Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (5)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui carpatina
Citat:
citat din mesajul lui bernix Daca nu ar fi fost Ana pedepsita doua seri la rand si nu ar fi fost calculatorul inchis v-as fi si aratat fota.[:D]
daca nu-i cu suparare.. ce pocinog facu Ana sa fie pedepsita intreaga seara? ===================== Mami de [url="http://lb5f.lilypie.com/nmZvp2.png"]Ioana [/url] (27.09.2007) of... fostara mai multe pocinoguri la rand din care ultimul cu tipat in mijlocul strazii, batut din picior si trantit pe jos... Asta dupa explicatii nenumatare ca nu trebuie decat sa traversam si apoi urcam in autobuz pana acasa. Cu nervii mei in piuneze dupa o zi urata la birou, cu frig si vand afara sicu plase de cumparaturi in maini... asta a iesit: interdisctie la calculator.
Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007) [hippi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Annisia, tare frumos ai povestit de relatia lui Yannis cu fratele mai mic! Mie mi se pare idilic asa sa ai beblus in casa din nou... (Idilic asta inseamna si cam de neatins).

 

Erina, multumesc de info! Scumput insa. A suportat si casa de asigurari ceva sau ati platit integral?

 

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007) [hippi]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox, maxim Andrei cu gravitatia! Bravo!

Mi-am intrebat si eu fata despre anoimpuri: a stiu sa le enumere corect, a mimat (asta-i noul hit in materie de jocuri - mima[:D])ce se intampla in fiecare dintre ele. A completat cu vorbe. N-a spus tot si nici extrem de coerenta n-a fost. M-a uimit insa ca stie motivul succesiunii anotimpurilor: apropierea pamantului fata de soare. Mi-a desenat stalcit soarele in mijloc si patru cercuri in jurul lui la distante diferite, corespunzatoare celor 4 anotimpuri... Hm, m-a uimit. Cred ca de la taica-su i se trage asta. Eu am legatura doar cu zeitatile si mumiile egiptene. :)

 

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007) [hippi]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Legat de discutia voastra despre pretentiile fata de copil si modul de manifestare a dragostei parintesti, sunt si eu de acord cu Sabina, fiind unul dintre copii de la care s-a tot cerut de catre parinti, asemenea lui Rox.

Daca imi iese asta fata de propiul meu copil... ramane de vazut. Deocamdata nu imi povesteste nimic din activitatea ei de gradinita si nici evaluari sau calificative n-avem. Om vedea la scoala cum ne descurcam.

Ma straduiesc insa sa-i spun cat mai des, chiar si atunci cand greseste si sunt suparata pe ea, ca o iubesc oricum. Ca daca o cert nu inseamna ca mi-e mai putin draga. Si-i mai spun sa incerce sa aiba rabdare, ca daca va munci va reusi orice fiindca pt mine e cea mai isteata si mai dulce fetita din lume.

 

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007) [hippi]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moamaaa, ce am mai scris!!!

Cred ca nu mi s-a mai intamplat asta de luni bune.

Mi-am facut plinul de relaxare inainte de sedinta de mustruluiala ce va urma.[:D]

 

Week-end placut sa aveti, fete dragi!

 

Au crapat 2 laptopuri acasa iar calculatorul e ocupat de cei doi jucatori de jocuri de simulare sociala.

 

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007) [hippi]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sabina dar asteptarile sunt la gradinita. Nu am timp sa scriu justificari mai ales ca urasc sa fac asta dar crede-ma maturator fericit...nu am vazut.

 

Bineinteles ca s-a mai discutat si am decis sa nu facem greselile parintilor nostri dar uneori si eu ma aud spunind mai mult sau mai putin textul : fa asa ca asa spun eu...

 

Aseara vroiam sa iti scriu ca si eu cad deseori in pacatul superbiei. David si Daria sunt absolut superbi si fiinte mai frumoase, suflete de ingeri nu am vazut. Acum ramane sa ne ridicam noi la inaltime lor.

 

 

Bernix, nu a suportat nimic casa.

 

-------------------------------id="navy">

mamica Darieiid="purple">[buburuza] si a lui Davidid="teal">[pis]

L'amor che move il sole e l'altre stelle.id="size1">id="Georgia">

Shiawase wa itsumo jibun no kokoro ga kimeru/ It is always your heart that decides your own happiness.

id="size1">id="Georgia">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Erina dar asta nu e bine deloc.

ce legatura are copilul cu taxa si cu banii.

trebuie sa renuntati la asteptarile astea, pt binele copiilor.

am mai vorbit noi odata, trebuie sa ii iubim si daca vor sa devina maturatori si au note mici si nu le pasa de scoala, nu trebuie sa ne simta vreodata nemultumiti si sa se simta neacceptati, ca pretentiile si asteptarile la asta duc :(((

a mai povestit si Rox de cand era mica chestii asemanatoare.

nimic mai oribil pentru un copil decat sentimentul ca nu corespunde dorintelor parintelui. Il mutileaza pe viata chestia asta.

 

PS nu ma refer la nimeni de aici, desigur.

____________

 

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

 

Cum mi-am alaptat copiii

______________

 

Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.

 

 

 

Sabina am recitit ce ai scris. Sunt un pic confuza, asteptarile duc la a ajunge maturator? Incerc sa subliniez desi de pe ipad e dificil. Cind zici ca trebuie sa evitam si ca la asta duc...

