Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (25)


Recommended Posts

Giorgos a fost ieri cu Angelo sa-i mai cumpere un joc pt Nintendo[alcool] Si-a ales mario party care mi se pare o aiureala. Eu sant de vina. Angelo initial a vrut Mario cart dar pt ca il are pe Wii, i l-am pus pe party in youtube sa vada daca-i place. Cam ciudat jocul asta, cand ti.e lumea mai draga il auzi pe Angelo " looos, kooom " mai sant faze cand trebuie sa sufle cu putere in monitorul jocului[:D] Acum s-a smecherit, intra singur pe youtube si cauta levelurile pe care nu le poate trece. Se uita cum joaca altii si incearca si el sa reuseasca sa ajunga la next level. Monica http://www.community.webshots.com/user/maraki36 http://www.dropshots.com/maraki6 mami cu Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

LA MULTIM ANI Alexandre! [s] Sper ca i-a placut surpriza (super ideea!). (am zis joi ca nu scriu inca nimic pt Alexandre, ca intru pe forum si vineri...dar mandra mea cu febra, cu mine acasa asa ca ieri n-am mai deschis calculatorul decat cat sa anunt dimineata ca nu merge la gradi). Diana - mami de [zana] Adriana(n.14.02.2006) si [gravi] (DNP.12.04.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani Stefan si Alexandre!! Sa cresteti mari si sanatosi baieti frumosi! Cosmi un mare pupic, nu stiu ce am facut pe facebook, am vrut sa-ti trimit cerere de prietenie, am bifat ceva aiurea in sensul ca te blochez, am debifat repede, sper ca nu s-a inregistrat nimic. Gio ptr. flotant e nevoie de proprietar in persoana cu actul de spatiu in original si copie, contr. de vanzare cumparare ce are. Fiecare tb. sa aveti actul de identitate in original, certificatele de nastere ale copiilor, la Cluj e 4 lei taxa ptr. flotant. Si noi tocmai am facut flotantul, asta e ne conformam si eu vreau sa intru in prima etapa. Acum eu nu inteleg un lucru, unde tb. inscris Marco ptr. evaluare? la asta te referi? Ana si Silvia, oau cadouri, eu ma bucur de orice ca e esarfa ca e pijama cadou sa fie. Tudor e bine, luni mergem la control, mai sta o sapt. acasa si apoi la gradi. Inca nu stiu ce facem cu ziua lui, s-arputea anul acesta s-o tinem acasa. Miha si Tudor(20.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si de la noi, am intrat la voi la cafelutza si dau eu [cafea] azi. Alexandre La multi ani si sa cresti mare si sanatos [pup][flo] Maraki sa posrti sanatoasa lucrueile, o multime ti-ai luat de la Mango [olala] super ideea cu paedesiul si eu mi-as lua daca as gasi, ai vazut la ei ? Vai ce smecherila e Angelo [olala] Ce masti ti-ai facut la par ? Miha ma bucur ca mai apari in zona, lasa ca scapati de iarna si nu mai aveti pb cu racelile [pup] Vai fetelor ce faza mi-a facut Alain aseara am crezut ca fac infarct [bang] ne uitam linistiti la tv in sejur si aud o bufnitura tare in casa fug repede sa ved ce e si il gasesc pe Alain care era in dormitorul nostru picat pe pat si cu comoda cu cele trei sertare trase peste el si cu tv pe piept [bang] mi se parea ca visez ...ca sunt in ceva film SF nici nu stiam pe ce sa pun mana sa ridic de pe el initial nu intelesem cum s-a putu imprastia totul in camere dvd pe jos pe langa pat, un tablou care nu il agatesem ca nu am facut gauri in pereti din spatele tv picat pe jos ce mai ziceai ca a fost implozie, strig dupa JP vine si ma ajuta sa ridicam toate de pe copil asta mic speriat tare, tremura si ne arata ca s-a lovit la picior. Il iau si in verific din cap pana in picioare nu avea nimic decat o vanataie mica pe tibie....il las sa se calmeze si intreb ce a facut imi zice ca a tras sertarele de la comoda si s-a urcat pe primul sertar nimic, pe al doilea sertar nimic si cand s-a urcat in al treilea sertar a venit comoda cu tv pe el si l-a rasturnat pe pat [alcool] noroc ca e la 30 cm de pat ca daca cadea pe jos cu alea pe el nici nu vreau sa ma gandesc. Noroc ca avem tv