Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 10 kg jos (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna ziua tuturor luptatoarelor din grup!

 

Dupa ce am cerut cu atata vehementa sa ma treceti si pe mine pe listuta ca si eu sunt combatanta si ma lupt cu kilogramele, declar ca este a doua saptamana in care continui sa mananc din greu si sa ingras[q][q].

 

Ca atare puneti al doilea porcusor in dreptul meu si sa speram ca pe al treilea nu o sa il mai vad prea curand![:I]

 

Cum nu mai am chef sa mai vad cum ma ingras pe zi ce trece, am hotarat sa reiau gimnastica pe care am abandonat-o din lipsa de timp si chef.

 

Mai mult, am cumparat niste carnitina cu crom ca sa imi tai pofta de dulce. Ieri am luat pentru prima data dar nu a fost prea eficienta la mine fiindca am mancat din greu vreo 3/4 dintr-o ciocolata cu 85% cacao, un biscuitel cu ciocolata si niste salam de biscuiti. S-ar parea doar pastilele nu sunt eficiente si ca singura metoda de a scapa de pofte si consum exagerat a ramas sfanta miscare indiferent ca este vorba de gimnastica, bicicleta sau aerobic. Pe de alta parte,prietena mea care s-a apucat si ea de luni de cura si a consumat carnitina cu crom mi-a spus ca la ea a dat rezultate si i-a taiat pofta de dulce dar si de mancare. Naiba stie care o fi treaba. Probabil mai este si efectul psihologic!

 

 

Simi, mama lui[bebic] Felix Andrei (30.10.2011)

&[cavaler](10 ani)id="Arial">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stationez!Nu-i nimic ,saptamina asta chiar o sa dau 1 kg jos.Sint foarte hotarita.

Incep cu un iaurt si multa incredere ca sint consecventa.

Renunt la fructele uscate.Astea m-au tinut in loc.Sint mare capcana.Bine ,eu mincam si cite un pachet de curmale sau smochine sau caise.[:D]La voi auzisem ca-s bune si e adevarat ,dar nu pt slabit.

O zi buna!

[pup]

 

dulcetica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcetica, sanatate!

 

Eu nu m-am pierdut, doar ca sunt foarte ocupata la servici si acasa avem musafir. Dar am fost la zumba marti si miercuri si cu mancarea stau ok, zic eu... parca am mai zis ca incep sa simt pe haine ca stau mai lejer. Dar nu indraznesc inca sa incerc ROCHIILE... am inca 4 saptamini, sper ca atunci sa imi vina...(adica sa se inchida nasturii si sa arate ok)...

 

Anamaria, cred ca e normal ca prima data cand ai mancat ceva mai mult si apar 1-2 kg sa si dispara daca ai grija cateva zile sa maninci mai putin...daca insa vei continua sa maninci ceva mai mult, kilogramele raman... de aceea nu cred ca e bine pentru psihicul nostru sa ne cantarim zilnic, e mai bine cat mai rar... sau o data la doua saptamini, de exemplu, in aceeasi zi, dimineata.

 

Azi s-a serbat o zi de nastere la servici si eu am luat fruct, nu prajitura[:)]...

 

spor la sport si mancati moderat!

 

I believe in pink. I believe that laughing is the best calorie burner. I believe in kissing, kissing a lot. I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles.

 

Audrey Hepburn

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

 

Eu nu ma mai raportat nimic, pentur ca stationez. Dau vina pe o situatie foarte stresanta de la birou si mananc de toate [:I]. Sper sa reusesc sa ma motivez, sa se clinteasca si la mine "acul' cantarului.

 

[pup]

 

 

Va pup,

Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003), Stefan (4 mai 2005) si Vladimir (27 iunie 2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcetica Multa sanatate iti doresc si refacere rapida!

 

Nu suntem pierdute in ceata ci prin nameti si balti de zapada topita!

 

Sper ca nu ai de gand sa te tii in continuare de sport cat este racita pt. ca din ce am inteles de pe la altii, asta nu ar fi bine pt. organismul care deja se lupta cu viroza/gripa ta!

 

Despre mine nu am ce spune mare lucru, am continuat cu Carnitina cu crom dar inca nu mi-a taiat pofta cumplita de ciocolata amara. Cred ca mai trebuie si vointa nu numai crom [:D]!

In schimb, la prietena mea, aceeasi chestie a dat rezultate surprinzatoare. I-a taiat de tot pofta de mancare nu numai de dulciuri! Asa ca ea este ff incantata!

 

In schimb, ieri cand am incercat sa fac niste aerobic Pump it up, m-am trezit ca m-a apucat un carcel intr-un loc al naibii de ciudat (la partea de jos a posteriorului unde in viata mea nu am avut carcel). Acum din doua una: ori nu era carcel si treaba s-a datorat faptului ca nu eram incalzita sau am fortat prea mult ori era carcel si este cazul sa iau un Magne B6. Nu sunt experta si daca vreuna din sportivele grupului are o idee sau un sfat il citesc bucuroasa.

 

O sa incerc iar si mai pe seara si o sa mai vedem ce si cum!

 

 

 

Simi, mama lui[bebic] Felix Andrei (30.10.2011)

&[cavaler](10 ani)id="Arial">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...