Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (25)


Recommended Posts

Intru si eu la voi la o cafea ca azi am program super lejer de la 11 la ora 13 si ef bine ca e Alain racit si il tin acasa noroc ca e si Jp in repaus dupa garda. Ma bucur si eu ca scapatcu bine, cu invataturile nu stiu zau ...[:D] ca are faze care ne surprind mereu.

Miha id="red"> cu scuzele de rigoare ca eram intoarsa pe dos va urez retroactiv La multi ani id="red"> [olala][olala][flo] si sa ai un copil mare si sanatos [pup]. ce nebunie la voi cu flotante dar te inteleg perfect ca vrei sa il duci la o scoala buna si eu facusem derogare anii trecuti pt Alain.

Gio id="red"> deci si voi cu inscrisul la scoala, tin pumnii sa fie bine si sa reusiti [pup]

Marakiid="red"> merci chiar o sa imi fac ca eu de la atata vopsit blond cu toate ca folosesc tot felul de masti si alifii profi imi simt parul f uscat asta e pb mea o sa incerc si ce zici tu. Eu tare ma bucur ca au venit copii inapoi lasa ca inghite cumva G faza dar ma bucur pt tine [olala] ca o sa iti amortizeze admosfera si o sa te simti tu altfel tin pumnii sa iasa bine si faza asta [pup]

Iulianaid="red"> sanatate multa piticului tau si Alain imi tuseste de vreo luna si mai bine si numai nu ii trece recaeala cum trebuie, asta noapte frisona, ieri l-a durut burta [bang] nu mai trece o data iarna asta .

Lili id="red"> ce faci cume vremea la voi ?

Eu asa m-am saturat de iarna ca mor, nu mai pot sa vad vremea asta fac depresie. Saptamana viitoare am si eu o vacanta de 7 zile si vine verisoara mea din Germania, nu am vazut-o de 2 ani sper sa mai schimb un pic ceva in program ca m-am saturat .

 

BUCATARIA SYLVIEI

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare gagcici...din lipsa de timp n am mai intrat dar v am simtit lipsa[pup]

LA MULTI ANI CELOR CARE S AU SARBATORIT[pup]

sunt prinsa cu munca si cu alergatura[alcool]...uite evaluarea nu e evaluarea[:D]pana la urma nu trebuie mers cu papan la comisie si ramane la ,,ce doresc parintii,,[:I]

 

am fost la tara si a fost ok cu toate ca era zapada in curte cum n am vazut niciodata[:I]

 

SILvii[pup]off...cred ca ti a stat inima cand ai realizat ce putea sa se intample[q]dar important ca puiul mic n a patit nimic [pup].O intamplare din asta te poate marca...o stiu din proprie experienta [bang]ce am mai tras eu ....

Toanca[pup] sanatate la baiat....

Maraki e bine daca A si a gasit de lucru ...Italia e cam moarta iar zona aia unde vor ei este de sezon , mai bine raman in Germanica

ANA cred ca sti avut o petrecere pe cinste[pk]

Miha inventiv romanul...dar eu zic ca se prind astia pana incep inscrierile oficiale si atunci sa vezi...surpriza

 

revin

 

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

http://community.webshots.com/user/cosmi1975

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si de la noi,

 

Cosmi bine ai venit de la tara[flo] Au spus aseara la stiri de manevrele romanilor cu mutatiile[:D] Se stie dar ai impresia ca incep astia sa faca controale si urmariri la toti care au mutatii pe buletin? No way[:D] Aici nu ti-ar face nimeni mutatie asa in " dorul lelii " Si daca vrei sa faci cuiva si se calculeaza si se ajunge la conluzia ca nu ai spatiu suficient pt n persoane, nu se aproba.

Lui Giorgos inca nu i-am spus[alcool] Ma duc sa ma spal pe cap pt ca am masca pusa de 3 ore.

 

Monica

http://www.community.webshots.com/user/maraki36

http://www.dropshots.com/maraki6

mami cu Angelo ( 29 Dec. 2005 )

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SABINA! sa cresti mare si sanatoasa fetita frumoasa si isteata!id="red">

Irina sa va traiasca spiridusa si numai bucurii sa va aduca![flo]

 

[hia] dragelor!

eu spumeg de nervi nu alta....stau o ora in secretariat la centrul de evaluare ca sa gaseasca lista cu numele copiilor de la gradi...lista s-a plimbat intre inspectorat si centru si tot asa.

se gasesc numele, ziua se stia, dar nu ora....le-am rugat sa mi-l puna la prima ora pe Marco si p[e urma i-am dat nr. directoarei sa o anunte pe ea de restul.

sun directoarea si asta incepe ca de ce i-am programat in 29, ca sigur nu le va conveni parintilor si ca vad ei cum o rezolva...tot EI...pe care i-a durut in fund pana vineri cand am aflat toti innebuniti ca trebuie evaluati.

