Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Alegerea intre atractie sexuală si prietenie


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui pitzinuca
Citat:
citat din mesajul lui Dahriana Nu te compromite si nu alege o persoana care te iubeste , ci una pe care o iubesti si te iubeste !
si pe tine si pe nevastac-sa hahaha nu m-am putut abtine... _______________________ mami de andi [bat] si ilinca [copil] _________________________ [url="http://traduceri-asistenta.webs.com"]traduceri si asistenta[/url] ________________________ "Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."
Mai bine te-ai fi abtinut [:)] Lucrurile s-au ales deja pt mine, asa ca am raspuns in cunostinta de cauza. "Monsters are real , ghost are real too. They live inside us , and sometimes , they win ." ...Dahri...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 186
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Dahriana Lucrurile s-au ales deja pt mine, asa ca am raspuns in cunostinta de cauza. "Monsters are real , ghost are real too. They live inside us , and sometimes , they win ." ...Dahri...
Ce mai faci? Ce se mai intampla in relatia ta? A divortat? S-au despartit macar? _____________________________________________ Mami Nadia si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008 [url="http://victorianadiagraham.blogspot.com/"]VICTORIA[/url] [url="http://www.facebook.com/pages/Acute-Lymphoblastic-Leukemia/178051842277685"]Acute Lymphoblastic Leukemia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si copilul lui? Si fara nici o urma de rautate te intreb: mama ta ce parere are? _____________________________________________ Mami Nadia si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008 [url="http://victorianadiagraham.blogspot.com/"]VICTORIA[/url] [url="http://www.facebook.com/pages/Acute-Lymphoblastic-Leukemia/178051842277685"]Acute Lymphoblastic Leukemia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aniela, o sa iti raspund punctual: Eu nu cred ca sexul este totul. Nu cred ca este cel mai important. Dovada o gasim simplu. Relatii cu sex 'perfect', fluturi la fiecare intalnire/atingere/soapta. Cele mai multe. . . se termina. Eu am avut astfel de 'experiente'. Sexul si chimia cu scantei nu a tinut. Cu toate ca sexul rezolva forte multe intr-o relatie, sudeaza relatia, o anima, o reanima, o 'aseaza' intr-o ordine, etc. . . .nu este un reper. Cat despre 'tehnica'. . .e clar ca se poate imbunatati si se poate ajunge la 'performante'. Cat despre faptul ca nu te simti 'o cuceritoare', te inteleg. Nevoia de a 'cuceri' am simtit-o si mi se pare importanta, dar nu vitala. Cand barbatul este gata cucerit, cel mai important mi se pare sa ii dai un timp, sa nu te pui pe tava. Asta ai si facut si mi se pare ca e un castig (pentru tine mai ales) si o atitudine foarte buna. Eu iti doresc sa iti dai o sansa si sa ii dai si lui una. Daca nu merge. . . o sa cauti mai departe. Dar daca merge. . . si te preocupa alte lucruri, poti sa ratezi un om deosebit si o relatie frumoasa. Ar fi pacat. Nu stiu ce vine prima data. Daca iubitul sau prietenul. Dar 'flacarile si scanteile' nu sunt un reper. Cateodata functioneaza, cateodata nu. Pentru mine nu au functionat niciodata. Mai mult m-am 'fript' cu focul asta. Sau s-a stins inainte sa pot face mai multi pasi. . . [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Copilul lui e la mama lui , il vede cat de des poate . Nu stiu daca o sa ia custodie comuna datorita faptului ca nu se pot intelege ei 2 si va afecta copilul . Cel putin asa a spus avocatul . Mama mea nu stie ca el este in divort , ca eu am provocat asta..si nici ca are un copil . Astept momentul potrivit ca sa-i spun . Asta dupa ce o sa-l cunoasca suficient de bine si o sa-l placa suficient de mult pt a nu o afecta. Dar nu o sa-i spun in schimb niciodata ca eu am provocat divortul , doar faptul ca e divortat ( dinainte sa-l cunosc eu ) si ca exista un copil . Vreau sa ramana cu aceiasi parere despre mine pt ca e mama mea si nu vreau s-o dezamagesc.. "Monsters are real , ghost are real too. They live inside us , and sometimes , they win ." ...Dahri...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Dahriana Mama mea nu stie ca el este in divort , ca eu am provocat asta..si nici ca are un copil . "Monsters are real , ghost are real too. They live inside us , and sometimes , they win ." ...Dahri...
Probabil ca atunci cind "itzi va veni mintea la cap"(asta ca sa nu spun ca tzi se va plati cu aceasi moneda)asta te va urmari toata viatza! Si pina cind nu vei intzelege de fapt...ce ai facut,nu vei putea merge spiritual mai departe! Sincer...asa un gust amar -scirbos am cind te citesc...cum rar sau deloc pot spune ca mi s-a intimplat!Si in general eu iau omul asa cum este! Dana [url="http://www.dropshots.com/andacos#"]handarbeit[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui aniela23
Fetelor,voi aveti dreptate. Daca l-as fi cunoscut pe Gavin acum câtiva ani l-as fi considerat barbatul ideal si l-as fi adorat. Dar acum,ca ma simt pusa sub presiune sa cunosc pe cineva si sa întemeiez o familie, am niste asteptari nerealiste. Eu toata viata mi-am imaginat ca o sa întâlnesc barbatul asta perfect (aveam in mine chiar si imaginea lui fizica) si normal ca Gavin nu este barbatul ala care nu existanin realitate ci e doar fructul imaginatiei mele! Da,poate nu e el "the one" Dar pt moment chiar o sa încerc sa enjoy fiecare zi si sa vedem ce iese. Pana acum ne potrivim f bine, singurul criticism e ca se poarta ca si cum e mult prea topit dupa mine ceea ce ma oboseste un pic si nu-mi da oportunitatea sa fac vreun efort sa il cuceresc ca el e deja gata cucerit. Dupa cum spunea cineva aici - barbatul trebuie sa tine un pic femeia pe jar,macar un pic
Pentru ca te-ai folosit de sex ca instrument de manipulare a unui barbat dificil sau imposibil, ca sa te iubeasca, constient sau nu, o data ce aceasta provocare este înlaturata, nu mai stii sa apreciezi un partener tandru, generos. Emotia, provocarea, golul din stomac lipsesc, si, pentru ca astea erau semnele „iubirii" înainte, te temi ca acum lipseste ceva important. Acum ai un barbat dragut, echilibrat, de nadejde, care te adora, iar tu nu mai ai de ce sa depui eforturi sa-1 schimbi. El are calitatile pe care le voiai la un barbat si ti-e loial. Problema este ca pâna acum n-ai stiut ce înseamna sa ai ce ti-ai dorit. Stii doar cum e sa nu ai, si sa lupti nebuneste sa capeti acel lucru. Esti obisnuita cu suspansul care creeaza emotia aceea, când ne sare inima din piept. Va face asta sau n-o va face? Ma iubeste, nu ma iubeste? Nu sunt cuvintele mele, recunosc, sunt o adaptare dintr-o carte, exista un subiect deschis de mine, ai acolo un link. Robin Norwood, Femei care iubesc prea mult Alexandra Maria 14.12.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Dahriana Vreau sa ramana cu aceiasi parere despre mine pt ca e mama mea si nu vreau s-o dezamagesc..
dahriana, ce fericire amara. eu nu cred ca o sa va fie bine. viata e complicata, stii... _______________________ mami de andi [bat] si ilinca [copil] _________________________ [url="http://traduceri-asistenta.webs.com"]traduceri si asistenta[/url] ________________________ "Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...