Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat.............adoptie(78)


Recommended Posts

Gianni, sunt fericita sa aud ca ai si al doilea copil. Sa fiti fericiti si sanatosi![pup] Fetelor, sa va spun, inca o data, cum am facut noi.Am concluzionat asa, eu si sotul meu: -incercam sa adoptam un copilas, dar am acceptat ca nu e musai sa reusim, -nu intalnim decat un copil si daca simtim ca nu e in regula ceva cu ceea ce simtim, ne oprim, -nu ne reatestam, -nu cautam, -nu punem pile, -SUNTEM FOARTE DESCHISI SI COOPERANTI CU CEI DE LA PROTECTIA COPILULUI Iata cum au decurs lucrurile: -primele trei luni dupa atestare am avut o stare de agitatie, de nerabdare, asa cum vad ca o simtiti si voi, -am hotarat apoi sa lasam lucrurile sa curga de la sine si ne-am bucurat unul de altul, -am primit telefonul mult asteptat[olala], -nu a mai contat ca ingerasul avea 5 ani si 9 luni, ca nu stia care e stanga si care e dreapta, ca are cinci degete la o manuta si stia doar doua culori: rosu si albastru. Beneficiile: -suntem parintii unui copil minunat care a evoluat fantastic, absolut remarcabil, -am redus mult din stresul adoptiei despre care abia daca ne mai amintim.[:)] Important: acceptati ca poate nu veti reusi sa adoptati un copil; viata trebuie sa isi urmeze cursul, nu vreau sa supar pe nimeni, dar asa e firesc. Tuturor un gand bun si sa va impliniti visele![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Simo73....vad ca Amy nu ti-a raspuns(probabil nu a mai intrat pe forum) asa ca hai sa-ti spun eu pasii: just.ro-portalul instantelor de judecata_undeva in dreapta mai jos)-te duci pe harta-selectezi judetul de unde esti-dosare si la cautare ii dat cuv adoptie si urmaresti deschideri proceduri adoptie Daca nu te descurci , poti reveni.......si oricand, cu placere
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

malex, asa am intrat si eu si am dat la cautare cuv adoptie si nimic nici un dosar. ce sa inteleg ca la mine in severin nu se misca deloc [bang][bang][bang][bang][bang][bang][bang] "In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma." (Will Rogers) simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si in Prahova e ...1 dosar. Poti cauta dupa ,,Parte" si sa scrii Directia generala de asistenta si iti gaseste, daca e ceva. ___________________________________________________________________________________ Copiii nu le datoreaza parintilor viata, ci cresterea (Nicolae Iorga) [http://handmadeamy.blogspot.com/]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu toate dosarele de adoptie sunt facute publice. La mine de exemplu nu a fost trecut numarul dosarului si am intrat in panica, si atunci am sunat la registratura sa intreb care este cauza. Atunci am aflat ceea ce am spus mai sus ca in genral dosarele de adoptie nu mai sunt publice. Acuma nu stiu daca este sau nu adevarat.... la mine asa a fost...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...