Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Alegerea intre atractie sexuală si prietenie


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui andacos
Citat:
citat din mesajul lui Dahriana Mama mea nu stie ca el este in divort , ca eu am provocat asta..si nici ca are un copil . "Monsters are real , ghost are real too. They live inside us , and sometimes , they win ." ...Dahri...
Probabil ca atunci cind "itzi va veni mintea la cap"(asta ca sa nu spun ca tzi se va plati cu aceasi moneda)asta te va urmari toata viatza! Si pina cind nu vei intzelege de fapt...ce ai facut,nu vei putea merge spiritual mai departe! Sincer...asa un gust amar -scirbos am cind te citesc...cum rar sau deloc pot spune ca mi s-a intimplat!Si in general eu iau omul asa cum este! Dana [url="http://www.dropshots.com/andacos#"]handarbeit[/url]
Andacos, spre ghinionul tau, oamenii isi traiesc vietile cum vor. Daca va fi ceva de invatat, vor invata. Atacurile la persoana si greturile in fata calculatorului denota prea mult timp petrecut pe forum. In curand apar si colaceii in jurul burtii. Relevant la subiect ar fi daca au existat fluturi (si de ce natura) la inceputul casniciei destramate, sau daca unul dintre cei doi viitori fosti soti(ca sa nu discriminam) a fost persoana buna, de incredere, de pus la rana, ori tigru in pat. Aniela, succes in gasirea persoanei potrivite!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 186
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Aniela 23, nu am apucat sa citesc tot ce s-a scris, dar as vrea sa iti spun parerea mea. Intr-o relatie foarte multe conteaza, dar eu cred ca cel mai mult primeaza RESPECTUL. COMUNICAREA si apoi IUBIREA. Fara primele doua nu merge a trei-a, si asta am vazut-o la niste prieteni care se iubeau maxim, cu fluturasi, dar nu se respectau deloc si au ajuns la despartire. Acum daca atractie nu exista ... daca nu este scanteie, nu cred ca poti aprinde focul. Ceea ce vroiam e sa-ti spun, parerea mea, ca la 30 de ani nu mai poti fi ca la 20 de ani. Si eu ma lupt cu silueta mea, cu semne de imbatranire care au aparut din cauza varstei, imi doresc sa arat ca la 20 de ani, dar din pacate nu se mai poate si incet, incet incep sa accept asta. Sa sti ca eu am o poveste de dragoste foarte frumoasa cu sotul meu (sunt norocoasa), am ajuns sa ne indragostim din nou unul de altul pe parcursul casniciei, mai avem si fluturasi in stomac din cand in cand, dar nu mai este ca la 20 de ani, acum avem alte valori. Cred ca sti cum se spune ca trebuie sa te casatoresti cand esti tanar si necopt la minte, nu atunci cand esti deja copt si tinzi spre perfectiune si vezi toate defectele... Concluzia: din cate ai scris te respecta, atunci fa pasul urmator si comunica cu el, ce iti place, ce nu iti place, cum ai vrea sa fie, fi cat mai deschisa si incearca sa fi fericita. Si daca nu merge ... mai cauta. Iti doresc sa-ti gasesti fericirea si linistea! Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga [url="http://community.webshots.com/user/mcrmiki"]Familia mea[/url] Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mariuta Andacos, spre ghinionul tau, oamenii isi traiesc vietile cum vor. Daca va fi ceva de invatat, vor invata. Atacurile la persoana si greturile in fata calculatorului denota prea mult timp petrecut pe forum. In curand apar si colaceii in jurul burtii.
Tovarasa ...dar vorbitzi din proprie experientza?[:D]Atzi dat jos aratatorul din cui?[:D] Dana [url="http://www.dropshots.com/andacos#"]handarbeit[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Dahriana
Este in divort de la sfarsitul lunii ianuarie . Dupa cum reactioneaza ea tot timpul , cred ca o sa mai dureze ceva . Noi ne-am mutat impreuna din 31 ianuarie si ne e foarte bine ! "Monsters are real , ghost are real too. They live inside us , and sometimes , they win ." ...Dahri...
cum reactioneaza ea? in ce sens? tu ce planuri ai cu el? vrei sa te casatoresti cu el? _______________________________________________________________________ Mami fericita [9cer] de Iustin-Andrei (18.07.2011)[caru] ________________________________________________________________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aniela,eu sunt in partea cealalta ...avem de toate...prietenie dusa pana la fratie, respect dus incat in 15 ani nu a existat nici un cuvant urat, dar certuri da, atasament incat ne-am da un rinichi, valori comune un sac plin ; atractie si sex...lipsa de 8 ani si fiecare cu dormitorul lui ...! No, daca poti trai asa ...e ok..!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui andacos
Citat:
citat din mesajul lui mariuta Andacos, spre ghinionul tau, oamenii isi traiesc vietile cum vor. Daca va fi ceva de invatat, vor invata. Atacurile la persoana si greturile in fata calculatorului denota prea mult timp petrecut pe forum. In curand apar si colaceii in jurul burtii.
