Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Guvernul a demisionat


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Nu jignesc pe nimeni cu studii adevarate facute in strainatate tocmai pentru ca stiou ce inseamna sa treci prin gmat, ielts, sa alergi dupa burse, sa pierzi noptile cu proiecte sau invatand la mpdul cel mai serios, sa lasi in tara oameni dragi pe care ii vezi doar pe skype luni in sir.

Dar una este sa faci un doctorat credibil si alta sa afisezi un cv kilometric cu studii exagerat de multe facute prin diverse colturi de tara.

 

Eu intrasem sa imi exprim dezamagirea profunda pentru aceste alegeri. Am inteles ca mai exista inca doua personaje asemenea celor enumerati.

De departe extraordinar este Razvan Mustea. Cum a putut coordona acest personaj un program mba, ramane un mister pentru mine. De aceea, sunt bulversata [alcool]

Dupa cum spuneam, nici spre usele nu ma pot indrepta , acolo aces gen de relatii este chiar mai vechi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 223
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui marius
Din pacate in Romania s-a furat se fura si probabil inca se va fura. Este dominata de hoti.
align="right" id="quote2">Mi-a placut ce a scris Enza, la politice:"În concluzie, PSD-ul a furat tot ce exista la suprafata, PNL-ul tot ce exista în subteran, iar PDL-ul ne-a amanetat viitorul FMI-ului, totul putând fi regasit în buzunarele lor, ori în conturile de unde toate aceste valori vor fi repatriate tarii de îndata ce actuala clas politica va cadea, fiind consemnate în arhive si în memoria colectiva".Perfect adevarat.In conditiile astea, poate cineva (fara interese, desigur...) sa voteze vreunul din astia 3?Rufus, Tora si iadele[foto] Retrospectiva 2008 Retrospectiva 2009 Retrospectiva 2010"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui allinta
Citat:
citat din mesajul lui Lali
Citat:
citat din mesajul lui allinta
Citat:
citat din mesajul lui buli
ce anume si de ce ar trebui sa se schimbe in legea invatamantului?
align="right" id="quote2">In primul rand, numarul de manuale de fiecare materie. In clasa I, numai la abecedar si matematica au 6 carti si 4 caiete. [alcool]Ma cocoseaza pe mine greutatea ghiozdanului, dar pe un copil atat de mic. [help]
align="right" id="quote2">Allinta, total off topic, poate sa se schimbe mama ministrului invatamantului ca invatatoarele care sunt obisnuite sa lucreze din n-spe mii de caiete speciale si culegeri vor face la fel. Idem si cele care au comisioane groase din vanzarea acestora. Din cate stiu exista o limitare in ordinele de la inspectorate, dar exista si invatatoare care nu respecta asta. Chiar stiu pe cineva care invata copiii sa ascunda in dulapul din clasa caietele suplimentare daca au inspectie din cauza acestor limitari.id="size1">
align="right" id="quote2">Vrei sa spui ca al tau copilas a avut in clasa I, mai putine manuale ?Chiar sunt curioasa. allintaA fi fericitid="red"> nu inseamnaid="teal"> ca totulid="orange"> este perfectid="blue">.Inseamnaid="orange"> ca te-ai hotaratid="purple"> sa privestiid="red"> dincoloid="purple"> de imperfectiuniid="limegreen">.id="Comic Sans MS">id="Book Antiqua">id="Verdana">id="Lucida Console">id="Book Antiqua">id="Century Gothic">
align="right" id="quote2">Copilasul meu are in clasa a I-a un manual de mate, un manual de limba si caietul de scriere si de lucru de la acel manual de limba. Adica 4 in loc de 6. Mai au fise pe care fie le primim noi pe e-mail fie le primesc ei copiate. Crede-ma pe cuvant ca sunt multe invatatoare care cresc in ochii parintilor proportional cu numarul de caiete speciale si culegeri. Nu spun ca a voastra e la fel, ca nu o cunosc, dar nu ministrul decide cate caiete speciale si culegeri se tiparesc la un manual, ci editurile. Apoi sistemul lor de vanzari si de bonusuri isi spune cuvantul. Scuze de off topic.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lali, daca ministerul si-ar face datoria, invatatoarele nu ar mai putea hotari cate carti sunt necesare unui copil la o singura materie. Deci ministerul sa decida, nu editurile sau invatatoarele.

