Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 10 kg jos (4)


Recommended Posts

Salut! Am venit cu o foame de as fi mincat pereti.Am mincat dimineata 2 oua,o gura de iaurt.Pe la prinz am mincat 2 mere si-un iaurt fara grasimi,asa ca acasa am mincat niste carnita pui ,iaurt si putina piine neagra,dupa care m-am premiat cu smochine si curmale.[:D] O sa fac ceva sport ,dar intii imi trezesc minunatul si ne apucam de lectii. Eu nu pot lua carnitina,masaje etc. pe motiv de probleme medicale. Aveti grija cit mincati! dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

E adevarat ca-s platite pt imagine ,dar au si vointa,ceea ce mie pare sa-mi lipseasca.N-am mai plecat in weekend ca puneam la loc tot ce-am dat.Chiar si asa ,statul acasa imi dauneaza profund![:D] Aveti totusi grija cu termotratamente de slabire ,ca linasobolina explica din propria experienta ,ca pentru un organism care nu e 100% sanatos,pot dauna enorm. In aceeasi ordine de idei,o colega de-a mea a slabit cu greu 5kg , din vara pina la Craciun ,pe care le-a pus in 3 saptamini dupa sarbatori ,la loc.[:D] Concluzia:ne asteapta o viata de abtineri si control ,pe cele cu metabolismul scazut.Tot ma uit cum se poate accelera si se pare ca sportul,micul dejun,mincatul des si putin ajuta.Bine ,mai sint alimente care nu te atrag/nu se gasesc /sint scumpe care ajuta. simimarina72,unde ti-ai calculat tu ca esti obeza ,ca poate nu stiu eu si am obezitate morbida ,raportindu-ma la tine?Ma distrezi![:D] [pup] dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DulceticaTrebuie sa iti dau dreptate si sa spun ca situatia nu este chiar atat de albastra. Daca ma iau dupa IMC, as zice ca stau binisor. Cand ma laudam ca sunt supraponderala spre obeza, ma gandeam strict la perioada cand aveam 71 kg (atat am avut chiar inainte de a ramane gravida, in feb 2011 si apoi in ianuarie 2012, dupa sarbatorile de iarna care la mine dureaza vreo 3 saptamani) si imi calculam greutatea ideala care trebuia sa fie de 56-57 kg. Apoi imi faceam o socoteala scurta ca am depasit cu aproape 20 - 25% greutatea ideala si iaca cum se ajungea la ideea ca sunt supraponderala catre obeza. Oricum ar fi, mi-ar prinde bine sa mai slabesc nitel pana in vara cand ma voi duce la mare. Mergem vreo 5 familii iar tipele cu care ma voi arata pe plaja au cam 50 -55 kg la 1,65 m. Pe langa ele, o sa arat ca un elefant dizgratios (nu as avea multe kile dar suncile sunt asezate prost, am picioarele grasute, fundul mare si lat, pieptul mic, talia aproape inexistenta - nu am colacei ci falduri de sunculita). Personal, cred ca daca nu ar fi fost botezul pe care il voi avea duminica asta nici nu m-ar fi deranjat sa fiu un pic mai grasuta ca nu ma vede nimeni acasa. Mai mult, daca nu plecam la mare cu jumatate de oras dupa mine, acum eram bine mersi in varful patului cu o ciocolatica intr-o mana si cu o punga de napolitane trase in ciocolata in cealalta. Din pacate, lucrurile stau asa cum spusei mai sus si daca vreau sa arat cat de cat si sa intru in hainutele mele de acum 2 - 3 ani, trebuie sa fac un efort. Simi, mama lui[bebic] Felix Andrei (30.10.2011) &[cavaler](10 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat plicuri de L Carnitin de pe net, REDIS.ro, au oferta la 50 plicuri este undeva in jur de 1.2 lei/plic. fff bun pretul fata de oras.Tot d ela ei imi iau si batoanele Fibrobar cu ceai verde, cu ele imi stapanesc pofta de dulce[:D] acum am la cuptor prajitura cu struguri- ptr baieti SOACRA MARE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Aseara am facut doar 25 min stepper fara nici un chef.Acum ar trebui sa dau cu aspiratorul ,dar nici de asta n-am chef, asa ca studiam piata irobot aspirat.[:D]Foarte scumpe si nu stiu daca merita? Dimineata un iaurt cu 3% grasimi, ca din cele fara mi s-a acrit si o cafea. Aseara am facut supa crema de linte si linte batuta,are sint prea calorice pt subiectul asta.Trebuie sa ma orientez sa vad ce sa maninc azi. Aveti grija cu mincatul! [pup] dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mancat si ieri si astazi ca abatere cate o felie de chec. In rest astazi de dimineata 2 felii wassa cu branza, 2 felii de sunca, o bucata de ardei si 3 rosii. La pranz supa de curca cu carne fiarta si un colt mic de corn negru. Miscare astazi la o tura de cumparaturi..mi-am luat un sacou negru cam fix, deci musai sa mai dau jos, si o pereche de blugi, mai mult am mers dupa costumatie de iarna pentru sot ca o sa plece la munte cu colegii. Ma bucur ca reusesc sa ma tin deoparte de dulciurile din casa, exceptie cu checul. Alimentele mele nu sunt chiar asa de dieta ca ale voastre, dar nu stiu cum ar influenta laptele. Week-end frumos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui bonsai
chiar ma tenteaza si carnitina si batoanele fibrobar,dar ati observat voi rezultate palpabile dupa ele?
Pai ideea e sa faci sport, ca pentru asta sunt indicate. iti maresc rezistenta la efort. Deci o sa faci sport mai mult. Fara sport..arunci banii pe fereastra. Elena & Denisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu ma numar ca fiind candva o slabanoaga de 55 kg.dar acu cu 10 kg mai mult si imi vine sa mor cand ma vad ,cand ma imbrac,ma urasc[q]imi vine mai mereu sa dau [bang]dar pana intr_o zic cand ma pun serios pe treaba si fac la gimnastica de o sa_mi iasa ochi afara.eu spun din propria experienta ca doar cu mult sport (si asta facut cel putin o jumate de ora in casa)si am slabit fff repede si am fost super multumita doar cu sport,fara nu stiu ce diete.mancam obisnuit dar nu exagerat,.[pup]numai bine Lidia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ele, sa stii ca nu sunt chiar o "novice" in domeniu....am inceput baschetul in clasa a 2 a,am facut sport organizat pana am mers la facultate,am fost in echipa clubului scolar din localitate......am facut aerobic pana am ramas gravida....dupa prima sarcina am slabit 22 kg in 6 luni cu aerobic,inot si dieta.....dar acum,ceva nu merge!!!!!de 3 luni am inceput zumba,dieta si am slabit doar.....2 kg in 3 luni!!!!![bang][bang] ......ma suspectez de un hipotiroidism postpartum,acum mi-am pus in cap sa imi fac si analizele de tiroida,mai ales ca am senzatia de nod in gat cand inghit....[q][q][q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...