Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (25)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

pentru cine este interesat [:I]la adresa asta este programa pentru grupa pregatitoare...:

 

//alba24.ro/programa-scolara-pentru-clasa-pregatitoare-vezi-ce-vor-invata-cei-mici-in-primul-an-de-scoala-78098.html

 

sa puneti poze cu marisoarele facute de copii[pk]

 

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

http://community.webshots.com/user/cosmi1975

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai Gio...m-am incurcat eu. A vorbit doar o juma de ora ca mi.a spus astazi. Mi-e mila de ea ca mi.a povestit tot ce a muncit si dupa parerea mea de stiutoare la bar, a facut bine treaba. Problema a fost ieri ca a venit un jegos de italian pana in 25 de ani, a tipat la ea tot timpul, ironizat-o, i-a aruncat hartiile pe care avea notate bauturile sa le invete...le-a aruncat pe jos[bang] Tipa din orice la ea si a pus o vorba " buna " fara sa fie ea de fatza si la sfarsit a spus seful ca e mai buna la mese decat la bar si ca trebuia sa invete bauturile. Pai in 2 zile invata cineva tot barul???? NUuuuuuuu!!!! giuseppe era foarte incantat de Robert cand a spus ca intr-o sapt. a invatat totul. Deci i s.a cerut imposibilul Andreei. Am invatat.o si eu azi ca trebuie sa isi faca de lucru continuu..chiar daca nu sant clienti si e treaba facuta, mai sterge un raft, mai freaca un pahar.....numai sa nu stea. Poate suna dupa ea, nu stiu....macar a platit-o foarte bine: pe 2 zile a luat 100 euro+ i-a dat ieri 5 euro bacsis. Deci a platit-o cu 20 euro in plus. Nu mai inteleg nimic, cam batut in cap seful daca a dat-o afara.

 

Monica

http://www.community.webshots.com/user/maraki36

http://www.dropshots.com/maraki6

mami cu Angelo ( 29 Dec. 2005 )

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]Vine, vine primavara![flo]id="red">id="size2">

Neatza fetele!

am dus baietii la gradi, Marco cu martisorul lipit de bluza, Edi m-a facut sa-l dau jos...si l-am lipit de gentutza cu care merge la gradi.

s-au laudat doamnelor de cum au intrat cu creatiile lor.

 

Mai eu sunt pusa pe ganduri cu cls.0 versus cls.1. Sincer, nu stiu daca am luat o decizie buna sa-l bag intr-a intaia.

acum ca tot citesc despre asta, aud cum va fi organizata sala de clasa, ce se va face...vorbind cu fetele pe Fb (Irina, Moni, Janina).....parca regret.

I-am spus sotului aseara, a zis ca sa vin cu argumente bune pt cls.0, ca i-am adus argumente pro cls.1, acum el nu mai stie ce vreau....

Sincer, parca l-as mai lasa sa copilareasca, sa nu treaca direct in teme si alte grozaveli...of ce greu e...

in plus noi am dat spaga printr-un parinte, nu am luat noi direct legatura cu directorul, acum nu stiu cum ar fi sa merg sa-i zic directorului...stiti eu am venit la pachet cu x-lescu, dar acum nu mai vreau in cls. 1 la inv.w, ci in cls. 0 la inv.C.of.....in cls. 0 merg 3 copii din gr lui...2 la aceeasi scoala cu noi, cica e o inv buna din scoala care ia una dintre clase, de restul cadrelor nu se stie....alt cpopil merge la liceu cu predare intensiv germana si mamica vrea sa se obisnuiasca cu limba.

restul de 10 copii merg in cls. 1, desi majoritatea au implinit 6 ani in ian. si februarie.

Cosmi m-am uitat si peste linkul pus de tine...(se pare ca albaiulienii sunt tare rapizi cu informatiile[:D]), ce fac la cls.0, ei fac acum la gradi....ar mai repeta 1 an aceleasi cunostinte..pe de o parte s-ar plafona un an sa zicem, pe de alta parte, ar mai copilarii, s-ar juca mai mult.....

tu-l dai pe Stefan in cls.1?

Maraki oricum o iei e nasol ca a ramas fara loc de munca. sper sa-si gaseacsa altul cat mai repede.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O primavara superba! [:)]

 

Azi avem si noi martisoare - la Adri i le cos ...n-am curaj sa-i prind ace, ca e super energica si agitata si nu vreau sa risc sa se intepe/zgarie cu ace.

 

Maraki, imi pare rau de Andreea ... sper sa gaseasca repede altceva (si un sef mai normal).

 

 

 

Diana - mami de [zana] Adriana(n.14.02.2006) si [gravi] (DNP.12.04.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O primavara frumoasa doamnelor!!! Azi in Cluj a fost superb, soare, cald, am simtit ca vine primavara!

Maraki, pacat ca nu i-au dat o sansa Andreei, ciudati sunt patronii astia.

Gio, eu m-am decis sa-l duc la clasa 0 ptr. ca:

- a lipsit fff. mult de la gradi,

-n-a facut grupa pregatitoare,

- are sensibilitatea de care stiti toate, m-am gandit ca si daca e obligatorie prezenta nu pierde daca mai lipseste uneori cat ar pierde daca ar fi in clasa 1, iar peste 1 an sper sa mai dispara din pb.

- il vad ca nu are inca rabdarea necesara ptr. a studia, invata, repeta, s-ar mai juca pe scurt.

- stiu f. bine ce cerinte sunt acum, povestea cu nici noi nu eram mai mari nu mai sta in picioare, nici nu poate fi comparat ce se face acum in clasele primare si in ce ritm cu ce faceam noi. Nepotul meu e la aceeasi scoala, vesnic la concursuri, in vacanta de cl. a 2 a facut teme zilnic din culegeri. Sa fim seriosi noi am aflat mult mai tarziu de asa ceva.

- sora mea mi-a spus ca mai ales in primii 2 ani s-a vazut f. tare diferenta dintre el si alti copilasi care au mers mai tarziu. Nepotul meu nu avea 6 ani, altii aveau 7.

-sincer cred ca si Tudor ar fi putut merge in clasa 1, chiar daca a lipsit mult de la gradi, citeste bine, scrie cu majuscule, socoteste, acum sigur ca nu calcule complicate. De ex. citeste zilnic cate o poveste pe care ne-o si povesteste, dar d.p.d.v. emotional stiu sigur ca nu e pregatit. E un copil cam sensibil, putin alintat,nu are inca suficienta rabdare sa asculte, cred ca socul ptr. el ar fi prea mare. Eu sincer acum ma bucur ca gr. 0 va fi la scoala, din ce am citit au gandit-o destul de bine, vom vedea ce va fi. Fa cum crezi tu si cum simtiti voi ca e mai bine, gandeste-te cam cum e Marco comparativ cu ceilalti colegi care merg in clasa 1. Eu m-am gandit la fetita unor prieteni care merge in cl.1 si clar mi s-a parut mai descurcareata, mai infipta nu stiu cum sa-ti explic, dar cred ca m-ai inteles.

 

Miha si Tudor(20.02.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata gagici...

 

imi beau cafeaua si ma pregatesc sa plec la munca.Tare s.au bucurat parintiii de martsioarele facute de copii [pk].Eu am primit de la baietii mei un buchet frumos de trandfiri si martisor[olala].

 

Miha pai ce povestestu tu ce face spiridusul tau[pk]pai in cazul asta papanul meu ar trebui sa mearga peste vreo 2 ani la clasa 1[alcool]Daca e un copil sensibil asa va ramane [pup]

 

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

http://community.webshots.com/user/cosmi1975

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...