 

 

 

 

 

allinta

 

A fi fericitid="red"> nu inseamnaid="teal"> ca totulid="orange"> este perfectid="blue">.

Inseamnaid="orange"> ca te-ai hotaratid="purple"> sa privestiid="red"> dincoloid="purple"> de imperfectiuniid="limegreen">.id="Comic Sans MS">id="Book Antiqua">id="Verdana">id="Lucida Console">id="Book Antiqua">id="Century Gothic">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi-a placut ultimul mesaj al lui Enza. I-am dat si like.

 

Intrebarea e : atunci, pe cine ?

 

 

 

 

 

 

 

 

allinta

 

A fi fericitid="red"> nu inseamnaid="teal"> ca totulid="orange"> este perfectid="blue">.

Inseamnaid="orange"> ca te-ai hotaratid="purple"> sa privestiid="red"> dincoloid="purple"> de imperfectiuniid="limegreen">.id="Comic Sans MS">id="Book Antiqua">id="Verdana">id="Lucida Console">id="Book Antiqua">id="Century Gothic">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot ni l-a ridicat copiloi si desprecopii pe Antonescu la fileu eu un lucru nu inteleg in evolutia acestuia: la alegerile trecute si in primii ani de presedentie a lui Basescu mai ales liberalii dar nu numai ei spuneau mereu ca Basescu e necizelat, badaran, ca vorbeste "din topor" ca e mult prea jucator, ca nu are diplomatie pentru un sef de stat, ca e prea "marinar" pentru o pozitie atat de inalta si ca ne va face de ras.

 

Asemenea comentarii, in parte adevarate, veneau o vreme de la inaltimea unor gulere scrobite de liberali si pareau credibile tocmai prin opozitie. Deasemenea era oarecum reconfortant sa stii ca daca marinarul e intr-un fel, cei care-l critica sunt totusi, altfel. Acun Crin a adoptat exact acelasi stil de discurs isteric si aceeasi pozitie inflexibila. Nu mai vorbeste, striga, nu mai emite idei ci sloganuri.

 

Din punctul meu de vedere este o mare pierdere faptul ca liberalii (prin liderul lor) au coborat atat de mult nivelul, faptul ca nu au reusit sa ramana in sfera ideilor si oarecum mai eleganti.

Pana la urma nu tot electoratul sparge seminte si striga huo cu placere. Un politician abil ar trebui sa vada ca prea s-au "tzatzit" si isterizat toti si a ramas o zona intreaga de electorat neacoperita.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lali
Acum Crin a adoptat exact acelasi stil de discurs isteric si aceeasi pozitie inflexibila. Nu mai vorbeste, striga, nu mai emite idei ci sloganuri.

align="right" id="quote2">

Si-a pierdut rabdarea.
Isi dezvaluie, de fapt, adevarata fata, adevarata educatie. Si-o imbracase frumos in invelis poleit...dar duca-se naiba, ce atata educatie? In plus, sondajele il indica favorit...nu mai e cazul sa se chinuie.
Asta se vrea presedintele Romaniei in locul lui Basescu.

Rufus, Tora si iadele[foto] Retrospectiva 2008 Retrospectiva 2009 Retrospectiva 2010

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui copiloi
Unde l-ati vazut voi pe Antonescu tipand istericat? [alcool]Vreau sa-l vad si eu in ipostaza asta, ca-n 15 ani, de cand e in viata politica, nu avusei sansa [:-@]
align="right" id="quote2">In ultimele aparitii, cel putin, striga. Discursul lui tot din ultimul timp este isteric si inflexibil, dupa parerea mea. Ma pierde repede ca ascultator si-mi pare rau, ca as vrea sa aud si ceva substanta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...