Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 10 kg jos (4)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui ellinia

Se pot tine caloriile sub control, in sensul ca sa nu mananci mai mult de 2000 pe zi, de exemplu si sa nu-ti fie foame? Puteti sa-mi dati niste exemple?

align="right" id="quote2">

uite aici

http://calorii.slabute.ro/

_______________________

mami de andi [bat] si ilinca [copil]
_________________________

traduceri si asistenta
________________________
"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc!

Teoretic, meniul meu de azi nu ar trebui sa depaseasca 1.500 de calorii. Mi se pare destul de putin, eu am socotit orientativ, la cel putin 100 de grame mancare consumata.

Voi de ce tineti cont? De combinatiile alimentare sau de calorii?

 

Ma bate gandul sa incerc sa tin post, insa am vesnica problema ca nu prea stiu ce sa mananc... nu prea sunt genul care sa reziste cu o banana dimineata si o salata seara, ca as avea 50 de kg probabil [:I].

 

Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ellinia ,ar trebui sa vezi cit consumi si sa maresti consumul ca sa poti minca fara pic de stres.

In sfirsit am 62 kg ,adica de cind ma tot concentrez ,am dat jos 3 kg/in 2 luni.

Azi tin in continuare o zi de lactate si o tin usurel pina la 8 martie ,ca am si eu o rochie care nu-mi vine si cu care as vrea sa ma imbrac.

Iris ,daca e ziua ta o sa fac o concesie si o sa beau din sampanie si 3 felii de tort.La multi ani![pup]Daca nu e ziua ta ,Estera,scoate tortul!

O zi buna!

 

dulcetica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor!

 

Eu am slabit putin, 300 gr..bine ca nu e pe plus [:D].

Bravo celor care au slabit sau scad in centimentri (asta imi place mai tare decat - la cantar).

 

Vine primavara si iar ma prinde mare, ufff ca nu ar dispare dragostea mea pentru dulce.[:I]

Mai astept cateva luni totusi dupa cezariana si trebuie sa ma apuc de sport, astept caldura ca macar curse cu caruciorul sa fac in parc.[:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna [flo]

Din pacate eu nu pot da raportul. Ne mutam in 2 zile si cam tot ce este in casa zace acum in cutii...pana si cantarul[:I]

Oricum in ultima sapt am avut o gripa tare nasola, am stat in pat toata saptamana trecuta si recunosc am rontait sticksuri.[:D] La care mai adaug si perioada aia, de cateva zile, cand tot ce e dulce trece ca uns.

Da, da, stiu, scuze...[:-@]

Sa nu ma dati disparuta ca de maine nu mai am net vreo sapt, pana ma vad la noua casa.

Succes la slabit, dragutele![flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

 

Esthera, multumesc frumos[pup], chiar ieri a fost ziua mea... Grazie tante per la tua gentilezza...

Cat despre iepuras, nu cred ca a facut asa ravagii...

 

Ellinia, esti o draguta, eu zic ca sunt normale masurile, eu sunt si mica de inaltime... am zis ca nu am pretentii de Kate Moss (chiar nu imi place fara forme), eu sunt mai mult gen Mad Men [:)]...

Cat despre calorii, eu cred ca stiu cam tot pe de rost, sunt de ani de zile ocupata cu sportul asta, de numarat caloriile...

 

Roxana, tu esti aia subtirica, normal ca stagnezi...

 

Dulcetica, e foarte bine 3 kilograme in doua luni, bravo tie!

Multumesc si tie pentru urari, am baut ieri sampanie si am mancat doua portii de tarta de merengue cu lamaie, hmmm....

 

Paul, orice e in minus e bine!

 

Gabyv, succes la mutat si mai ales ai grija de sanatate...

 

Laura, spor la biciclit!

 

Lulu, succes si tie!

 

Apropo de titulatura pe care mi-ati dat-o... instructoarea mea preferata de zumba mi-a scris ieri un mesaj pe FB si m-a numit exact la fel[:)]...

 

Va pup, spor la sport...

 

 

I believe in pink. I believe that laughing is the best calorie burner. I believe in kissing, kissing a lot. I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles.

 

Audrey Hepburn

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mneatza,

Iris, serios?

a fost ziua ta ieri?

Atunci LA MULTI ANIid="red"> si sa ne traiesti!

 

Eu am zis ca ma cantaresc maine, dar mi-a venit CM si m-am cantarit azi, ca si asa m-am umflat deja ca un butoias.deci s-a miscat cantarul, in directia buna cu inca 1 kg, deci eu ma declar multumita ptr aproape -2 kg /luna. eu zic ca e f bine si f sanatos.

 

 

azi la MD am mancat un bol cu 1 kiwi+ juma' para si o mana de miez nuca.am baut un ness si apa plata cat intra in butoias.

la pranz am ardei umplut cu orez+morcov si ciuperci, facuti la cuptor si atat.pe seara mai rontai un baton Fibrobar si poate migdale+nuci+fructe.

daca am chef si ma simt in forma fac si Walk aerobic.nu promit.

 

gaby, spor la mutat.

 

o zi usoara!

 

SOACRA MARE

Doua maini stangi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iris, la multi ani si din partea mea! [flo]

Lulu, si cum rezisti doar cu un baton seara si atat...? Mananci pranzul mai tarziu, mai consistent ...

Ma tot gandesc sa mananc de acum dimineata doar fructe, pana pe la 12 nimic altceva. Micul dejun eu il am proteic in fiecare dimineata si cred ca si asta are importanta de nu se mai misca acul deloc. CRed ca trebuie totusi, pe langa fructe si ceva gen fulgi de ovaz sau nuci, migdale, etc. Sa vad cum mai orientez.

 

Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lulu, foarte serios[pup]! A fost ziua mea si am fost rasfatata la maximum[:I]...

Multumesc mult pentru urari, si Elliniei, si voua, dragele mele, va doresc numai bine, iubire, sanatate si fericire...

 

I believe in pink. I believe that laughing is the best calorie burner. I believe in kissing, kissing a lot. I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles.

 

Audrey Hepburn

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...