Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (5)


Recommended Posts

Luy, multumim din suflet pentru razele de soare de primavara, ne-au adus caldura si bucurie, multumim mult pentru surpriza minunata!

 

Noi aici nu avem martisoare...

 

Carpatina, tot in proiectul cu pricina, care nu prea imi da timp sa intu de la birou. Cum de acasa e mai greu...Multumim de strigarea la apel, joi reusisem sa va citesc pana la pagina 12, mai aveam 2 pagini si postam ceva, dar a trebuit sa plec dupa copii la gradinita.

 

La multi ani, Prisi si Ramonaiani, sa fiti sanatoase si fericite!

 

Aniast, putere iti doresc! O imbratisare stransa de la noi!

 

Tudor nu stia anotimpurile. Le-a invatat joi seara si acum le stie. Lucram si la cele in finlandeza, dar mai intai a trebuit sa el invat eu.[:D]

Devine din ce in ce mai interesat de engleza, motiv pentru care invatam cuvinte in 3 limbi. Pe langa schiatul achizitionat iarna aceasta, a facut progrese si la patinaj, acum patineaja destul de binisor. Cursul se termina peste o luna, speram ca mai tine frigul sa mai exersam si in doi.

 

Alexia e bine si ea, invata cuvinte in finlandeza si romaneste, dar vorbeste bebeluseasca in continuare, abia pricepi cuvinte si propozitii scurte printre multele neinteligibile.

 

De weekendul viitor intram in vacanta de iarna, mergem la spa in Talin cu vaporul abia astept.

 

[pup] tuturor!

 

===============================================

Irina, mami de Tudor Cristianid="blue"> (08.10.2007) id="blue"> si Alexia Brianaid="red"> (30.03.2010) id="red">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Aniast [flo] lasa ca trece! O sa fie bine. Intre pustii mei am avut si eu o sarcina exact ca a ta, ma luase o jaleeee...dar am zis ca asa a vrut Dumnezeu.

 

Sabina multa bafta iti doresc!!

 

Despre bataie...Mirciulix se bate doar cu educatoarele [:-)))] la bataia cu colegii a renuntat de mult.

 

Andries

 

mami!! uite avioanele, avioanele, sunt multe mami, multe!!

uite si unul mic mami, e puiul lor, e puiul lor!!!id="green">id="size2">id="Verdana">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata. Sunt matinala rau, pare ca viroza lui tati nu m a ocolit si dat fiind ca nu preea pot sa respir, am decis sa ma trezesc de la 6. Anul acesta am tinut o numai in raceli, cred ca imunitatea e varza. Dar am inceput deja o serie de consultatii si analize, ca de vreo 2 ani nu m am preocupat deloc de sanatate. Despre job va voi povesti curand, acum nu sunt nici in caruta si nici in teleguta.

 

Dar pana una alta, as vrea sa trimit o imbratisare Andreei(Aniast) si multi [pup]. Imi pare tare rau ca ai trecut prin momente grele, si te admir cat de puternica esti.

 

 

 

Rox, mamica Alexandrei si a lui Andrei id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sabia, Legat de Andrei, problema nu e de acum, ci de undeva de la finele lui ianuarie. Nu cred ca plecarea mea l a afectat cumva, si oricum fara o iesire cred ca balamucul scria pe mine. Oricum, relaxarea a fost 2 zile, restul job...ca inca il mai am.

 

Cred ca Andrei vrea mai degraba sa fie mare, cum zice Luy. Tot asa vrea aceleasi activitati si mai multe drepturi. Pe de alta parte e usor obosit, in frenezia lectiilor cu Alex cred ca i am cerut prea multe. Sa fie linistit, sa faca si el ceva, etc. Ieri am fost la gradi si am aflat ca dupa 10 min de activitate cere la joaca. Cred ca vrea mai multa distractie. Grupa lui e mijlocie- mare si ei lucreaza la nivel de grupa mare, ceea ce cred ca e prea mult. Ieri am vazut fisele lui, inclusiv litere scrise pe pagini intregi...normal ca vrea joaca. Am decis sa il lasam mai liber o perioada, iar eu ii dedic mai mult timp. Deja pare muuuuult mai bine si vesel.

 

La gradi a primit numai laude, am aflat ca socializeaza, e vioi, doar usor neatent (care copil o fi?). Una peste alta, multi copii nu stiu anotimpurile, cu atat mai putin succesiunea lor.[:D]

 

Inchei cq incepe tavalugul latinal, cu un[pup] pentru Erina. Sigur le rezolvi pe toate, tin pumnii sa fie ok analizele lui David.

 

Rox, mamica Alexandrei si a lui Andrei id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aniast[pup]

 

Roxana[pup] sanatate multa!

 

Sabina[pup]

 

Iar am ramas in urma cu cititul, am fost cam ocupati eu am tot vizitat dentistul sunt cam varza dintii mei[bang] am fost si cu Elisa la control si la alt stomatolog se pare ca sunt totusi ok dintisorii ei (doar mici leziuni abia vizibile) sper sa reziste asa pana ii schimba.

In rest prichindeii mei s-au facut tare dragalasi[:D] comploteaza impreuna la nazdravanii, Darius e umbra Elisei o imita in tot ce face (si el cred ca ar vrea sa fie mai mare[:D]). Nu vrea in schimb sa vorbeasca si ma dispera, dar stie sa se faca inteles f bine[:D]

A si binenteles ca nu mai vrea sa doarma la pranz chiar daca e obosit in unele zile[bang]

 

Myral cu Darius, Elisa si Isabela

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yaia, cum zici ca s anotimpurile in finlandeza?

 

Sabina, voiam sa ti povestesc o chestie sa te unga la suflet. Pentru ca lz tema Oameni celebri de la scoala Alexandrei au ales compozitori, copiii asculta muzica clasica in timp ce rezolva temele sau exercitiile individuale. Ba au si preferinte.

 

Rox, mamica Alexandrei si a lui Andrei id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...