Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 10 kg jos (4)


Recommended Posts

dar ce perseverenta ,mai fetelor!!! eu nu am curaj sa ma cantaresc saptamanal,la 1 feb aveam 79kg,ramana de vazut cat am la 1 martie....mai devreme de aceasta data nu ma urc pe cantar....ca ma loveste depresia.......si cand ma gandesc ca acel obiectiv de - 15 kg era pana la 1 mai,ca dupa aceea sa ma duc sa ma operez de varice......iar ma loveste depresia,ca imi dau seama nu pot atinge target-ul.... ....si incep ziua cu avant,cu calorii numarate,dar dupe orele 16....tine-te frate ca iar scap pe la gustarile fetitei mai mari...... acum e ora de un ceai verde.....ma duc sa umplu cu el stomacul!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui bonsai
a ,si inca ceva,cum e cu carnitina??
Este un produs destinat arderii gr#259;similor corporale care, pe lâng#259; L-carnitin#259; mai con#355;ine #351;i crom sub form#259; de crom picolinat. Cromul ajut#259; la fortificarea musculaturii #351;i la reducerea considerabil#259; a stratului adipos. L-carnitina este un aminoacid sintetizat la nivelul ficatului #351;i rinichilor. Reduce masa adipoas#259; #351;i amelioreaz#259; performan#355;ele fizice (în special în ceea ce prive#351;te rezisten#355;a la efort). Faciliteaz#259; producerea energiei prin arderea gr#259;similor astfel economisind o parte din glicogenul muscular. Se folose#351;te datorit#259; efectelor sale cardioprotectoare #351;i influen#355;ei benefice asupra profilului lipidic - efect de reducere a nivelului trigliceridelor #351;i de cre#351;tere a nivelului colesterolului HDL (cel “bun”). De asemenea, s-a constatat c#259; L-carnitina are propriet#259;#355;i antioxidante. Acetil-L-carnitina, un derivat al carnitinei care sa dovedit a fi un neuroprotector eficient. Cromul este un mineral pe care organismul îl folose#351;te pentru func#355;ionarea normal#259;, cum ar fi digestia mânc#259;rii. Cromul ajut#259; la transferul glucozei din sânge în celule #351;i pentru a fi folosit în procesele energetice pentru sintetizarea de gr#259;sime, carbohidra#355;i si proteine. Suplimentele de crom sunt promovate ca fiind de ajutor în dezvoltarea masei musculare #351;i în arderea gr#259;simii #351;i în cre#351;terea arderii de carbohidra#355;i. Deasemenea poate încetini pierderile de calciu. Cromium picolinat este o combina#355;ie de crom #351;i acid picolinic, este forma absorbit#259; cel mai u#351;or de c#259;tre organism. Ingrediente: L-carnitin#259; (sub form#259; de tartrat), crom (sub form#259; de picolinat). Ingrediente inactive: gelatin#259;, fosfat tricalcic (E 341). Mod de administrare: 1 - 3 por#355;ii (2 - 6 caps.) cu cel pu#355;in 30 de minute înainte #351;i imediat dup#259; antrenament. Mod de prezentare: 60 capsule. Copy-paste :)pfuuuu..sunt la munca nu am timp sa modific. daca e deranjamnt rau rog sa imi sters. :) Elena & Denisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci, am luat un Ketorol ptr durerea de masea, am baut un plic de L Carnitin instant si uite asa am facut 40 minute de walk aerobic. am profitat ca sunt acasa si singura si mi-am facut de cap [:D] de dimineatza am reusit sa mananc un ou fiert cu castravete, si mai tarziu o banana. azi mananc toata ziua fructe. ma duc acum sa imi fac si un ceai verde. in week-end plekam la bunici, deci clar o sa mai am si abateri, mici dar tot voi avea, ma scap la vreo placinta, prajitura, etc.