Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (5)


Recommended Posts

Wow ce vorbarete sunteti!

Intai de toate: am admirat o gingasa printesa belgiana si un bebe dulce de mami Annisia tare norocos ca are un fratior asa iubitor!

 

De sf Valy` am uitat! Mi-am amintit seara cand am primit cadoul. Nici nu aveam cum sa-mi amintesc dupa o zi intreaga cu piciul in casa...

 

Grele subiecte de discutie ati abordat! Eu am trecut prin mai multe faze legat de educatia oferita la gradinita, apoi mi-am adus aminte ce-mi doream acum un an! Imi doream sa-si faca prieteni si sa socializeze! O face din plin acum! Nici al meu nu povesteste nimic de la gradi! Ata nu inseamna ca nu invata nimic! Si apoi nu uitati ca au 4 ani. Eu nu-mi doresc sa stie sa scrie si sa citeasca. Eu imi doresc sa fie fericit. Ma fascineaza imaginatia lui, felul cum se joaca si cum inventeaza tot felul de jocuri combinand mai multe jucarii! Zilele trecute a hranit un dinozaur si l-a culcat folosind tavita de la trusa medicala (pe post de farfurie), un balon (dezumflat) in forma de catel (pe post de pat) si un prosopel de-al lui drept paturica! Era tare dulce!

PS Al meu vrea sa se faca pompier. L-am intrebat de ce si a zis ca vrea sa salveze oameni. O fi bine?! [alcool] Nobila meserie, dar eu sunt mama si gandesc in consecinta: temerile primeaza!

 

Isabela mamica [il] de [bonjovi] Vlad Matei id="blue">(22 septembrie 2007)id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G
Iar Andrei acum cateva seri imi zice ca trebuie sa il certe pe tati cand vine, sa nu mai ceara mancare la ora aia ca mami nu e servitoare. I-am zis sa il tina teoria asta si cu nevasta-sa. [8D]
align="right" id="quote2">

Pai (de) cand nevasta se ridica la rangul mamei ca sa capete acelasi tratament? [:)]

=====================
Mami de Ioana id="red"> (27.09.2007)id="Comic Sans MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Restanata de weekend, motivata de o gripa venita din senin si care ne-a bulversat complet..id="size1">

[s] La multi ani Maria id="red"> de Happiness_4_us! [s]id="size3">

 

Sa ai o viata lunga si plina de impliniri, sa-ti bucuri familia si sa daruiesti fericire! La multi ani mica printesa, multa sanatate si noroc! [pup]

 

te imbratisez Nana! [pup]

 

 

=====================

Mami de Ioana id="red"> (27.09.2007)id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui bernix
Citat:
citat din mesajul lui carpatina
Bernixo, tremurasi bine in BXL? [:)]
align="right" id="quote2">Izact dupa cum banuiesti, Duamna! Frig si vant... de n-am vazut nici celebrul pisacios in bublic (statuie celebra in Bruxelles).
align="right" id="quote2">daca ma intrebi pe mine n-ai pierdut nimic... In realitate pisaciosul ala e la fel ca in poze [:)]=====================Mami de Ioana id="red"> (27.09.2007)id="Comic Sans MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui bernix
Citat:
citat din mesajul lui carpatina
Citat:
citat din mesajul lui bernix Daca nu ar fi fost Ana pedepsita doua seri la rand si nu ar fi fost calculatorul inchis v-as fi si aratat fota.[:D]
align="right" id="quote2">daca nu-i cu suparare.. ce pocinog facu Ana sa fie pedepsita intreaga seara?
align="right" id="quote2">of... fostara mai multe pocinoguri la rand din care ultimul cu tipat in mijlocul strazii, batut din picior si trantit pe jos... Asta dupa explicatii nenumatare ca nu trebuie decat sa traversam si apoi urcam in autobuz pana acasa. Cu nervii mei in piuneze dupa o zi urata la birou, cu frig si vand afara sicu plase de cumparaturi in maini... asta a iesit: interdisctie la calculator.
align="right" id="quote2">Io'ntrebam mai mult ca sa inteleg cum de te-ai "tinut" tu tare sa nu "revoci" pedeapda dupa catva timp...Evident si pe mine ma mai lasa nervii si ajunga sa o "pedepsesc" interzicand accesul la diverese.. insa dupa ce-si cere scuze si am certitudinea ca a inteles ce n-a fost bine pedeapsa se incheie... nu cred ca ne ia mai mult de 30 min [:)]=====================Mami de Ioana id="red"> (27.09.2007)id="Comic Sans MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui bernix
Rox, maxim Andrei cu gravitatia! Bravo!Mi-am intrebat si eu fata despre anoimpuri: a stiu sa le enumere corect, a mimat (asta-i noul hit in materie de jocuri - mima[:D])ce se intampla in fiecare dintre ele. A completat cu vorbe. N-a spus tot si nici extrem de coerenta n-a fost. M-a uimit insa ca stie motivul succesiunii anotimpurilor: apropierea pamantului fata de soare. Mi-a desenat stalcit soarele in mijloc si patru cercuri in jurul lui la distante diferite, corespunzatoare celor 4 anotimpuri... Hm, m-a uimit. .Cred ca de la taica-su i se trage asta.
align="right" id="quote2">Sursa gradinita se exclude cu desavarsire?=====================Mami de Ioana id="red"> (27.09.2007)id="Comic Sans MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Erina

