Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 10 kg jos (4)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Lille
Voi ce suplimente/ pastile luati?
align="right" id="quote2">Spirulina / chlorella / kelp / seminte de canepa in alimentatie.Omega 3 / CLA / Astaxantina / Immune Renew / Natural Resveratrol / Ocu Support / L Carnitine / LIV 52 / Vitamina D (1000 unitati) / Calciu + Magneziu + Zinc / enzime digestive - pilule. Nu le iau constant ci in functie de.. cum ma trezesc [:D]Alte chestii naturale: samburi de caisa, unt de cacao / cocos, ulei de sofran, tumernic, fructe de padure congelate sau uscate (afine, zmeura, coacaze), ceaiuri (sage tea, pur erh tea, white tea etc).M-am lungit.. [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineatza fetelor,

 

Mie din pacate mi-a disparut vointza, dar macar statzionez si am grija cat de cat ce mananc. Insa nu am mai facut sport...

 

Dulcetzica, te admir si eu pentru perseverentza. Nu ne abandona!

 

Esthera, iti tin pumunii sa fie totul bine. Eu de la stres ma ingras (bine, eu si de la apa ma ingras...)

 

Rall, vroiam sa te intreb demult si acum am gasit ocazia, fiind intr-un grup mai restrans[:)]... tu esti in poza?

 

_______________________

 

mami de andi [bat] si ilinca [copil]

_________________________

 

traduceri si asistenta

________________________

"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mneatza,

 

Esthera [pup]

 

suplimente?

Nu prea mai iau nimic in ultimul timp...din lipsa de chef- adik din plin lene -si de luat si de mers la farmacie, dar trebuie sa ma mobilizez, vine primavara si sa nu dau in melanconie/astenie si alte cele.

ma cantaresc cum am spus, pe 01 Martie.

Mai, regim tinem, de slabit nu slabim, suntem dereglate ?

Cu glanda zic, ca la mine recunosc...capul[:D] o mai ia razna uneori.

 

Hai , va pup, sa fiti cuminti azi si sa aveti o saptamana usoara.

 

SOACRA MARE

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna dimineata

 

...desi la ora asta nu prea mai e dimineata[:D]

Aseara la taverna am servit doar friptura de iepure(cred ca de la atatia morcovi mi se trage[:D]) cu ciuperci la gratar si salata tzatziki. Fara cola, fara vin...doar apa rece.

 

Dimineata am executat cele 30 de min de aerobic..dar gafaiam si abia respiram. Morala: daca nu-i in fiecare zi...zaci apoi lesinata[:D]...dar cu 2 cafele la bord, in acelasi ritm, am continuat aerobicul si uite-ma facand curatenie in casa.

Am 2 iaurturi... cred ca am sa le mananc diseara.

La pranz vom manca de post. Spaghete cu sos de rosii, calamari si creveti.[pofta]

 

Pitzi...eu cand am vazut poze cu Andreea Esca..mi-am zis ca si eu pot sa ajung ca ea[:D] E bine ca ai grija ce mananci. Multumesc[pup]..va simt alaturi de mine.

Lulu..mobilizeaza fetele ca doar de-asta ai la semnatura denumirea de soacra mare[:D] Nu s-or vedea pe cantar (la tine) kg pierdute dar daca blugii cad de pe tine....e superrr!

Nici eu nu iau vitamine...oiar daca vine astenia de primavara(aici a venit primavara)...promit ca o tratez cu mai mult spor..si indiferenta[:D]

 

O zi superba va doresc[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

 

Sister, cum te-a parasit vointa? Nu zic ca si eu m-am luptat cu o luna oribila, dar incerc incet sa-mi revin. Si cand mi-oi reveni si eu pac! iar sta sa-mi vina ciclul si o iau de la capat. [:D] Sunt si stata in casa de vineri cu copila bolnava, dar azi am evadat putin pe-afara si am vazut ce misto e, adica e cald si frumos si s-au topit nametii ceea ce vrea sa insemne ca de azi intr-o saptamana sunt fericita posesoare de abonament la sala. Dar tot ce e frumos are si o parte urata: frateeeeeeeee, io am impresia ca atunci cand e zapada masina de gunoi intra in greva pe o perioada nedeterminata. Au iesit munti de gunoaie de sub nameti. Nu mai zic de rahatul de caine, nu ai pe unde calca in fata blocului [bang] La noi in general e ok ca ii matura femeia de serviciu, dar cand e zapada nu mai matura nici asta...