Tovarasa ...dar vorbitzi din proprie experientza?[:D]Atzi dat jos aratatorul din cui?[:D] Dana [url="http://www.dropshots.com/andacos#"]handarbeit[/url]
din pacate, da!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi mai puneti intrebari , pt ca nu o sa primiti raspuns. Am raspuns strictul necesar , atat cat am considerat ca e ok pt a nu creea o noua avalansa de reactii negative. E subiectul anielei ! Chiar nu mai puteti de curioase incat v-ati apucat sa ma intrebati despre mine pe subiectul ei ?! Cel mai important lucru este ca imi e si ne e bine . Si asta conteaza cel mai mult ! Si nu regret nici o clipa ce am facut . Daca ar fi sa o iau de la capat as face la fel ,pt ca pot sa spun avand o mare siguranta ca e barbatul perfect pt mine ( nu poate toate , dar pt mine e ) . Si stiu ca , ceea ce ne leaga pe noi nu se poate intalni pe toate drumurile ( dovezi exista cu gramada ) si stiu ca e f greu sa gasesti intr-un iubit un prieten si intr-un prieten iubit , asa ca am tinut cu dintii de ceea ce mi-am dorit cu adevarat si nu regretam nici unul ca a fost asa! Alte detalii despre situatie nu o sa dau , nici aici , nici pe alt subiect , nici in privat , pt ca nu cred ca ar ajuta pe cineva in vreun sens ! "Monsters are real , ghost are real too. They live inside us , and sometimes , they win ." ...Dahri...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui balanta
Aniela,eu sunt in partea cealalta ...avem de toate...prietenie dusa pana la fratie, respect dus incat in 15 ani nu a existat nici un cuvant urat, dar certuri da, atasament incat ne-am da un rinichi, valori comune un sac plin ; atractie si sex...lipsa de 8 ani si fiecare cu dormitorul lui ...! No, daca poti trai asa ...e ok..!
Sa ma scuzi dar...de 8 ani fara sex ?! Sau de 8 ani fara sex unul cu altul ?! Daca e fara sex deloc pt amandoi ...atunci mi-as pune semne de intrebare... Daca e cu sex cu alti parteneri ..atunci mi-as pune si mai multe.. Nu cred ca "legatura asta " , se mai poate numi casatorie fericita.. "Monsters are real , ghost are real too. They live inside us , and sometimes , they win ." ...Dahri...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Dahriana
Citat:
citat din mesajul lui balanta
Aniela,eu sunt in partea cealalta ...avem de toate...prietenie dusa pana la fratie, respect dus incat in 15 ani nu a existat nici un cuvant urat, dar certuri da, atasament incat ne-am da un rinichi, valori comune un sac plin ; atractie si sex...lipsa de 8 ani si fiecare cu dormitorul lui ...! No, daca poti trai asa ...e ok..!
Sa ma scuzi dar...de 8 ani fara sex ?! Sau de 8 ani fara sex unul cu altul ?! Daca e fara sex deloc pt amandoi ...atunci mi-as pune semne de intrebare... Daca e cu sex cu alti parteneri ..atunci mi-as pune si mai multe.. Nu cred ca "legatura asta " , se mai poate numi casatorie fericita.. "Monsters are real , ghost are real too. They live inside us , and sometimes , they win ." ...Dahri...
In primul rand, multumesc ca mi-ai raspuns. In al doilea rand: nu judeca, nu stii ce relatie au si sa stii ca exista casnicii bazate pe respect, incredere, comunicare, casnicii foarte bune, fericite, reusite, din care lipseste sexul. Atata timp cat ambii parteneri sunt ok, nu vad unde e marea problema. Eu as sta si fara sex cu sotul meu, ptr. ca e un om extraordinar de bun si oricum, la noi de vreo 2 ani sexul e mai mult lipsa. Si totusi, suntem fericiti, impliniti, avem o relatie foarte buna. _____________________________________________ Mami Nadia si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008 [url="http://victorianadiagraham.blogspot.com/"]VICTORIA[/url] [url="http://www.facebook.com/pages/Acute-Lymphoblastic-Leukemia/178051842277685"]Acute Lymphoblastic Leukemia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...