mic acolo si subtire tare ca daca era un tv normal ... nici nu vreau sa ma gandesc mi-a stricat toata seara ma gandeam ca eu nu mai aud pe nimeni cu asa povesti ca al meu copil, eu nu stiu ce e cu el ce amestec de copil cuminte cu asa idei cretine, putea sa moara. Ma simt uneori efectiv dezarmata, nu pot sa prevad si sa previn tot ce ii trece prin cap si ma sperie ideea ca trebuie sa pazim tot, nu casa cu etaj ca poate pica pe geam, nu scari in casa ca sare pe ele si is rupe gatul , nu mobila grea ca o trage pe el, nu masini puse sus pe biblioteca ca se urca dupa ele [alcool] chiar mi se pare SF cateodata ... [url="http://bucataria-sylviei.ro/"]BUCATARIA SYLVIEI[/url] Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, Silvi, prin ce peripetie ati trecut... bine ca nu s-a lasat cu urmari mai grave! Au un talent copiii astia de a descoperi cele mai periculoase jocuri si variante de catarat...de te miri uneori de unde le vin asa idei. LA MULTI ANI Tudor! [s] Diana - mami de [zana] Adriana(n.14.02.2006) si [gravi] (DNP.12.04.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]TUDOR! Sa-ti dea DD multa sanatate, impliniri si numai fericire! Miha sa va traiasca flacaul si numai bucurii sa va aduca![flo]
[hia] mamicutze dragi! ieri am venit din Alba, a fost frumos, dar mult prea scurt. Copiii au iesit cu bunicii la zapada, am papat numai bunatati, sambta dupa amiaza am fost la finuta la chef, pe urma dus copiii la mama si noi in club pana la 2. Dimineata eram cam chiauni si fara chef de plecat spre casa, dar a fost musai. Dupa inca o tura de zapada, am mancat la socrul si pe urma spre casa. Ana sa ne zici cum a reactionat Alex cand a vazut ca nu e singur de ziua lui. Yammy ciocolata[pofta]. sa inteleg ca rochita aia superba a fost a ta? tare dulce e Anastasia, nu mai zic de Alex....2 copii superbi! Maraki sa porti sanatoasa hainele. alt joc? uauuu....nu sunt scumpe? noi la WII avem doar cel din cutie, si unul cu cars 2, luat din banii pt ziua lui. Mai vrea cumnata sa-i cumpere unul d ePasti, cu ceva covoras ca e innebunit dupa cel al nepoatei. Dia cum se mai simte Adri? Miha mersi mult. azi am fost si eu la pol., maine dim sper sa mergem sa depunem actele, dureaza 10 zile, dar suntem in timp. nu am chef sa apelez la pile. bine ca ati rezolvat si voi. si in Alba cumnata face cuiva flotant, o amica iar a facut....or fi toti mutati la scolile unde vor sa-i dea....si locuri ioc[bang], sa vezi de nu va fi asa. Evaluarea se face pt copiii care nu au facut pregatitoarea la scoala si vor in clasa 1. Noi desi facem pregatitoarea, gradi nu e acreditata si trebuie evaluati copiii, nu au cum sa urmareasca ce au facut la gradi si cu cine, daca e specializat sau nu...si din cauza asta. p[un imediat un act primit de o mamica. Silvia of ce sperietura....bine ca a picat pe pat, ma gandesc ca nu e usoara comoda aia...dragul Alain. Parca el a mai patit asa ceva, nu? revin imediat.... [b]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ÎN ATENTIA PARINTILOR CARE DORESC SA=-SI ÎNSCRIE COPII LA CLASA I SI CLASA PREGATITOARE În vederea stabilirii centrelor de evaluare si a programului acestora, pentru evaluarea dezvoltarii psihosomatice a prescolarilor, pentru înscrierea în clasa pregatitoare sau în clasa I 1. Informam parintii prescolarilor cu privire la necesitatea solicitarii în scris a evaluarii dezvoltarii psihosomatice, doar pentru urmatoarele categorii de prescolari: Vârsta copilului Clasa la care se înscrie În ce conditii solicita parintele evaluarea dezvoltarii psihosomatice Are 6 ani împliniti pâna la 31 august 2012 inclusiv Clasa I Daca NU este înscris sau nu frecventeaza grupa mare, pregatitoare pentru scoala. Împlineste 6 ani între 1 septembrie si 31 decembrie 2012 Clasa pregatitoare În orice conditii Solicitarile scrise ale parintilor se depun în perioada 14 – 16.02.2012 LA GRadinita Va