 

OK, sa revenim la primavara asta frumoasa! Azi ningea cu soare. Deci bestial. Asa, o sa fie din ce in ce mai cald si imi amintesc de un frumos obicei de a merge sa alerg in herastrau acum vreun an doi. AM renuntat pentru ca la ora la care puteam eu sa ajung era foarte aglomerat drumul in directia aia asa ca imi lua 45 de minute pe putin sa ajung acolo. Drum de 15 in mod normal. Dar se faceau lucrari si acum au terminat de ceva timp poate imi fac drum sa incerc sa vad cum mai sta treaba. E superb sa mergi in parc si sa vezi cum vine primavara [:D] sa asculti firul ierbii cum creste.

 

Obiective Realisteid="orange">

Androix Bijouxid="red">

 

Niste copii si toti copiii! [;)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot spirulina am (re)inceput sa iau. Omega 3, ceai verde, dimineata, cateodata si seara, cate o lingurita de tarate de psyllium intr-un pahar de apa. Si Magne B6 seara ca altfel nu pot sa dorm.

Nu m-am mai cantarit pentru ca am avut niste fluctuatii ingrozitoare. Oricum, sub 62 nu am scazut. Si am avut si o pofta de mancare, ceva de speriat. Ma bate gandul sa iau si eu carnitina. Mai mananc din cand in cand cate un baton Fibrobar cand am la indemana.

 

 

Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Androix
Hello!Sister, cum te-a parasit vointa? Nu zic ca si eu m-am luptat cu o luna oribila, dar incerc incet sa-mi revin. Si cand mi-oi reveni si eu pac! iar sta sa-mi vina ciclul si o iau de la capat. [:D] Sunt si stata in casa de vineri cu copila bolnava, dar azi am evadat putin pe-afara si am vazut ce misto e, adica e cald si frumos si s-au topit nametii ceea ce vrea sa insemne ca de azi intr-o saptamana sunt fericita posesoare de abonament la sala. Dar tot ce e frumos are si o parte urata: frateeeeeeeee, io am impresia ca atunci cand e zapada masina de gunoi intra in greva pe o perioada nedeterminata. Au iesit munti de gunoaie de sub nameti. Nu mai zic de rahatul de caine, nu ai pe unde calca in fata blocului [bang] La noi in general e ok ca ii matura femeia de serviciu, dar cand e zapada nu mai matura nici asta...OK, sa revenim la primavara asta frumoasa! Azi ningea cu soare. Deci bestial. Asa, o sa fie din ce in ce mai cald si imi amintesc de un frumos obicei de a merge sa alerg in herastrau acum vreun an doi. AM renuntat pentru ca la ora la care puteam eu sa ajung era foarte aglomerat drumul in directia aia asa ca imi lua 45 de minute pe putin sa ajung acolo. Drum de 15 in mod normal. Dar se faceau lucrari si acum au terminat de ceva timp poate imi fac drum sa incerc sa vad cum mai sta treaba. E superb sa mergi in parc si sa vezi cum vine primavara [:D] sa asculti firul ierbii cum creste.Obiective Realisteid="orange">Androix Bijouxid="red">Niste copii si toti copiii! [;)]
align="right" id="quote2">sister, poate mergem intr-un we cu copiii sa facem auditie :)_______________________mami de andi [bat] si ilinca [copil] _________________________ traduceri si asistenta________________________"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ellinia
sub 62 nu am scazut.

Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005)


align="right" id="quote2">

macar sa ajung eu la 62...[alcool]

si eu ma apuc de alergat, cum vine caldura, nu in parc, doar pe plaja.

am servit pranzul:
2 felii wassa cu salata vinete
+ o bucata mica, cat 2 degete de piept pui la cuptor cu varza murata calita(si varza tot la cuptor facuta fara pic de prajeala)
de dimineatza am mancat 1 banana+juma porto+juma para

mai bag la ghiozdan pe la 5 un baton fibrobar si gata pe ziua de azi. serios.
apa si ceai la greu.

SOACRA MARE

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello! Eu nu ma mai cantaresc, ca sa nu pic in depresie adanca. Dar am bicicleta si biciclesc. Mi-am achizitionat compleu pt sport (bluza si pantaloni) si astept primavara. Momentan ninge torential, deci mai am de asteptat.

 


Am marfa la bazar umanitar DC id="red">

 

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

 

'Cos what I feel is the only truth for meid="size1">id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...