Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CM, bata-l vina!


Recommended Posts

Nu stiu daca se aplica la tine, la mine au incetat toate probleme legate de CM + altele pe langa (migrene, subponderala, carcei, tremur...) cand m-am lasat si de pilule anticonceptionale si de fumat. Si de cafea. Si de ceai exceptand infuzii plante / fructe. ....si de alcool ca si asa nu beam eu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

un remediu "babesc" ce pare sa aiba rezultate ar fi sa consumati zilnic o cana de ceai de galbenele, cu doua saptamani inainte sa vina ciclul. aveam o colega in facultate care era terminata in primele doua zile de CM, se tavalea la propriu de durere si zacea in pat, nu se putea tine pe picioare de durere, plus sangerare abundenta. singurul mod in care se i se ameliorau problemele era sa bea 1-2 paharele de tuica, insa nu-i placea si nici nu se putea duce la cursuri mirosind a tuica, sau sa-i faca cineva injectii cu algocalmin. intr-una din vacante, o mamaita de la tara, de unde erau bunicii ei, a sfatuit-o sa consume acel ceai. oarecum neincrezatoare, colega a baut ceaiul, gandindu-se ca rau n-are cum sa-i faca. ei bine, si minunea s-a produs, ne-am trezit cu ea in camera intr-o zi, abia incepuse anul, si ne-a spus mandra nevoie mare : uitati-va la mine ! noi, mirate, de ce, ce s-a intamplat ? ea, in culmea fericirii : sunt la ciclu si nu ma doare absolut nimic, ma simt minunat ! apoi ne-a spus despre sfatul mamaitei si s-a rugat sa-i dea D-zeu sanatate, pentru binele facut. nu stiu daca acest ceai este compatibil cu alaptarea... Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...