Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 10 kg jos (4)


Recommended Posts

Buna fetele,

 

Cu suplimentele si eu am fost ceva mai consecventa in trecut... acum mai iau din cand in cand, de obicei imi calculez ce am mancat in ziua respectiv (am mai mentionat aici, e un site olandez si introduc acolo ce a ma mancat si calculeaza nu doar calorii ci si proteine, glucide, carbohidrati, vitamine si minerale). Si daca lipseste ceva acut mai iau (vit A, sau un omega, sau vit D)...

 

Pitzinuca, nici eu nu slabesc la stress... eu slabesc doar la sport mult si mancat putin, in rest nimic nu ma atinge... iar acum ma mentin la sport de 3-4 ori pe saptamina si mancat moderat (iar cand intrec masura imi iau cateva zile de reabilitare)...

 

Eu sunt acum in perioada aceea a lunii in care dau iama in borcanul cu unt de arahide (care in acest caz se maninca la lingura, nici nu stiu cate mii de calorii are o lingura...) si a mea jumatate se distreaza de mine...da, bine ii sade, maine vreau sa ma duc cu o rochie mortala la serviciu (zi importanta[:)]) dar trebuie sa si intre pe mine, nu?

 

Esthera, hai ca iti revii repede la obiceiurile tale bune, ai sa vezi...

 

Lille, sigur ca slabesti, si nu uita, ce dai jos greu nu o sa pui repede[:)]...

 

Fetelor, de vineri in trei saptamini eu voi zbura spre Milano, pentru un weekend intre fete..sper sa ma tin bine pe baricade saptaminile acestea si sa pot sa port cele doua superrochii ale mele...sunt acum in cautare de pantofi eleganti pe care pot sa merg mult fara dureri si alte neplaceri[:)]...

 

Ieri cautam niste poze mai vechi si am dat peste pozele de la ultima noastra mare petrecere de ziua de nastere, inainte sa raman insarcinata cu fetita mea cea mare, acum 6 ani... aveam o rochie tare draguta si am zis, sa o caut, precis imi e stramta.... si sa va spun: imi e chiar larguta! Nu vine sa cred... am avut asa un moment de mandrie, dupa 2 prunce faine (zic eu, stiti cum e, fiecare cioara cu puii ei[:I]) (au azi par cu suvite roz ale mele[olala], au fost la coafor) si cate 24 kilograme luate pe cap de copil pe bucata de sarcina... plus perioada de alaptare in care toata lumea slabeste numai eu nu... acum sunt iarasi cum am fost atunci (si atunci slabisem ca nu era starea mea naturala)... adica ma rog, cum am fost nu mai sunt, dar ma incap rochiile de atunci...

 

Boticelina, Anamaria, Laura, Gusta, celelalte fete, pe unde sunteti? Nu abandonati...

 

va imbratisez pe toate, faceti sport si mancati moderat ( ceea ce imi doresc si mie)

 

 

 

 

 

 

I believe in pink. I believe that laughing is the best calorie burner. I believe in kissing, kissing a lot. I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles.

 

Audrey Hepburn

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna!

Puteti sa va inchipuiti ca minunatul maninca toffifee si eu n-am luat nici una?Despre mine e vorba![:D]

Ca sa vad miine ceva la cintar ,azi maninc iaurt toata ziua ,dar sint un pic ametita de la gripa asta groaznica.

Daca vedeti pe cineva tusind ,stranutind ,stergindu-si nasul lasati poseta si fugiti.N-am mai pomenit asa virus! Cit sint de marisoara am fost lata.Se pare ca incep sa-mi revin,deci sint 100% pe metereze!

Miine categoric voi avea ceva de spus si chiar am sa dau burta asta jos.Am citit tot subiectul ala cu cavitatia si alte proceduri si sint roasa de invidie.Deci se poate si mincind?[:D]

Momentan fac pauza cu sportul pina ma recuperez total.

N-am fost nici la botez ,ceea ce a ajutat si pina pe 8 martie nu am nimic programat.

Ma bucur ca s-=a mai animat atmosfera!Hai ,steagul sus ca-i plin de grasute ,care nu inteleg ca nu traim ca sa mincam ci ....nu-mi amintesc exact cum e corect?![:D]

Sint multe de virsta noastra(aici fiecare va completa virsta ei) care-s slabe ,deci se poate!

Miine spuneti adevarul si daca cifra nu e cea corecta, corectati-o in timp.

[pup]

 

dulcetica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D] Inteleg, da de ce sa lasam poseta? Sanatate multa!

