Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la spitalul Malaxa - Bucuresti


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui andabaragau
Nicsor,ce mai faci? Eu azi am intrat in saptamana 37,deja sunt emotionata asa,ma astept din moment in moment la nastere...si sunt pliinaaa de ganduri!!![:I] Dar ma simt bine,putin mai obosita ca deobicei,dar in rest,suntem bine...
align="right" id="quote2">buna!e normal sa fi emotionata se apropie termenul!eu sunt prinsa cu multe,e o per mai agitata pt mine tr sa ne mutam zilele astea si am f multa treaba. nu ma obosesc prea tare ca nu ma lasa bubulina, e foare activa si am contractii usoare cand stau mult in picioare. eu sunt in 34 de sapt, deci mai am un pic.multa sanatate! ai grija de tine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multa sanatate si voua,ma bucur ca sunteti bine,chiar daca e perioada mai aglomerata/obositoare... Voiam sa va intreb,am si eu o problema:)) cred ca de la prea multe ganduri...cum intram in sala de nasteri?in camasa de noapte,in tricou,sau ne dau camasi din alea de spital? Sa nu radeti de mine...dar ma gandesc in toate directiile,sa nu uit ceva,sa fiu cat mai pregatita,desi emotiile nu stiu daca o sa ma lase... Va pupa fetele!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui andabaragau
Multa sanatate si voua,ma bucur ca sunteti bine,chiar daca e perioada mai aglomerata/obositoare...Voiam sa va intreb,am si eu o problema:)) cred ca de la prea multe ganduri...cum intram in sala de nasteri?in camasa de noapte,in tricou,sau ne dau camasi din alea de spital?Sa nu radeti de mine...dar ma gandesc in toate directiile,sa nu uit ceva,sa fiu cat mai pregatita,desi emotiile nu stiu daca o sa ma lase...Va pupa fetele!
align="right" id="quote2">Anda, cand ti se pare tie ca a venit momentul si te duci la spital, te duci la camera de garda. acolo te consulta, coboara medicul care e de garda si tot acolo te vei schimba in camasa care ti ai adus o de acasa.apoi vine o infirmiera si te urca la etaj unde e sala de travaliu, un salon cu patru paturi si alaturi e sala de nasteri..:) cred ca te am mai linistitva pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui donna79
Anda, tu cand ai termenul? cred ca sunt sanse sa fim colege in sala de travaliu :) N-am retinut, cu ce dr. vei naste? .............................................................................................. Donna, mamica lui Tudor-Gabriel (04.10.2010) si [gravi]37+ Buna,Donna,paiiii termenul ar fi undeva la sfarsit de septembrie,26 mai exact,dupa ecografie,acum sa vedem cand vrea pitica sa iasa...cu dr Popescu Maria va fi nasterea,ea ma urmareste de la 10 saptamani si sper sa fie bine pana la capat :) Fetita sau baietel?Si cu ce dr nasti? Va pup si sanatate multa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui andabaragau
[
Buna,Donna,paiiii termenul ar fi undeva la sfarsit de septembrie,26 mai exact,dupa ecografie,acum sa vedem cand vrea pitica sa iasa...cu dr Popescu Maria va fi nasterea,ea ma urmareste de la 10 saptamani si sper sa fie bine pana la capat :) Fetita sau baietel?Si cu ce dr nasti?

Va pup si sanatate multa!

align="right" id="quote2">

Eu am termenul pe 23 sept, e fetita si nasc cu dr. Parpalici.

..............................................................................................
Donna, mamica lui Tudor-Gabriel (04.10.2010) si [gravi]37+


Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui donna79
Citat:
citat din mesajul lui andabaragau [ Buna,Donna,paiiii termenul ar fi undeva la sfarsit de septembrie,26 mai exact,dupa ecografie,acum sa vedem cand vrea pitica sa iasa...cu dr Popescu Maria va fi nasterea,ea ma urmareste de la 10 saptamani si sper sa fie bine pana la capat :) Fetita sau baietel?Si cu ce dr nasti? Va pup si sanatate multa!
Tot fetita :) Sa fiti sanatoase,sa nasti usor...mai e un pic...[bibe] Nasti prin cezariana? Eu as vrea natural...acum sa vedem,am o problema totusi cu dr mea,nu prea raspunde la telefon...voi ati avut problema asta? Eu am termenul pe 23 sept, e fetita si nasc cu dr. Parpalici. .............................................................................................. Donna, mamica lui Tudor-Gabriel (04.10.2010) si [gravi]37+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Anda, asemenea si voua. Natural voi naste si eu, ca si pe primul (adica asa sper, numai sa nu intervina ceva neprevazut). Nu am avut probleme atunci, e drept ca am avut un travaliu lungut dar d-na dr a ajuns la momentul potrivit la spital. Si nu mi s-a intamplat sa nu-mi raspunda la telefon .............................................................................................. Donna, mamica lui Tudor-Gabriel (04.10.2010) si [gravi]37+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce mult ma bucur ca am gasit un subiect pe tema acestui spital,am citit de la inceput toate commenturile voastre si astept cu mult interes si raspunsurile urmatoare.eu sunt o viitoare mami de fetita,avem 31 sapt si voi naste la malaxa cu dr.Maria Popescu(Anda am vazut ca nastem cu acelasi dr).cam cat costa o cezariana in acest spital?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...