Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 10 kg jos (4)


Recommended Posts

elli, MD este in timp ce circul in casa dupa copil sa il pregatesc de gradi, ma machiez,imbrac si umblu cu farfuria cu mancare dupa mine, undeva intre 7.15-7.40, rar se intampla sa nu apuc sa mananc, atunci mananc imediat cum ajung in birou, la 8.30, pranzul il iau undeva in jur de ora 13-13.30 si mananc destul de consistent la pranz.

pe la 16-16.30 mai am o gustare- fructe, migdale, nuci, etc si imi ajunge batonul seara cu apa sau iaurt sau un fruct m-am obisnuit.

nu mananc in fiecare seara baton, sunt seri cand mananc mancare(gratar, salate, etc)

aseara am mancat o salata de rosii+castraveti+masline+ceapa cu o bucata mica de telemea.

nu ma infometez absolut deloc.

dimineatza mananc proteic in general, dar mai am zile cand prefer fructele si sar peste gustarea de la 10 de fructe.

 

eu cred ca este f bine si sanatos sa mananci micul dejun proteic dar si fructe, poti alterna, dar nu renunta la MD si cred ca si o gustare te ajuta.

un regim sanatos, impus chiar si obezilor este cel format din 3 mese principale si 2 gustari.

 

SOACRA MARE

Doua maini stangi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

In timpul saptamanii am doua mese, micul dejun care e foarte consistent si, de regula, proteic, la serviciu mananc fructe in vreo doua, trei prize in decurs de opt ore, cand ajung la 4 -5 am masa principala constand din doua feluri, si pana dimineata nu mai mananc decat foarte rar, eu stiu mai mananc un fruct sau beau un iart daca mi-e foarte foame. Mai sunt zile cand sar peste masa de la 4,5 si mananc direct la 6, oricum, nu mai tarziu de 7 in cazuri rare. Cred ca s-a obisnuit organismul asa ...

 

Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elli, mananci putin, si nu cred ca este tocmai ok ca masa cea mai consistenta sa fie dupa amiaza/seara. evident ca s-a obisnuit asa organsimul, de aceea poate nici nu mai reactioneaza.

incearca o schimbare, ofera-i altceva fata de ce este obisnuit.

trei mese si doua gustari cu pauza de rigoare intre ele, adik intre mese si fructe, ca si aici e o "buba". eu tin cu dintii cat pot de principiile Monti.

 

SOACRA MARE

Doua maini stangi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

raportez cu mandrie!!!

 

76kg!!!

 

adevarul ca am avut putin ajutor de la ....stomatolog[flo][flo][flo]....multe plombe luna feb,multe ore pauza de masa....traiasca ajutorul si dieta!!!!!

 

...drum lung pana la cele 62-64 kg ale tineretii....[bang][bang][bang],la 170 cm,mai putin chiar nu era posibil deoarece am o constitutie mai "ciolanoasa"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani fetelor[flo]

 

S-aveti o primavara frumoasa, sa iubiti si sa fiti iubite si mai ales sa slabiti[:D] cate kg.

La mine vremea e superba.Numai buna sa incep aveasta zi cu programul meu de sport.

Dupa cum bine stiti aceleasi miscari + iaurtul meu preferat[:D] care va fi urmat la pranz de o portie de spaghete cu camari udate din belsug(pe tot parcursul zilei) cu 2 l de apa sanatoasa.

Si pentru ca mai am pofte ascunse[8D]...mi-am gasit si pedeapsa perfecta! Si la modul cel mai serios este pedeapsa[:D]

http://www.youtube.com/watch?v=nM_amg3812I&list=FLPekAUqYdKBfmRoqzuoVYkw&index=1&feature=plpp_video...exercitiul perfect pentru burticuta si fundulet[:D]

 

O zi superba va doresc[pup]

 

PS: Dulcetica dupa cum se pare am scapat sa-ti ofer o felie de tort[:D]...dar daca insisti te pot servi cu cativa morcovei.

Felicitari Bonsai[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ellinia sincera sa fiu doar vizionand filmulteul mie mi s-au parut usoare...insa dupa 8 minute de executie mi-am promis sa nu mai pun gura pe ciocolata[:D]

N-as fi crezut ca pot sa fac iarasi febra musculara la maini, burta...si poponet[:D] iar la minutul unde stai strijinita pe antebrat si in varful degetelor de la picioare simti cum toti muschii stomacului sunt intinsi la maxim!

Nu degeaba am intitulat-o: PEDEAPSA MEA[:D]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani si sa aveti o primavara frumoasa si plina de impliniri, cu multe kilograme in minus si un moral ridicat!

Eu nu am mai iesit la raport pentru ca am refuzat sa ma cantaresc. Dupa o perioada mai aglomerat in care am abandonat gimnastica din lipsa de timp, am hotarat sa ies la raport martea viitoare!

Nu stiu ce va fi atunci tocmai pt. ca sambata este ziua baiatului cel mare si cred ca o sa ma arunc in pizza si tort!

Mai vedem!

 

Simi, mama lui[bebic] Felix Andrei (30.10.2011)

&[cavaler](10 ani)id="Arial">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...