Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

cat mai costa o bona in Bucuresti?


mamavlad

Recommended Posts

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pai si de ce vrei s-o chemi pana la 14:30, daca nu e nevoie sa stea la copil ? Raspunzand la intrebare, pt 10 ore minim 10 milioane. Pt menaj ar fi bine sa te intelegi separat, depinde si ce ii dai sa faca, dar oricum treburile ar fi bine sa fie clar stabilite, ca sa nuj-ti faca o pospaiala de ochii soacrei ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand l-am dat pe Vlad la gradi-progr lung am incercat s-o chem mai putin cu salariu mai mic si mi-a zis ca tre sa-si caute si altceva de lucru ca nu-i ajung banii...Asta insemna sa nu mai fie disponibila 10 ore/zi cand se imbolnavea copilul sau cand aveam nevoie de ea...Asa ca am ajuns la un compromis, ii dau salariu intreg (fffff Mare) si face curat spoiala cum zici tu..Nu i-am mai marit salariul de 2 ani...ca n-am de ce, al meu de bugetar s-a mcsorat de n ori..[q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

2 copii: 4,5 ani si 8 ani. de luat de la scoala la 12 si de la gradi la 1, de stat prin parc intre 12 si 1 , venit acasa , dat de mincat(mincare facuta de mine), culcat copiii si calcat rufe cit dorm ei. Program flexibil- nu o oblig sa stea sa calce daca nu vrea, deci sunt 2/5 zile cind e obligata sa stea 5 ore si 3 zile cind poate sa stea 3-4 ore, depinde cum se organizeaza. 4 luni vacanta pe an platite . cit face? scoala si gradinita sunt la 10 minute de mers pe jos de casa, insa in directii opuse. Conventia e ca dat fiind cele 4 luni de vacanta platite (cele 3 din vacanta de vara cu 100 ron mai putin pe luna , si cu obligatia de a veni sa calce), nu se platesc orele suplimentare ...boala neprevazuta la copil, sau o jumatate de zi sambata , sau 4 ore peste program ...in total 10-15 situatii de acestea pe an. mama de Cristian(05.01.2004) si Ana- Maria (05.09.2007)http://community.webshots.com/user/magdaz74 http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=112487
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...