Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

iubirea dintre frati


Recommended Posts

De la copil captiv,maltratat emotional sau fizic pana la ceea ce a fost cu fratele meu e vreme lunga.Am insistat pe faptul ca eu am primit mai multe laude pt ca am invatat mai bine,am primit mai putine pedepse pentru ca nu am spart geamuri etc.Fratele meu nu a fost nici batut,nici gonit de acasa,nici lasat de izbeliste in timp ce pe mine ma tineau in puf.Ne a iubit mami pe amandoi insa sunt constienta ca la mine s a manifestat altfel pt ca a vazut la un moment dat poate mai multa implinire. Nu vreau sa vina sa planga in fata mea,vreau sa simt ca i pasa de mine.nu ca ma suna la o saptamana ca sa mi ceara bani si daca nu am sa i dau inchide telefonul.As vrea din suflet sa il ajt nu pt ca stau in garsoniera noastra ci pt ca e fratele meu si as vrea sa i fie bine,insa nu am de unde.Nu am de unde sa mai rup ca sa i dau si lui[bang] ,,IDEALUL ESTE INVIZIBIL OCHILOR''
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nikol, oamenii se nasc diferiti. Nu are totul legatura cu educatia pe care au primit-o, cu eventualele traume. Unii oameni sunt mai reci. Asa e probabil fratele tau si ar fi fost asa si daca el ar fi fost "favoritul". Cel putin asa cred eu. In al doilea rand, tu nu ai nicio vina pentru modul in care mama si bunica ta l-au tratat pe fratele tau. Oricum inteleg ca nu au fost lucruri cu adevarat grave. Dar si daca ar fi fost, nu e vina ta. Din ceea ce ai povestit lucrurile mi se par chiar destul de firesti. Inteleg ca daca tu ai fi spart geamuri, ai fi primit aceeasi pedeapsa pe care o primea si el. Doar ca tu nu ai spart. Mi se pare firesc faptul ca ai fost felicitata, sarbatorita, atunci cand ai avut o reusita deosebita. Ai fi fost nedreptatita daca nu ar fi fost asa. Cred ca ar trebui sa discuti un pic despre asta cu el, sa afli cum vede lucrurile si sa ii spui cum le vezi tu. Inca ceva - de fapt, cu asta trebuia sa incep. Mie mi se pare ca voi doi aveti o relatie destul de buna ca frati. Adica faceti chiar asa cum cred eu ca ar trebui sa faca fratii. Tu ai o familie, o fetita si el te ajuta locuind in alta parte. A gasit o alta varianta, un loc unde sa locuiasca si e chiar foarte dragut din partea lui ca iti spune ca "nu are ce sa faca cu banii". El te ajuta asa cum poate, te ajuta foarte mult. Tu, pe de alta parte, il ajuti cum poti, ii dai bani cand poti, desi iti este greu, ii gatesti. Inteleg ca el e altfel decat tine (si probabil ar fi fost asa si daca tu erai "oaia neagra" si el "printesa familiei"), e mai nervos si mai putin comunicativ. Dar eu chiar cred ca te iubeste, altfel nu ar renunta la niste bani la care are dreptul. Chiar o face intr-un mod foarte elegant. E foarte bine sa-i arati afectiunea ta, in felul tau si sa spui unele lucruri foarte clar, de exemplu sa-i spui "Uite, acum chiar nu pot sa-ti dau bani fiindca am platit....Nu ai idee cat de rau imi pare ca nu te pot ajuta, lasa ca vin si vremuri mai bune." Si incearca uneori sa ii amintesti lucruri placute din copilaria voastra, vacante petrecute impreuna, poate momente in care l-ai perceput ca fiind "superior": "Iti amintesti cand te-ai urcat pe acoperis? As fi vrut si eu sa ma urc, dar imi era frica."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...