Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Operatie hernie de disc


Recommended Posts

  • Răspunsuri 48
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

sint mai multe; la mine era pierdere de urina involuntar;trebuia sa fiu operata pe 8 si au decis sa ma opereze o saptamina mai devreme din cauza asta.la 50% nu cred ca este problema asta doar daca discul continua sa se deplaseze si sa ocupe restul de canal spinal. multa sanatate si nu iti fie frica de operatie daca ti se va propune operatia in sine e usoara, pt mine a fost greu dupa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o hernie de disc descoperita de vreo 2 ani de un neurolog. Am facut CT am luat antiinflamatoare si antialgice dar nu mi s-a spus nimic de operatie. Nici nu stiu daca m-as putea opera tinand cont ca eu vreau nu vreau trebuie sa ridic copilul stau la etajul 2 din 4 urc, cobor carutul pe scari ridic copilul il tin in brate. Catedata ma dor picioarele si imi amortec de ma trezesc din somna de durere si nu mai pot adormi. Sper ca in vara sa ajuns si la un neurochirurg. O sa caut unul bun in Iasi sa fie mai aproape de mine. mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro veniti [url="http://bazar.desprecopii.com"] la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune [/url] [url="http://bazar.desprecopii.com/advancedsearch.asp?search=1&catid=0&SearchStr=&AllAnyExact=all&customs_criteria=1&cfs_txt_UMANITAR=Da+-+cumparatorul+alege&cfs_txt_UMANITAR=pt.+Alexandru+Hapaleti&PriceFrom=&PriceTo=&StartFrom=&StartTo=&EndFrom=&EndTo=&Exclud Str=&OrderBy=end_asc&MaxResults=10&sbmtAdvSearch=%3E%3E#results"] pt. Alexandru Hapaleti si alti copii [/url] poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream http://www.lesch-nyhan.eu/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ani, poti sa detaliezi te rog in ce consta aceasta operatie neinvaziva? adica ce ti-au facut practic? stie cineva daca in Bucuresti exista astfel de cinici? sunt si eu o proaspata detinatoare de hernie de disc la nivel L5-S1, si afectare nervoasa S1 bilaterala si L5 stanga, si probabil ma paste operatia; puteti sa-mi recomandati in Bucuresti un neurochirurg care sa efectueze astfel de interventie? multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adialex, daca e de operat fa-o cat mai repede sa scapi de durere. Am fost anesteziata general, operatia a durat putin peste o ora, a fost o taietura de vreo 5-10 cm pt care am avut pansament o saptamana. Dupa operatie mi-a aratat neurochirurgul nucleul pulpos pe care l-a scos si care herniase, doua bucatele mici. Nu am avut sonda vezicala pt ca am refuzat. Dupa operatie cam o luna am stat mai mult in pat, cam la 3 saptamani parca am condus ca innebuneam in casa. Nu stiu ce sa iti mai zic, intreaba-ma punctual daca vrei sa mai stii ceva. Din pacate nu stiu in Bucuresti pe nimeni :( Sanatate! Danaiulia,cum mai esti? Te-ai hotarat la operatie? [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ani, multumesc de raspuns! poti sa-mi zici te rog daca interventia facuta de tine se numeste nucleoplastie? cand ai facut operatia si cum te simti acum? am gasit si in Bucuresti medici care fac astfel de interventii, dar am inteles ca aceasta ar fi nucleotomie, si nucleoplastia se face doar la Cluj; oricum parerile sunt impartite si nu toata lumea are sanse de recuperare dupa interventie; Luni am prima vizita la neurolog, sa aflu exact care este situatia; din pacate, repausul la pat ar fi imposibil, pentru ca bb2 este destul de mic si nu se linisteste decat la mine in brate, o tin foarte mult in brate si asta imi solicita coloana. flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adialex, nu am facut nucleoplastie. Am facut operatie normala doar ca interventia a fost minimala. Din cate am citit inainte de operatie mie nucleoplastia nu mi-a inspirat incredere,mi s-a parut o metoda paliativa nu curativa. [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Ani ,abia acum am hotarat clar ca e de operat ca nu mai rezist cu durerile. Am incetat sa i-au calmante ca nu mai au efect si nu vreau sa imi stric stomacul. Pe 12 am programare la dr. Maior si sper sa scap cat mai repede ca oricum asta nu e viata nu doar durerile dar pozitia corpului ca sunt strambaaaa de parca as avea vreo 80 de ani. Sper sa am optimismul tau si puterea de recuperare a ta. Iti multumesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...