Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 10 kg jos (4)


Recommended Posts

Mai primiti un membru intarziat in clubul vostru de doamne si domnisoare cu vointa de a slabi 10 kg? Eu as corespunde cat de cat profilului. In mod categoric trebuie sa slabesc 10 kg pana in vara. DAR ... Nu prea imi place sa tin regim si sa fac gimnastica. In schimb, ca sa compensez lipsa de vointa [:D], mananc in draci, ador ciocolata (neagra, ce e drept) si prajiturile si ma ingrozeste faptul ca trebuie sa imi misc fundul de pe scaun, sa renunt la pierdut vremea in fata TV-ului si sa ma apuc de gimnastica[:I][:I]. In concret, am aproape de 40 de ani, 1,68 m, 68,7 kg (daca nu m-am mai ingrasat de la ultimul cantar si pana acum),niste analize proaste (colesterol si trigliceride), o pofta de mancare nemasurata si un bebe de 3 luni si un pic. In prezent, stau pe acasa si va urmaresc din umbra minunandu-ma cand vad cata vointa aveti sa faceti miscare si cat de putin si de sanatos mancati intr-o zi[flo]. Nu am nici un plan de slabit dar cred ca ar trebui sa reduc portiile si sa renunt la painea cu unt, dulciuri si ciocolata si la mancatul exagerat. Sa vad ce se poate face ! Poate ma ajutati si voi cu vreo sugestie sau vreun sfat. Azi as incerca sa fac un aerobic ceva de vreo 10 minute sa vad daca rezist. Cam asta ar fi tot deocamdata! Revin cu detalii mai tarziu si sper sa nu ma fac de rusine si sa acumulez prea multi porcusori! Simi, mama lui[bebic] Felix Andrei (30.10.2011) &[cavaler](10 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

io nu ma ascund si chiar am fost cuminte, in ciuda unui vin rosu de aseara, ma simt mai slaba si cantarul arata in jos. numa' ca daca dau 1kg jos in cateva ziel il pun la loc dupa 2 zile de mancat normal in week end... lucru care ma dispera. trebuie sa invat sa ma abtin mai mult [:)] Simi, bine ai venit. Dulce, bravo, tine-o tot asa, 1.5kg minus e super!! Iris, hehe, io am zis ca imi cumpar ceva de imbracat dupa ce scad 5kg. sa ma mobilizez mai tare [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna Simi bine ai venit in club![flo]...sa-ti traiasca minunea de copil...frumos foc[pup] Pentru inceput nici nu trebuie sa faci mai mult de 10 min sport..usor,usor. Eu nu puteam mai mult de 5 min(sedentarism,lipsa miscarii,fumatoare) si nici nu mi-a fortat organismul. Abia dupa o saptamana am inceput sa fac cate 30 de min....si azi n-am facut deloc[:D] Lulu..data viitoare cand mai fac mujdei bere beau(ms de pont)[pup] Astazi am gatit peste la cuptor cu legume si sos de rosii!...o bunaciuneeeee Seara buna la toate sportivele[pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai Dulce.... A trecut o luna doar. Eu zic ca tu inca te simti obosita dupa, nu iti da starea fizica si psihica de relaxare si de implinire. ai rabdare si nu te lasa! Insist din nou sa faci antrenamente care iti plac si nu te epuizeaza. Ca altfel de lasi de sport. Eu fac tot felul de nebunii ca si sport ( inclusiv f grele cu flotari cate 100 )dar sunt zile cand vin de la munca si nu sunt in stare si ma bag la un hip hop frumos. Te ajuta, te relaxeaza si nu te simti noaptea batuta. :) Si daca inca nu ti-ai luat carnitina , eu zic sa iti cumperi si sa bei cu juma de ora inainte de sport. As suplimenta si cu vitamine ca sa nu iti cada parul si sa ti se ia pielea de pe fata (cum am patit eu la inceput ). Elena & Denisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mneatza, azi sigur nu o dau in bara cu mancarea, sunt acasa si cu dureri destul de mari, ca aseara mi-am scos o masea-lucrare, o nebunie totala. dupa ce mi-a trecut cele 2 anestezii eram cam zombii. deci nici o sansa sa bag mare lucru in gura. mi-am propus sa fac mai mult sport azi, sper sa reusesc.
Citat:
citat din mesajul lui Ele Si daca inca nu ti-ai luat carnitina , eu zic sa iti cumperi si sa bei cu juma de ora inainte de sport. As suplimenta si cu vitamine ca sa nu iti cada parul si sa ti se ia pielea de pe fata (cum am patit eu la inceput ). Elena & Denisa
de la ce ti-a cazut parul? regim sau carnitina? SOACRA MARE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...