Am mers la gradi si i-am spus ca nu eu i-am programat, erau deja in 29, eu m-am dus sa vad la ce ora e programat fiu-mio....[bang]. ca la nebuni.....

Pt cei care sunt la gradinite private neacreditate si care nu au 6 ani impliniti pana in 31 aug. 2012, trebuie facuta evaluarea. pt ceilalti ramane sa hotarasca parintele.

o intreaga nebuloasa si fel de fel de norme si directive dintre care mai traznite....

Asa ca miercuri la ora 9 ne evaluam...sa dea DD sa fie bine si sa naiba emotii.

O colega de-a lui Marco si-a facut evaluarea si putea sa inbtre lejer in cls.2-a.

 

Cosmi, Maraki pai e normal ca se prind...prin Alba chiar directorii de scoli le-a sugerat parintilor....aici la inspectorat iar s-a sugerat asta cuiva...normal...daca dau legi tampite, romanii se descurca. sunt curioasa de unde vor face rost de atatea locuri.....

Probabil ii selecteaza dupa cine a dat spaga si cat a dat...ce naiba sa mai zic????....

Maraki tot nu ai zis....vor sa ramana definitiv in Germania?

acolo nu se pot face chestiile astea...dar sunt legi mai normale....astia ne iau drept prosti.....

Silvia si eu m-am saturat de iarna asta...ieri a fost chiar frumos...azi dim. era balconul nins...frig....vreau sa vina primavara....

 

fug sa le dau baietilor sa manance, ca ma dispera.

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]IULIANA! Multa sananate si fericire alaturi de baietii tai! sa ai o zi superba si o viata la fel de frumoasa ca si pana acum![flo]id="red">

 

 

Neatza!

ce fac fetele?

eu sun pe la inspectorat....in concluzie:

Daca copiii au 6 ani impliniti la 31 aug. 2012, nu trebuie evaluati, indiferent din mediul din care provin( privat acreditat/neacreditat, stat).

asa ca noi deocamdata sarim peste evaluare....e contestata vad ca d emulta lume.

ieri imi zicea o mamica ca un baietel de 7 ani a picat testul....a incurcat cifrele cu literele[bang].

Luni se afiseaza si la scoala lista cu actele necesare, asa ca asteptam pana atunci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!!!!

 

LA MULTI ANI SARBATORITILOR!!!!!

 

LA MULTI ANI PRIMAVARA!!!id="size4">id="red">id="Comic Sans MS">

 

 

Diana, la noi e roz....[flo][pk][pup]

 

 

vremea frumoasa, zapada a inceput sa se topeasca, am inceput sa "alergam" in stanga si in dreapta cu masinuta noastra...de luni in formatie completa la gradi...

 

noi azi ne-am recenzat si la scoala...erau recenzati in clasa I 120 si sunt 125 locuri...asta inseamna ca daca asteptam pentru etapa II nu prea aveam sanse....[bang]

 

poze

 

bumbita mami de 2 [copil] eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la noi nu prea e roz azi....sa speram ca apare soarele si aici.

 

Bumbi cum v-ati recenzat la scoala? ati mers la sc respectiva sa spuneti ca locuiti in apropiere?

Stai linistita ca ai dus si dir. cadou...ar fi culmea sa va lase de izbeliste.

 

am sunat si eu la secretariatul scolii. Aici nu s-a auzit de asa ceva, asa ca treaba ce recenzatul doar la tv am auzit-o aseara.

Mi-a zis ca d eluni se pun la avizier toate actele necesare inscrierii copiilor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

PAI AM FOST LA SECRETARIAT ...MI-A CERUT O COPIE DUPA BULETIN SI M-A TRECUT INTR-UN TABEL...SI AM SEMNAT...

 

cu "datul" este relativ...pentru ca ne-a sunat sa ne zica noile reguli si ca daca nu vor mai fii locuri, nu avem cum sa intram....asa ca....cel putin, stiu ca va avea grija sa mi-l distribuie la cea mai buna invatatoare...avand in vedere ca cu scoala, ne-am descurcat noi...

 

azi am aflat ca 3 dintre invatatoarele ce au acum clasa I se vor pensiona...vor veni altele noi...om vedea!

 

voi ati terminat antibioticul? noi am luat rezultatele la exudat si toti aveam streptococ...si eu si dani si edi...asa ca acum sunteti toti pe ospen...[bang]

 

azi am fost si la dr de familie si mi-a zis sa le dau streptilin pentru infectiile bacteriene...voi ce stiti?

 

 

azi ce cadouri ati primit fetelor? pe mine danik, recunosc m-a luat prin surprindere.....pentru ca nu mi-a zis nimic...doar mi-a trimis confirmarea de rezervare la wizz la roma ...asa ca si anul acesta ne vom peterece PASTELE in 2 la Roma!!!![:D][olala]

 

poze

 

bumbita mami de 2 [copil] eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...