Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la spitalul Malaxa - Bucuresti


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui andabaragau
:) E foarte posibil sa ne intalnim pe holuri ca si eu ar trebui sa nasc undeva intre 26.09 si 5.10....desi toata lumea imi zice ca fetele ies mai devreme:)).... Acum sa vedem cand vrea ea sa iasa:)
align="right" id="quote2">super!sanatoasa sa fie! in rest nu conteaza data, am o prietena care tocmai a nascut si intradevar a fost mai devreme, la 37 sapt si 4 zile.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata! Azi avem fix 35 de saptamani si la ora 4 dimineata mancam banana,pentru ca imi era foame:)) deja nu mai dorm stralucit,dar asta e! In toate gandurile care imi dau tarcoale,ma gandeam...cum ati procedat cu hainutele pt spital?le=ati spalat/calcat inainte? ca tot citesc chestia asta prin diverse forumuri sau articole... Si inca ceva: De unde cumparam cercelusi/tortite pt fete? As vrea ceva din aur alb,deosebiti asa,dar sa nu coste exagerat... Va pup!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa e fetelor in ultimele saptamani, se doarme mai putin..stiu ca eu abia asteptam sa dorm normal ca nu mai puteam nici sa stau in pat.

Anda, hainutele care le cumperi le speli, la 60 grade, si le calci, macar prima data, ca ai timp.eu sincer acum nu am timp de calcat dar le spal la temperatura mai mare.

de cercei nu stiu ce sa zic, noi i am primit de la nasi la iesirea din maternitate.dar ai putea sa te uiti prin magazine, mall uri..sunt si site uri cu cercei pt copii dar sunt f scumpi, asa ca mai bn te duci si prin obor..sau te uiti pe net.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

azi am fost la control, e bine micuta, a luat in greutate, este activa asa ca nu ne facem probleme pt ea. eu in schimb tr sa stau cumintica in per urmatoare, asta e recomandarea in urma discutiilor avute.

dc totul decurge bine si nu se rup membranele a spus ca cezariana o sa fie undeva la inceputul lui oct.

 

cercelusi gasesti si la amanet, nu peste tot dar exista, eu am vazut cu 170 gramul, pretul ajungea undeva intre 220 si 250 ron (vorbesc de cei noi, nu de amanet). o sa ma mai uit si in alte locuri sa fac o comparatie si te anunt.

 

si eu spal hainutele si le calc inainte!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anushka_24
Eu am nascut la 40 saptamani si tot fetita am avut. asa am sperat si eu sa nasc mai devreme dar pitica mea s a lasat asteptata.cred ca pana la urma depinde de bebe, si nu de sexul lui, dc e fetita sau baiat!Nastere usoara fetelor si dormiti mult acum ca dupa va fi mai greu cu somnul! hi hi..
align="right" id="quote2">nici eu nu mai dorm bine, dar sunt obisnuita de la primul copil asa ca probabil nu o sa imi fie f greu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...