Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 10 kg jos (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

O primavara minunata tuturor, plina de salate si de sport in aer liber!id="red">

 

Va urmaresc din umbra si nu am vrut sa intervin pana ce nu aveam ceva de zis [:)].

 

Insa azi e si sarbatoare, Martisorul desigur, asa ca vreau sa va felicit pentru vointa si rezultate si sa va spun ca am de "raportat" (nu, nu vreau sa fiu pe prima pagina)id="size1"> minus 5 kg pentru luna Februarie. AMR ~10.

 

Nu imi place sa tin regim dupa vreo carte sau vreo lista; am senzatia ca mi se impune ceva si reactionez fix invers; asa ca, bazat pe ce am tot citit, prefer sa ma adaptez fiecarei zile ce trece. Pe masura ce au trecut zilele, am "standardizat" programul si astfel deliciile culinare incep cu un capuccino mare cu lapte si se termina pe la 16 cu o portocale; intre cele doua momente mananc ce vreau dar, usor usor, mi-a disparut pofta de dulce (marea mea problema).

 

Ambitia personala este de asemenea foarte importanta si vine doar din interior. Factorii financiari care nu mi-au mai permis deliciile culinare preferate zilnic (inghetata, ciocolata), bucuria de a crede ca intr-o zi o sa pot purta o asemenea rochita, au produs declic-ul necesar.

 

Sportul probabil ca adunat se strange minim o ora pe zi insa din: activitatile cu cei 3 prunci, intretinutul casei (stiti voi, aspirator, gatit, etc.)

 

Lichidele, ceai la discretie, uneori verde, uneori de fructe, depinde de moment.

 

 

Va doresc sa aveti spor in tot ce va propuneti!

 

[flo]

 

 

 

Ioana & Arturicii'Sid="Book Antiqua">__________________________________________id="beige">Biblioteca Romaneasca din Canadaid="brown">id="Book Antiqua">


 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si de la mine si eu va doresc o primavara super frumoasa si plina de bucurii.

 

Raport am ajuns la 65 de kg deci inca 4 si imi ating scopul.Cred ca de acuma urmeaza greul sau cine stie poate cu venirea primaverii vor fugi si kg lasati-ma sa visez[:D].

 

Pup si la cat mai putine kg.

 

manenus

Marilena si Mara Augusta

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

 

Ma bucur ca lumea e iarasi entuziasmata, felicitari celor ce au slabit!

 

Esthera, arata bine programul tau! La mine vine mama azi[olala] si sper, in perioada in care e ea la noi (din pacate doar 3,5 saptamini) sa merg de 4 ori pe saptamina la zumba... oricum e nevoie la bunatatile pe care le pregateste ea...

 

Arturicii, ma recunosc in filosofia ta... frumoasa rochia!

 

Va doresc un weekend frumos, soare, ghiocei si sa fiti iubite!

 

 

 

I believe in pink. I believe that laughing is the best calorie burner. I believe in kissing, kissing a lot. I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles.

 

Audrey Hepburn

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna dimineata[flo]

 

La mine e primavara in toata..splendoarea ei. Curtea o am plina de narcise si zambile parfumate, dintr-o glastra mi-a in florit si orhideea, lamaiul a inceput sa infloreasca...si in curand mirosul florilor de lamai ma vor "imbata" cu parfumul lor.

Astazi vor fi 15 grade iar in week end in jur de 20[:D]

Asa ca, sambata si duminica voi lua iar la pas(10 km) orasul si voi admira curtile pline de flori colorate si voi merge sa vad si marea.

M-am trezit de dimineata si cu usa lar deschisa..sa intre razele soarelui si cu fond muzical:ciripit de pasarele...am executat cele 40 min de sport. ...Si ce spor am avut[pk]

Continui cu acelasi iaurt iar la pranz voi manca spaghete cu calamari. Stiu, spaghetele nu-s indicate....dar le gateste sotul meu cu un sos delicios...incat jur ca-mi ling si degetele[:D]

Iris...esti o fericita ca in preajma zilei de 8 Martie o sa ai mama aproape[olala] sa-ti traiasca si sa te bucuri de momentele frumoase petrecute impreuna(...si de deliciile culinare).

Arturicii sincere felicitari pentru kg pierdute dar si pentru familia frumoasa pe care o ai!

Dulcetica...pe unde esti dulce fata!!...hai sa schimbam capitolul c-a venit primavara[flo]

Roxanaz,Pitzinuca,Lulu77,Ele...si restul fetelor...pe unde sunteti??

 

O zi superba, o primavara calda, zambete,iubire si mult sport[pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mneata,

 

sunt aici, ascunsa intre hartiile de pe birou.

 

sunt ok, fara abateri si in perioada CM.[:D]dar ma abtin ca am niste pofte nebuneeee [bang]

 

astept caldura s apot alerga pe plaja, caci acasa nu am mai apucat sa fac miscare in ultimele zile[:D]

 

observ ca hainele stau mai bine pe mine.deci ceva bun se intampla.

 

arturici, bine ai venit printre noi si felicitari ptr vointa. si eu vreau o asemenea rochie[olala]

 

si eu sunt de parere ca se slabeste frumos si sanatos daca te abtii de la cele nepermise si la orele tarzii, nu prin diete drastice si infometare.

 

aseara avem o pofta nebuna de dulce, si nu am mancat nimik, cu toate ca am un dulap plin[:D].mi-am facut un iaurt mic+miere+nuci si a fost tare bun.

 

azi MD a fost din nuci+migdale+stafide, o farfuriuta mica din cea ptr cana de cafea + 1 ness + un pahar fresh mandarine.

la pranz mananc bors legume

gustari- fructe

cina- nu stiu dar probabil tot legume( e post azi) si un baton fribrobar.

apa multa si ceaiuri.

 

va doresc un week-end insorit si fara abateri(mari)[pup]

 

SOACRA MARE

Doua maini stangi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Esthera, te invidiez pentru atmosfera primavaratica! La mine e frig si bate vantul foarte tare...

 

In alta ordine de idei ... ieri mi-am facut un cd cu filmulete care sunt in format mp4. Stiti cumva cum le pot converti in filmulete video ".avi" ca sa le pot vedea la dvd. Sunt total atehnica cand e vorba de asa ceva ...

Eram foarte fericita ieri, ma apuc si de aerobic si de zumba, cand colo nu-mi merge cd-ul la dvd. Poate este vreun programel cu care le pot converti.

 

Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...