facem cunoscut ca evaluarea va avea loc în perioada 20-29.02.2012, în centrele care vor fi stabilite de Inspectoratul scolar Judetean Timis, precum si programul acestora. urmeaza cererea pe care a facut-o si dir. gradinitei noastre pt fiecare copil in parte, la inspectoratul scolar Nr__________din _____.02.2012 CERERE Subsemnatul(a)______________________________________________ în calitate de parinte/tutore legal al copilului_________________________________________, nascut la data de ______________________, cu domiciliul în Localitatea _______________ strada _________________________________________, nr. ____, bl. _____, sc. ___, ap.__, judetul __________, SOLICIT, în conformitate cu art. 5 si art. 6 din Metodologia privind cuprinderea copiilor în clasa pregatitoare si în clasa I pentru anul scolar 2012-2013, aprobata prin OMECTS 3064/2012, evaluarea dezvoltarii psihosomatice a copilului meu, în vederea înscrierii în anul scolar 2012-2013 în: clasa pregatitoare clasa I Mentionez ca: în anul scolar 2011-2012, copilul meu este înscris si frecventeaza grupa ___________________ din cadrul Gradinitei cu Program ____________________________ . Data: Semnatura parintelui/ tutorelui legal ___ . 02.2012 ____________________________ Doamnei/domnului director al/a unitatii de învatamânt cu personalitate juridica: _____ pentru Comisia judeteana de înscriere în clasa pregatitoare #351;i clasa I, în judetul Timis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!!!!
LA MULTI ANI TUTUROR SPIRIDUSILOR SARBATORITI!!!![pup][pup][pup] SA FIE SANATOSI, CUMINITI SI SA AIBA PARTE DE MULT NOROC !
miha/ioana deci voi aveti nevoie sa fiti luati in spatiu?![:D] si noi vom merge la Politie cu un coleg de-al lui Dani si cu aceleasi acte zise de MIHA.[pk] ce inventiv e romanul...imediat au fost gasite solutiile....pai daca legea lasa loc la interpretari " domiciliu/resedinta"...?![:-@] pentru evaluare stiu ca nu e cazul in care sunt eliberate acele adeverinte de la gradi ca a facut pregatitoarea...acum nu stiu daca cele neacreditate pot sau nu....gio , cred ca pana la urma e o alta formalitate...succes![pup] noi asteptam cu nerabdare sa treaca iarna asta si sa ne reluam ritmul normal si sa nu mai hiberanm...si cu toata hibernarea asta, sebi s-a procopsit iar cu streptococ beta-hemolitic si e acasa cu tratament de ospen..el sta cu mami acasa si edi bine - merci merge la gradi...[:D] in rest, suntem bine.[pup] [url="http://www.dropshots.com/bumbita2"]poze[/url] bumbita mami de 2 [copil] eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bumbi cele neacreditate aveau nevoie de evaluare. Nu stiu cum e gradinita baietilor tai. si marco a facut pregatitoarea, dar gradi e in curs de acreditare. ar fi mai bine sa-ti faci tu flotantul....de obicei copilul merge cu mama si sa nu fie probleme. Cum ai aflat ca are streptococ? eu stiu ca dupa ce ii dai antibiotic nu mai e contagios. sigur nu-l aveti voi? sau Edi?sau in gradi este de l-a luat din nou. Noi inca sub tratament, sa vedem ce-o fi cand ne-om "exuda" cu totii. Azi a sunat o mamica la inspectorat si a venit o noua directiva, in care se spune ca nu mai suntem obligati sa-i evaluam. Ramane la latitudinea fiecaruia. Copii de la gradinita sunt programati de maine intr-o sapt., asa ca vom vedea daca il duc sau nu pe Marco. Noi am fost iar la pol., credeam ca avem nevoie de CF, caci proprietara nu are pe buletin adresa din contract. dar uite ca am scapat si nu e nevoie. asa ca maine dimineata mergem la politie sa depunem actele. E faina adresa...se termina scoala si incepe blocul unde cica voi locui eu cu Marco....asa ca sa speram ca cu acest flotant si spaga data sa fie unde trebuie. Oricum, mi-e lehamite de tara noastra, atata te invart si te sucesc, atatea acte si legi apar pe ultimul moment incat......
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...