Am venit de la intilnirea cu Miss. Toate bune, Daria e ok la gradinita, la fel de incantatoare, alintata, curioasa, sociabila.

Mai trebuie sa lucram la temporalitate, sa corectez cuvintele spuse incorect dar nu pe moment(Daria se frustreaza pe moment daca e corectata si vede doar faptul ca a gresit, trebuie repetat cuvantul un pic mai tarziu cu emfaza)si sa fiu un pic mai "tare" acasa. Se pare ca spune: mami nu imi cere asta, mami nu ma obliga sa fac asta, etc...cind nu vrea ceva.

align="right" id="quote2">

Banuiesc ca ti-au dat niste exemple concrete si pertinente (like: nu strang jucariile pentru ca acasa nu o fac...) daca inclini sa le dai dreptate

In plus asta cu "nu fac" tine si de cat de bine stie educatorul sa se "impuna".. asa ca taria ta de acasa nu implica la modul absolut repetarea atitudinii si in alte colectivitati (like: cand e cu mine, desi nu are aproape niciodata initiativa Ioana isi strange jucariile/creioanele/etc.. dupa ce termina de jucat cu ele. Cu bunica- niciodata... )

=====================
Mami de Ioana id="red"> (27.09.2007)id="Comic Sans MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Mariuta!!

la multi ani Marta :)

 

 

ai mei sunt iarasi raciti, oof.

 

cu febra mare si dureredec ap, Ghe de vineri, Sofia de duminica.

 

 

eu l-am vazut pe Bobo in actiune. Nu se compara nicio gradinita cu el :)

 

____________

 

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!id="Century Gothic">id="red">id="size1">

 

Cum mi-am alaptat copiiiid="Book Antiqua">id="size2">id="maroon">

______________

 

Sabina's blogid="teal">, [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman"> si [yum] bb Gheoid="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">id="teal">

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.id="Verdana">id="purple">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carpatina exact despre lucruri ca stransul jucariilor era vorba. Acasa nu le strange decat daca insist.

 

Oricum eu cred ca trebuie sa o responsabilizez cum zice Miss. Ar putea fi o problema mai tarziu daca vede ca acolo e permis ceva acasa altceva.

 

Confirm si eu ca Bobo e cel mai grozav partener de joaca si explorari pe care si l-ar dori un copil

 

-------------------------------id="navy">

mamica Darieiid="purple">[buburuza] si a lui Davidid="teal">[pis]

L'amor che move il sole e l'altre stelle.id="size1">id="Georgia">

Shiawase wa itsumo jibun no kokoro ga kimeru/ It is always your heart that decides your own happiness.

id="size1">id="Georgia">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...