[:D] SOACRA MARE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! La mine acum a inceput ziua pt. ca m-am trezit pe la 8, i-am dat baiatului cel mic sa manance, am mancat si eu ceva finut, ca de regim si am rasfoit pe net ziarele (nu am mai facut-o de mult si ma mai tin si eu la curent cu ce se intampla in lume). Multumesc pt. urarile de bun venit dar si pt. vorbele frumoase si de incurajare (Esthera2011)! Chiar sper sa ma molipsesc si eu de la voi si sa reusesc sa scad si eu pana la greutatea dorita! Dulcetica Inainte de a ma lauda prea tare, ar trebui sa stii ca de vreo 3 ani tot iau in greutate si nu reusesc sa dau mai mult de 1 kil sau 1 kil jumatate. Penultima oara cand am reusit sa dau mai mult jos, am folosit dieta daneza cu care am slabit vreo 3,7 kg in 11 zile dupa care am mai slabit in vreo 3 luni inca 3 kile cu mari eforturi adica aerobic si un pic de atentie la alimentatie. De curand, cam din 24 ianuarie 2012, am tinut iar dieta daneza cu care am slabit 4 kg in 13 zile de mare chinuiala dupa care in doar 2 zile de mancat am reusit sa iau 800 g. Ce ma oftica pe mine este faptul ca toti pe langa mine slabesc 7-10 kg fara nici un efort si rapid! Cumnata-mea in 4 zile de dieta daneza (de schimbare a metabolismului) a slabit 5 kg dupa care s-a oprit ca sa nu se topeasca de tot. Prietenele mele slabesc in 2-3 saptamani cate 3-4 kg si nici nu se omoara cu gimnastica. Sora mea a slabit doar din regim (cam ca cel recomandat de Institutul National de Diabet, Nutritie si Boli matabolice) vreo 12 kg in 3 luni, fara a face pic de sport (de 1 an si 6 luni isi mentine greutatea de 58 kg la 1,64m). Ca sa nu mai vorbesc de vedetele de pe la noi care nici nu zici ca au nascut dupa 2 -3 luni. Cel putin Nicoleta Luciu este un fenomen. Ma gandesc si eu cum o fi reusit sa slabeasca atat de mult in atat de putin timp. Cred ca nici daca avea stomacul micsorat sau facea foamea nu ar fi avut cum sa slabeasca atat. Concluzia mea este ca intotdeauna slabanoagele slabesc usor si rapid iar cele cu probleme de greutate (supraponderale, obeze sau la limita obezitatii cum sunt eu), slabesc greu, incet si cu eforturi avand mari sanse sa se lase de regim si sport dupa un timp destul de scurt. Dar asta nu o sa intample cu niciuna din noi, pt. ca ne sustinem unele pe altele si nu ne lasam descurajate de ritmul lent de slabire si pasii inapoi! Simi, mama lui[bebic] Felix Andrei (30.10.2011) &[cavaler](10 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de ei, faptul ca m-am alaturat voua a fost benefic pt. mine![:)][:)][:)] Dupa 2 sau 3 ani in care nu am mai facut nici un pic de miscare am reluat activitatea![pk] Nu va grabiti sa ma laudati! M-a pus naiba sa ma apuc de vizionat un DVD cu aerobic cu Valentina Pelinel si Luminita Marinescu! Al naibii de greu pe alocuri!!! Ca sa nu mai spun ca pasii de pe la inceput nu am reusit sa ii prind si buna pace. A!!! Nu am reusit sa ma fac decat un sfert din exercitiile propuse desi am facut pauze lungi si dese iar abdomenele mis-au parut cam prea grele. Nici cand eram in forma fizica buna si aveam cu 6 kg mai putin nu reuseam sa le fac. Concluzia>>> N-ar fi rau sa ma las de DVD-ul asta si sa ma apuc de cel pe care in faceam acum 3-4 ani Beauty Over 40 tot cu Luminita Nicolescu --macar ala este mai pt. babe ca mine si nu pt. silfide la Valentina Pelinel. La zumba nu m-as baga pt. ca la dansuri imi dau cu stangul in dreptul iar Pump It Up in primele 5 minute m-a cam descurajat prin ritmul cam alert. Simi, mama lui[bebic] Felix Andrei (30.10.2011) &[cavaler](10 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simimarina, eu una nu m-as lua dupa ce vad pe la tv - si pe mine ma oftica oarecum ca Nicoleta Luciu a slabit 40 de kg in 2 luni - cum naiba o fi facut, nu stiu ... ca mi-e peste