Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 10 kg jos (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:


Ellinia, ce seminte sunt alea, ca io googalind am gasit ori niste ardei iuti, ori seminte de marijuana... [:D]

Aseara am facut laborator de biologie cu fi-mea, a plantat seminte cam o ora jumate, am intrat in cursa pt obtinerea de goji si physilium.


Monica si [pis] Nancyid="red">, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"
align="right" id="quote2">

Ups, erau de chia, tot google sa traisaca! http://crudsisanatos.ro/joomla/dosarele-mele-crude/crudivor/superalimente/seminte-de-chia
Maica-mea tot ma innebuneste cu ele, neaparat sa-mi cumpar si eu! Prin farmacii sau naturiste nu am gasit, cred ca de pe net se pot obtine cel mai usor. Apropos de physilium, eu consum de vreun an jumate in fiecare zi. Spuneai ca le poti obtine? Din cate am inteles eu se importa de prin India ce se gaseste prin comert. Sa stii ca am aruncat un ochi pe site, mi se pare super, nu cred ca am apucat sa-ti spun!

Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ellinia, da, am luat de la Metro un cosulet mic de physalis si am luat seminte de la vreo 6 fructute (restul le-am bobinat) si mai am 5 din care o sa scot azi semintele.

 

Din ce am citit n-ar fi nicio problema cu cresterea lor, mai ales la noi in Dobrogea, face parte din aceeasi familie cu rosiile, vinetele si cartofii, deci singura problema vor fi daunatorii (gandacul de colorado) dar merge de-un experiment.

 

Dar cica tot din planta in afara de fruct e otravitor, si uite-asa mi-a venit o idee, o sa plantez niste physalis intercalate in culturile de vinete sa vad daca zapacesc colorazii [:D]

 

Chia astea sunt de fel vad tot din zona arida de coasta, deci si astea ar creste. Trimite-mi si mie un degetar de seminte please, de la tine sau mama ta (si sper sa nu ma injure maica-mea ca-i umplu gradina de buruieni - fiindca arata fix ca pirul [:-)))])

 

Edit: vezi ca physilium nu-i totuna cu physalis, physalisul sunt fructe, physilium e o ierbacee.

 


Monica si [pis] Nancyid="red">, 04.07.2008

"If you are unware of your choices, then you have none"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OK, inca nu am comandat, cum imi vine, vorbim. Poate ai succes, cine stie!

Wk-end-ul asta se anunta linistit, n-am nici o aniversare, doar ca acum am citit ca maine sunt Mosii de iarna. Prin partile noastre se lasa cu cozonac si placinte, nu stiu daca scap fara sa mananc vreuna...

Oricum, incep sa ma simt mult mai bine, simt si la haine, nu mai sunt asa fixe, burtica nu mai iese peste [:I]. Am sa ma masor azi, poate am mai scapat de vreun centimetru, macar! Cand am sa vad un 5 pe cantar, chit ca ar fi 59,99 fac o poza sa o pastrez pentru eternitate [:D].

 

Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

Vad ca singura nu reusesc sa dau jos asa ca ma inscriu si eu in cursa pentru -10kg.

Am 1.72 si 70kg. Aveam 58-60 dar dupa sarcina, alaptare nu reusesc sa revin.

Stau cam asa: sani 100, talie 85, fund 100, picior sus 56.

Incap in orice fosti pantaloni dar la bluze este dezastru total.

O seara buna!

 

 

Avem o minune de copil!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi m-am cantarit!

78,5 kg[:D][:D]...offf recunosc ca daca nu as face sport s-ar depune tot ce mananc.

Astazi am facut salata de boeuf, la pranz am mancat aripioare de pui,cartofi prajiti si salata de tzatziki....nu stiu unde o sa ajung.

Astept primavara (aici s-a incalzit binisor) sa incep iar sa merg pe jos si promit ca o sa fiu atenta sa mananc ceva mai light[:D]

 

PS: De sport oricum nu ma las

 

Seara buna[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

 

Cum mai sunteti?

 

Lille, bun venit si spor la slabit!

 

Esthera, tu esti in stationare, acum, nu? Te inteleg cu sportul, si la mine la fel e, daca nu as face sport s-ar depune de numa`....

De curand avem un numar nou la zumba, efectiv sunt pe punctul sa cad lata in timpul melodiei, e a 9-a cam din cele 12-13 pe care le facem intr-o lectie:

 

http://www.youtube.com/watch?v=2ftDoAmA_KI&feature=related

 

Asta e melodia, noi avem partea de samba si nu suntem, evident, profesioniste, ca domnisoarele de mai sus.... e foarte intensiva, nu iti mai simti picioarele la un moment dat...

 

In rest ca de obicei in weekend, ieri la zumba si seara o bucata de friptura in plus(o jumatate de portie in plus), cu vin rosu...

 

Spor la slabit si va imbratisez!

 

I believe in pink. I believe that laughing is the best calorie burner. I believe in kissing, kissing a lot. I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles.

 

Audrey Hepburn

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...