Eu nu cred in prostiile alea. Centimetrii aia sunt apa si nimic altceva. S-o mai duce ceva pe ici pe colo, dar grasime depusa, grasime de-aia sanatoasa de la cola si cartofi prajiti nu se da speriata cu 10-15 sedinte de cavitatie. Nu am continuat discutia acolo ca e dialogul surzilor. A venit cineva sa contrazica ideea ca nu poti fi slab mancand sarmale dar nici nu s-a pus bine pe tastat ca a confirmat-o bine de tot. Ca sa nu mai zic ca ideea starnita de mine nu era ca nu poti fi slab mancand sarmale ci ca nu poti SA SLABESTI mancand sarmale. O mica mare diferenta. [:-@][:D] Hai ca m-am racorit aici ca acolo chiar n-am vrut sa mai continui ca abia mi-a disparut triunghiu' rosu din kept. [:I]

 

Si inca ceva: sunt femei care sunt slabe la varsta noastra pentru ca nu suntem toate la fel. Sunt femei care pur si simplu asa le e felul, slabe, asta e, sunt norocoase. Sunt altele care stau nemancate ca sa arate bine. Astea nu mai stiu cat de norocoase sunt [:D]

 

Obiective Realisteid="orange">

Androix Bijouxid="red">

 

Niste copii si toti copiii! [;)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma refeream la alea care indifetrent cit maninca nu asimileaza ,ci la cele carora le pasa cum arata si fac un mic efort sa lase sandvisul jos.[:D]

Eu recunosc,e si metabolimul defectuos ,dar am si incurajat sunculitele mincind diverse:dulciuri ,fructe,in exces.Mincarea la mine nu a fost niciodata o problema.

Dupa ce o sa slabesc ,cind o sa vad cite un kg ca se intoarce, iau masuri punctual ,nu le mai las sa se adune.

Sper ca va fi valabila asta: cu ce se duce greu se pune tot greu ,ca la mine nu functiona pina acum.[:D]

La mine de un an lucrurile au scapat de sub control si ma uit la poze si turbez.Mi-e efectiv jena!

Hai sa slabim si fiecare sa renunte la "sarmale" sau cum s-or mai numi slabiciunile voastre.

[pup]

 

dulcetica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ii dau dreptate lui Androix... Cred ca nu e cazul sa ne comparam cu alte femei slabe de aceeasi varsta cu noi, ci sa ne uitam la noi insine si sa ne stabilim ce e realist sa vrem.

Nici eu nu ma compar cu alte femei de aceeasi varsta, ci cu mine insami... la 18 ani avem cu 10 kg mai mult ca acum, la 31 cu 20 kg mai mult cu acum... am slabit pana la 32 (de ani[:)], nu de kg, nu aveam copii pe vremea aceea) si am ajuns la greutatea pe care o am si acum, la aproape 38, dupa doi copii... nu cred ca ar fi realist sa ma gandesc ca vreau sa am cu 5 kg mai putin... daca ma mentin la greutatea pe care o am e pt ca maninc moderat (nu vreau sa maninc prea putin, sub 1600 calorii pe zi eu nu rezist) in timpul saptaminii si ceva mai mult (2000-2200 calorii) in weekend. Cu sport de 3-4 ori pe saptamina ma mentin...

 

Dar, vorba Dulceticai, daca acum mai cedez la ispite culinare, si vad 1-2 kilograme (nu e nevoie sa urc pe cantar, le simt imediat pe haine), iau masuri sa ajung iarasi la greutatea pentru care am muncit atit...

 

M-am masurat si eu si va dau raportul: 95/71/96... ma intreb daca as putea sa ajung la 68 cm in talie...celelalte doua nu ma intereseaza, e ok asa...

 

Va pup

 

 

 

 

 

I believe in pink. I believe that laughing is the best calorie burner. I believe in kissing, kissing a lot. I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles.

 

Audrey Hepburn

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata

 

Cu cafeluta in fata citesc ce-ati mai scris si ma apuc de aerobic. Aici e soare si cald.

Retinusem ca zilele acestea va fi ziua ta Iris asa ca-ti urez sanatate multa,liniste sufleteasca si bucurii alaturi de familia ta.[flo][flo][pup]

Si daca tot ne-ai spus ca pleci in Italia eu iti urez:

Gli auguro una vacanza spettacolare in bella Italia. Ti senti bene e godersi i momenti meravigliosi trascorsi in un paese così spettacolare!

 

PS: eu nu m-am mai cantarit azi[:D] de frica iepurelui mancat la taverna. Dar promit sa fac iarasi aerobic in fiecare zi[pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iris, super misto masurile tale!Bravo tie!

Apropos de masuri, ati vazut-o pe J Lo in rochia de la Oscar? Oare ce masuri are fiinta asta peste solduri? Mie imi pare ireala, asa cu talia subtire si fundul ala bombat! Parca facea nota discordanta cu slabaturile celelalte...

 

Inca nu m-am cantarit, nici nu are rost ca sunt in perioada in care retin apa si multe altele. Cum se calculeaza caloriile? De cand tin diete am fost atenta la combinatiile de mancaruri, niciodata n-am stat sa calculez cate calorii mananc zilnic. Exceptand ciocolata care stiu ca are 550 calorii pe suta de grame si fisticul vreo 700 calorii pe suta de grame, altceva nu prea cunosc.

Se pot tine caloriile sub control, in sensul ca sa nu mananci mai mult de 2000 pe zi, de exemplu si sa nu-ti fie foame? Puteti sa-mi dati niste exemple?

 

Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...