puteri sa cred ca doar din alimentatie si sport slabesti asa mult si asa de repede. Asta, una la mana. Doi la mana, ele doar asta fac, toata ziua aerobic/sala/masaje/tratamente, etc si, cu foarte multi bani investiti in imagine ajung sa arate asa cum le vezi la televizor. Hm, ... mie mi-a trebuit un an ca sa slabesc 15 kg si ea a slabit de trei ori mai mult si intr-un timp record. Apoi, bun venit! Si spor la slabit! Eu fac parte din categoria celor care se chinuie de cativa ani sa slabeasca 5 kg. Rezultatul - m-am ingrasat 7 [:I] in vreo trei ani, incet, incet. Gata, de anul asta nu mai tine si m-am hotarat sa le dau jos. Vreo doua s-au dus, sa vad cum merge in continuare. Sunt un pic frustrata pentru ca in wk am o aniversare unde nu ma voi putea abtine de la prea multe, gazda e "un maestru culinar" asa ca voi incerca sa limitez pe cat posibil abaterile. Cateva zile dupa am sa beau numai lapte si carne slaba, sper sa nu ma demoralizeze. In general reusesc sa ma abtin, sau cel mult doar gust din tort dar acum, prevad ca voi fi in imposibilitatea de a refuza [:D]. Va doresc un wk-end placut, cu cat mai putine abateri! Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si noi,adica eu,de unde pot cumpara carnitina? cat despre Nicoleta luciu sa avem pardon,la 3 luni de la nastere sa fugi sa iti pui silicoane?????pai numai asta are in cap?? restul mamicilor au atatea griji,daca papa bebe,cum papa,cum creste,cum doarme,cum se dezvolta.......iar ea, mai frate, are timp, cu 3 sugari pe cap,are timp de visat la corp de diva si o serie de concerte........,.sunt de acord cu respectul fata de imaginea proprie,ce noi nu avem?,dar nu face altceva decat sa ne complexeze si sa devenim si mai frustrate noi,muritoarele de rand......... mama ,ce m-am turat......
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui bonsai
si noi,adica eu,de unde pot cumpara carnitina? cat despre Nicoleta luciu sa avem pardon,la 3 luni de la nastere sa fugi sa iti pui silicoane?????pai numai asta are in cap?? restul mamicilor au atatea griji,daca papa bebe,cum papa,cum creste,cum doarme,cum se dezvolta.......iar ea, mai frate, are timp, cu 3 sugari pe cap,are timp de visat la corp de diva si o serie de concerte........,.sunt de acord cu respectul fata de imaginea proprie,ce noi nu avem?,dar nu face altceva decat sa ne complexeze si sa devenim si mai frustrate noi,muritoarele de rand......... mama ,ce m-am turat......
In carrefour este varianta de praf la pliculete. Eu imi cumpar de pe internet (dati cautare pe google pronutrion). varianta capsule. Mi se pare mai avantajoasa financiar. [:D] Elena & Denisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui bonsai
si noi,adica eu,de unde pot cumpara carnitina? cat despre Nicoleta luciu sa avem pardon,la 3 luni de la nastere sa fugi sa iti pui silicoane?????pai numai asta are in cap?? restul mamicilor au atatea griji,daca papa bebe,cum papa,cum creste,cum doarme,cum se dezvolta.......iar ea, mai frate, are timp, cu 3 sugari pe cap,are timp de visat la corp de diva si o serie de concerte........,.sunt de acord cu respectul fata de imaginea proprie,ce noi nu avem?,dar nu face altceva decat sa ne complexeze si sa devenim si mai frustrate noi,muritoarele de rand......... mama ,ce m-am turat......
Nu mi se pare rau ce face...si daca toate ne-am permite sa avem bone si bani pt saloane cred ca am face toate la fel. Luciu scoate bani din imaginea ei (deci e jobul ei) si daca nu arata cum trebuie adio job. E logic sa traga " pt locul de munca" [:D] Elena & Denisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...