 

 

-------------------------------id="navy">

mamica Darieiid="purple">[buburuza] si a lui Davidid="teal">[pis]

L'amor che move il sole e l'altre stelle.id="size1">id="Georgia">

Shiawase wa itsumo jibun no kokoro ga kimeru/ It is always your heart that decides your own happiness.

id="size1">id="Georgia">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Annisia
Va salutam si noi, intre doua titileli. Suntem mai bine. Mai o tragem pe mami de biberoane, mai face mami treaba in locul nostru si apoi servin la sticluta... Incet, incet am inceput sa luam in greutate si sa ne linistim.Acum am intrat in focuri cu botezul. As vrea sa il fac de ziua mea, ca pica intr-o sambata si, mai ales, a doua zi e si ziua lui Marius de nastere si ar fi trei chestii de sarbatorit. Asa le combinam precum nesul la plic 3 in 1. Ideea e ca nu stiu daca preotul unde vreau sa fac va fi de acord sa oficieze slujba in post. Si mai e si ideea ca nu am stabilit ce primeaza? E chef sau botez. Botezul vroiam sa fie ceva mai in familie, eventual la curte, cu cateva rude si prietenii cei mai apropiati. Daca vroiam chef de zilele parintilor de nastere, vroiam sa inchiriez o cabana mai mare (ca la Rasnov nu am decat cinci dormitoare) si sa bem sa petrecem trei zile si doua nopti, cu golanii. Vom vedea noi...Sunt multumita ca vad ca dau binisor jos si nu ma mai chinui ca la Yanis Bananis. Am luat si mai putin si am dat jos 10 kilograme de cum am ajuns acasa. Acum sunt la dimensiunile pe care le aveam cand Yanisu meu era de 8 luni. Deci suntem pe drum cu prioritate.Va pupam si mai trecem pe la voi.PS: Nu mi-ati spus cu cine seamana pustiul cel nou venit?! Eu cred ca mai mult cu administratorul, ca nu mi se pare nici spre mine, nici spre M...[hippi]ANNISIAid="red">, mami de [rulo] YANIS LUCAid="teal"> si suriorul lui ANDREAS FABIANid="blue">id="size2">id="limegreen">Mid="red">iid="blue">cid="limegreen">uid="purple">lid="green"> Yid="orange">aid="red">nid="purple">iid="red">sid="green"> cid="black">rid="orange">eid="blue">sid="purple">tid="teal">eid="green"> mid="red">aid="limegreen">rid="purple">eid="green">id="size1">Sid="red">uid="blue">rid="limegreen">iid="purple">oid="green">rid="orange">uid="red">lid="purple"> lid="limegreen">uid="red">iid="green"> Yid="black">aid="orange">nid="blue">iid="purple">sid="teal">id="size1">Fabi & Yanid="blue">id="size1">
"Nu-i nimeni drac si nimeni sfânt!Credinta-i val, iubirea vântSi viata fum!"id="red">id="size1">
id="right">
align="right" id="quote2">Nu pot sa-ti spun decat felicitari pentru perseverenta si pt kg date.Teoretic botez se face in post, asa ca nu vad problema, aaaaa este una dorinta voastra.Nu ma pot pronunta cu cine seamana, sa fie sanatos, ca frumos este.pupCecilia si Cristian Mateiid="red"> (07.09.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G


Poate ar trebui sa mai merg si eu la consultatii cu educatoarea, ca la scoala am tot fost. Trebuie vazut si Andrei cum merge, mai ales ca mi s-a nazarit acum ca nu stie cat ar trebui sa stie. Apropos, ma tot rodea o intrebare: ai vostri stiu anotimpurile, succesiunea lor si ce se intampla in fiecare? Ca al meu le cam incurca si sunt explodata. [:D]


Rox, mamica Alexandrei si a lui Andrei
id="blue">
align="right" id="quote2">

Da, Cristi le stie, doar cand vrea sa le si spuna, evident.[:D]
Lasa baiatul in pace, poate nu au insistat suficient la gradinita sau nu vrea sa spuna....
Ieri mi-a transmis d-na ca nu stie animalele domestice si salbatice, dar nu mi-a spus ca era vb de engleza, iar aseara il provoc la discutie si le stia chiar foarte bine, ce mamanca ce fac......abia dimineata mi-a spus, il intreb dupa fisa de la panou si le stia....asa ca nu mai intru in panica( ca si aseara ...).

pup


Cecilia si Cristian Mateiid="red"> (07.09.2007)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu, nu, asteptarile duc la o viata nefericita, la o viata in care te simti frustrat si ai mereu senzatia ca nu esti destul de bun.

Ca nu esti valoros decat daca te ridici la anumite standarde.

Ori oamenii trebuie sa se simta valorosi si daca sunt maturatori, sa aiba liniste interioara si sanatate, asta face o vioata sa fie frumoasa.

echilibrul personal tine de f f multi factori, iar realizarile academice conteaza in esenta pentru foarte putini oameni.

 

____________

 

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!id="Century Gothic">id="red">id="size1">

 

Cum mi-am alaptat copiiiid="Book Antiqua">id="size2">id="maroon">

______________

 

Sabina's blogid="teal">, [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman"> si [yum] bb Gheoid="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">id="teal">

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.id="Verdana">id="purple">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...