Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (25)


Recommended Posts

Nici nu-mi vine a crede asa ceva[bang].

Mi-as putea face si buletin acolo....dar nu vreau....nu pot sa-mi schimb toata existenta pt o scoala...e incredibil cata nesimtire exista.....si-au dat acum seama de greseala si incearca sa o remedieze...au vazut ca sunt multi copii inscrisi unde vor si alte scoli au ramas descoperite.....nici nu mai vreau sa ma gandesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ce e cu debandada asta " trebuie flotantul, nu vreau flotantul " ??? Adevarul este ca s-au facut chiar pe fatza; trebuia " mers pe burta " si nu date interviuri pe la stiri chiar de catre mamici, in care spuneau ca si.au facut flotant la cunostiinte doar pt a putea inscrie copilul la scoala dorita. Era de asteptat sa se ia masuri. Deocamdata sant doar zvonuri, sper pt voi sa ramana asa[flo]

Fetelor, daca se considera ca ccc copiii trebuie sa intre in clsa 0, nu vad nici o nenorocire. Asta nu inseamna ca sant mai slabi decat ceilalti care merg in clasa I [flo] Acum sa vedem ce se invata la 0 si ce la 1....

 

Poate sant eu soacra buna dar eu ma vad cam fraiera. Andreea pune hainele la spalat, eu le spal, le intind, le strang frumos...ea doar le pune in sifonier. Este vorba de hainele ei si ale lui Robert.Sa mai zic ca aseara lasasem ca intotdeauna ghiuveta goala si inainte sa ma culc era plina de vase lasate de ea? Eu nu sant obisnuita sa las vase nespalate. Si azi cand am venit de la gradi cu Angelo, era ghiuveta plina. Trebuie sa-i pun in vedere ca nu am chef sa profite.

 

Gio daca ti-e pofta de cioco, bea un pahar cu apa[:D] Asta numai daca vrei cu adevarat sa slabesti. Trebuie sa faci un efort si sa ai ambitie.

 

Monica

http://www.community.webshots.com/user/maraki36

http://www.dropshots.com/maraki6

mami cu Angelo ( 29 Dec. 2005 )

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

fetele ati mai aflat ceva? la tv nu am auzit nimic....explodeaza bomba azi? sau o fi doar un zvon?

 

Maraki din pacate ai mare dreptate. prea s-au dat mari unii altii prin presa si au zis despre acest flotant....s-ar putea sa ia astia masuri...pacat ca vor fi exclusi si cei care intr-adevar chiar aveau flotant ca stateau in chirie sau mai stiu eu....

Problema cred ca e acolo la capitala....aici nu e chiar asa jale cu nr mare de copii peste locurile accesibile.

Mai tu te-ai scos ca si fumezi, si atunci nici nu simti nevoia de dulce sau de mancare. stiu si eu de la al meu...care baga de sparge de cand nu mai fumeaza.

ieri nu stiu ce am avut...imi cerea efectiv organismul...si dulce si mancare[bang].

azi sper sa imi reiau dieta zilnica.

Pai cu Andreea, ar trebui sa-i spui ei direct cum sta treaba si care sunt regulile. Ii dau dreptate si lui Giorgios sa se enerveze daca asa stau lucrurile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare gagici,,,eu am dus copilul la ,,servici,, si acum m-am pus sa fac cate ceva

 

azi trebuie sa merg sa iau martisoare ca maine sunt de dimineata la munca si nu am timp[:I].Stefan a mers azi la gradinita imbracat la camasa[:D]ca fac ceva poze, dar noi am vrut sa-i facem un tablou pe panza care arata f bine ca de poze este casa plina[olala]

 

Bianca este in deriva...parca v-am zis ca a primit de ziua indragostitilor un maimutoi si o cutie de bomboane(le.a gasit in banca)si acum cauta ,,faptasul,,[:D]si se pare ca este un coleg de la alta clasa pe care ea il placea[:D] deja dar nu vorbisera niciodata...hahhaha[alcool]incurcate itele

 

Maraki[pup]eu zic ca ar trebui sa stai cu A de vorba la o cafea si sa stabiliti ceva reguli ca sa va fie bine la toti.Eu zic ca sa fie toata lumea multumita si tinerii se descurca cu munca usor,usor sa se mute singuri[:I]

 

MIHA [pup]eu zic ca intr.un fel se va rezolva treaba cu inscrisul unde dorestipentru ca la o consfatuire s a comunicat ceva in genul....se va face recesamant si parintii vor opta pt anumite scoli, dupa terminarea acestui recesamant se vor clarifica lucrurile.Inspectoratele vor sti clar cati copii doresc inscrierea la scoala x...atunci ei vor sti cate clase 1 si 0 ar trebui sa aiba scoala respectiva[pk]si asta vor face , dar daca ei nu informeaza corect de asta este balamucul asta.

