. Tati s-a gandit ca e mai bine pentru el sa isi continue viata pe care a avut-o pana acum. Il si inteleg avand in vedere faptul ca am aflat ca voi avea un bebe cand deja eram in 26 de saptamani [:I] (acum am 30 ).Dar...show must go on. [alcool] Noi suntem bine ... sanatoase si pe plan psihic ne "revenim" foarte repede. Nu aveam in plan un copil si asta m-a derutat foarte tare. Am noroc cu familia care ma sustine din punct de vedere moral si financiar .. din pacate. In aprilie va veni si cel mai nou memebru al familiei si abia asteptam. Trebuie mentionat faptul ca mai am un nepotel de 9 ani si unul de 2, care sunt incantati de faptul ca vor avea o verisoara.
Cel mai mult conteaza ca ai familia aproape ..ca te sustin. Pe acest lucru trebuie sa pui accent momentan, caci dupa ce o sa vina bebelusul, nu o sa mai ai timp sa te gandesti de n-a vrut tati sa fie langa voi...cu trecerea timpul o sa-ti dai seama ca a fost mai bine asa, si ca nu va merita. Sanatate si mergi inainte pt minunea ce o ai in burtica. Daca vrei sa discuti , sa te confesezi,sa te "eliberezi" de anumite frustrari, emotii negative... aici ne gasesti. Toate cele bune
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...