Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum am slabit eu


Recommended Posts

Ca pe toata lumea si pe mine m-a preocupat starea siluetei, asta de-a lungul timpului, eu avand acum 53 de ani[pk] Sa va spun cate ceva despre mine, sunt pofticioasa[pofta][pofta][pofta], cand trec pe langa ceva care miroase, bine[:D], atunci secunda 2 imi doresc acel ceva Asa, pe la 30 -40 de ani dieta cu supa de varza functiona instant, adica tanara fiind metabolismul era ok asa ca si dietele erau eficace La un moment dat,insa nu mai dadea rezultate, asa ca am incercat TOTAL GRESIT herbalife[bang][bang][bang] am slabit 6 kg DAR la 2 luni dupa, am pus 9 kg[alcool][alcool][alcool] Greseala fatala, sunca pusa greu de dat jos Pe la 40 de ani am incercat regimul de 14 zile, super si ala, a fost ok cam 3 ani, apoi iar nu a mai dat rezultat Ok incercam altceva,disociat, hoptinks, montingnac, MENOPAUZA, nashpa slabeam -puneam la loc, yo-yo direct Daca la 30 de ani aveam in jur de 55 de kg la 165cm, deja la 40+ ajunsesem in zona lui 60-62, ihm sa zic ca nu era chiar asa rau insa timpul trece, te apropii de 50 de ani si ale naibii kg se depun si daca te uiti la o prajitura (acum am 53 ani si 74!!kg) Si sa vezi inginerie, aveam o nunta la care trebuia sa merg si un salon proaspat deschis la parterul blocului cu promotiile de rigoare si evident, hop si eu si acolo am inceput sa fac electrostimulare o zi cu termocuverta si masaj anticelulitic cu termocuverta alta zi, uite asa, zi de zi 2 saptamani....[alcool][alcool][alcool][bang][bang][bang] Rezultatul cu slabitul a fost spectaculos, adica si kg date jos si centimetri, dar SI EU PE JOS!! pentru ca m-a deshidratasemm si mai mult decat atat am pierdut pe langa grasime si saruri si minerale din corp! (atentie si la ceaiurile de slabit care sunt ori purgative ori diuretice , le iei si cazi pe strada !!) Bun, insa mai mult decat atat NU M-A INTREBAT NIMENI DACA SUNT SAU NU SANATOASA si chiar daca m-ar fi intrebat, tot nu stiam ca aveam puiul de cancer in corp, si ca toata aceasta succesiune agresiva de masaje si sauna au accelerat boala[q] Oricum, la ceva timp dupa nunta, la care aratam ca la 30 de ani, am inceput sa pun kg la loc, lucru care nu a fost tocmai rau, orgaismul a facut depozit si asa am rezistat la chimio si la tot ce am mai tras in timp Parerea mea, ca si concluzie este SA MERGETI MAI INTAI LA UN MEDIC SI APOI SA INCEPETI DIETA care poate fi mai mult sau mai putin agresiva Nu vreau sa va zic chestia cu pastratul masurii, ca la unii functioneaza la altii nu, daca nu ai cum sa mananci de 5 ori/zi sau esti stresat si bulimic, sigur ca nu e bine, insa solutia pe care trebuie sa o gasesti tine de tine, de felul tau de a fi, de familie , job, viata,bani, si nu de sfaturile de pe net, care TREBUIESC FILTRATE INAITE DE A LE APLICA, parerea mea...[pup][pup] Intreaba si vei primi un raspuns!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Ceea ce nu am vazut in toata descrierea ta este sportul. Cred ca asta ti-a cam lipsit ca sa faci dietele alea sa aiba efect pe termen lung. Kilogramele eu le dau relativ usor jos desi mi s-a acrit si mie de diete, pe mine cel mai mult ma ajuta mancatul sanatos ( desi din pacate in urma dietelor limita mea e la 1000 calorii, 1200 se vad) si sportul. Sport constant, intensiv , min 4 ori pe saptamana. Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, ai dreptate, am completat si cu sala de sport, pe langa faptul ca am 2 catei care trebuiau scosi zilnic in parc minim 2 ore/zi Dar am avut aventuri si cu sala[:D][:D] de exemplu bicicleta mi-a starnit niste hemorizi de care nu stiam si ma durea fundul[:-)))][:-)))][:-)))] si mai era un aparat pentru abdomene ceva ca un cal oblic care atunci cand ma ridicam de pe spate, mi se intuneca imaginea si ma lua cu ameteli Apoi am schimbat tactica si ridicam picioarele in loc de trunchi,in sfarsit asta e situatia, fiecare etapa de varsta isi are problemele ei, eu in contuare plim cateii si incerc sa mananc sanatos, fara E-ri fara cumparat din oras, dar tot scap cate o sarma sau o piftie,n ca daca mor si nu mai apuc[:-)))][:-)))] Intreaba si vei primi un raspuns!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,Linasobolina! In sfirsit cineva care intelege despre ce vorbesc.Am deja 44 de ani si poate nu m-ar deranja multe ,cum ma deranjeaza ingrasatul.In ultimul an m-am ingrasat 7 kg.Ma gindesc retrospectiv amuzindu-ma ,ca la 36 de ani ,cind am ramas insarcinata, ma simteam grasa la 54 kg ,la 43 de ani mi se parea ca sint grasa la 58 kg si acum nu reusesc sa mai ajung macar la 58kg.Astazi imi arata cintarul 63,5 kg ,ceea ce nu-i rau ,avind in vedere ca m-am stabilizat pe la 65kg.[q] Probabil si la fata as arata mai bine cu vreo -10kg,pt ca si cind ma uit in oglinda ,uneori nu inteleg cine o mai fi si asta !Ma lupt din greu cu sportul ,pt care n-am avut niciodata vreo afinitate deosebita si inca n-am constat vreun efect notabil ,dar sint in aceasta *combinatie* doar de o luna.Toata lumea vorbeste de faptul ca sportul ar da dependenta ,insa eu sint o exceptie.[:D] Te pup si-ti doresc multa sanatate! dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca sportul da dependenta, eu una sunt dependenta de sport. 1 year more to 40 si nu mai merge cu aerobic sau stat pe langa aparate in sala. De regula ma duc la clasele "hard" , la sala ma duc cu programul facut, stiu exact ce aparate si cate serii fac, innot si joc tenis saptamanal. acum sa nu ziceti ca vad eu cum e la 50 [:D] Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...