 

GIO stai calma cu flotantul ca se va rezolva cum va fi mai bine.[pup]Nici eu nu mai pot sa slabesc si s disperata[bang]

 

revin

 

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

http://community.webshots.com/user/cosmi1975

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!!!

 

nu se aude inca nimicin legatura cu viza de flotant.

 

maraki, eu zic sa nu i-o iei in nume de rau andreei..lasa ca o sa aiba ea timp sa spele si vasele cand va fi la casa ei.

 

nu in asta consta bunul simt si respectul..cel putin, asa vad eu lucrurile..

 

ma gandesc la fetele de 20 de ani...poate la fel eram si noi, stiam ca le face mama pe toate..asa ca, ce sa zic, sunt tinere, recent intrate in viata...[:D]

 

 

comunicarea este primordiala...[pup]

 

poze

 

bumbita mami de 2 [copil] eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cosmi de acord cu recensamantul...dar de ce nu s-a facut la toate scolile?

Mie imi zic doamnele de la secretariat ca am facut preinscrierea? da am facut-o, dar acolo nu am dus copie dupa buletin....deci daca s-a facut acest recensamanat si astea nu stiu nimic...copilul meu nu e arondat la ei.

M-a linistit mama colegului care a fost ieri la dir. si a zis ca e ok daca avem flotant...ne vedem pe 5 la inscriere.

acum apare bomba ca nu se ia in considerare flotantul.....ca la prosti ce mai....putem scrie o carte SF despre inscrierea in clasa 1[:D].

 

Nu ne-ai zis de Bianca si cadoul de ziua indragostitilor. ce etapa frumoasa....lipsita de griji si plina de fluturi in stomac[:D]. tare frumos....[olala].

 

 

Bumbi una e sa fi la mama acasa, si alta la cineva strain...stai in casa lor, macar fa si tu ceva....mie asa mi se pare...e chestie de bun simt pana la urma. un vas poate sa-l spele si sa-si bage hainele ei la spalat. Mie mi-ar fi rusine si acum sa-mi bage soacra-mia hainele mele la spalat.

Eu te contrazic...pai tocmai in asta consta respectul...tu gasesti chiuveta goala si o lasi plina de vase...asta inseamna ca nu ai pic de respect pt persoanele din casa......eu asa vad lucrurile.

Tinerii din ziua de azi nu au probl. dintr-astea...de acord...dar sa faca asa la ei in casa, nu la cineva care iti ofera gratuit gazduire, care nu te pune sa faci curat sau sa faci de mancare.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ioana daca ar veni in vizita la tine rude apropiate le-ai pune sa spele vasele? ma gandesc ca sunt si oameni care nu sunt atat de simititi sa-si spele imediat farfuria si tacamurile...

 

nu stiu, poate sunt eu mai toleranta, insa pe mine nu m-ar deranja, sincer sa stau in casa cu baietii si nurorile si sa am grija de ei ( numai sa-i stiu fericiti [olala])!

 

 

altfel, nu comentez relatia cu socrela...ca nu vreau sa-mi stric ziua, avand in vedere unele "evenimente" din wknd...[:D][:D][:D] dar asa este mai interesanta viata...si cu sare si piper...

 

 

poze

 

bumbita mami de 2 [copil] eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gio[pup]daca n.au venit recenzorii la tine acasa trebuie sa te duci la scoala de care apartii(cea la care votezi ) si sa spui datele la secretariat si la ce scoala ai vrea sa.l duci si de acolo pleaca informatiile care inspectorate.La ora actuala mi se pare ca spaga nu.si are rostul[:I]pentru ca daca se fac computerizat toate etapele nimeni nu poate face nimic[alcool].Directorii nu mai au nicio putere pentru ca se va tine seama de criteriile respective si atunci ....Eu zic chiar daca acum vi se pare ca nu. ok o sa vedeti ca se va rezova f bine.Ideea este sa se stie clar de cate clase are nevoie scoala respectiva si atunci scolile cotate mai slab vor ramane fara copii si vor trebui sa ridice stacheta daca la anul vor dori sa aiba copii.

 

 

vedem ce va fi

 

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

http://community.webshots.com/user/cosmi1975

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUMBII[pup]...is de acord si eu cu GIO[:D]pai vizita insemana cateva zile [:I]mi se pare normal sa contribuie fiecare mai ales ca e clar ca se vede ce ,,simte,, sotul Marakinei si atunci ar trebui sa incerce sa fie mai pe plecul lui.Stai in casa omului accepti regulamentul,[asia]

 

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

http://community.webshots.com/user/cosmi1975

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...