Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scolari de iulie-august 2004 (91)


Recommended Posts

mey..cat priveste animalutele ...eu zic ca ideal ar fi sa fie clad 12 luni in Ro si ele sa stea afara..deci la bloc eu nu as lua nici un animal!!!!

 

Lia ti-a zis Ioana..Grintuss l-am zis fetelor si vad ca le-a placut..Incearca si spune-ne cum a fost!

Mani bine ai revenit..tocmai ce intrebasem de tine si de Cori...Ai trecut peste perioada proasta?Te asteptam sa intri zilnic pe la noi!

 

Noricel se aude si pe acolo pe la Iesi??? Carmencita si Irina ..la apel!

Rox si ai avut rezerva?

 

io mi-s deprimata cu invatatul..invat si nu stiu de ce invat [:D]..de la 1 mai suntem someri..de unde sa stringem noi 1000 pacienti/dr???...ma deprima toto si toate ..ca acum nu am fost niciodata..dar ma fac ca nu observ [:D]

 

 

de 1 martie eu voi duce o bijuterie fantezie ..de 8 martie am strans 30 de lei .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salut!

 

Ioana are mare dreptate, azi chiar daca erau -12 grade mi s-a parut muuult mai cald ca ieri[alcool].

 

Unde gasesc Grintuss? La farmacie sau la Plafar? Stefi si sotul tusesc, le-am dar sirop de brad ca sa poata dormi, pare ca are efect, dar as incerca si altceva.

 

Eu sunt antianimale la bloc, la casa, cine stie, dar cred ca afara in principal.

 

La multi ani mami de Cristal!

 

Legat de familie si parinti, noi suntem o familie destul de apropiata, verisoara mea este nasa lui Matei, eu sunt nasa unui nepot, ne intalnim des, facem vacante impreuna, sora mea sta la o statie de tramvai de mine si ne vedem foarte des, saptamana aceasta numai ea la luat pe Matei de la gradi ca eu nu am ajuns. Trebuie sa recunosc, acesta a fost motivul principal si la mine si la sora mea pentru care avem cite 2 copii. In martie, parintii mei sarbatoresc zilele de nastere si in aprilie implinesc 40 de ani de casnicie, sora mea si cu mine le-am pregatit o surpriza super, va spun saptamana viitoare, ei inca nu stiu si tata mai citeste pe DC sa vada ce fac nepotii id="size1">

 

La mate Stefi are probleme de genul "care sunt numerele naturale formate din 2 cifre la care cifra zecilor este cu sase mai mare decat cifra unitatilor". Peste ordin inca nu au trecut, nici la adunare, nici la scadere, dar noi am avut 4 zile de vacanta din cauza zapezii si cred ca sunt un pic mai in urma.

 

Eu la Grey ma uit de cand era Matei in burtica, mereu spun ca la cite filme cu doctori am vazut cu ei in burtica sigur se fac doctori [:D] (la Stefi ma uitam la Spitalul de urgenta)

 

Pentru 8 martie, la invatatoare s-a strans cite 25 de lei, pentru 1 martie as vrea sa fac impreuna cu Stefi un martisor, dar nu ma prea pricep [alcool]. S-ar putea sa renunt si sa iau bomboane si suc in loc de martisoare.

 

Gata, fug, mai am multe declaratii de depus, dar va citesc!

 

Pupici,

Andrea [mamica] de Stefania [zana](13.08.2004) si Matei [bb] (04.09.2007)

Poze mai vechi si mai noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, deci eu la TV ma uit mai ales pt House, Grey, Dexter si Medium...fix in aceasta ordine

 

merci, bagam grindtuss, mai am de tura trecuta dar uitasem de el, la ce cutie cu tot felul am....nu ma mir, cred ca si lampa lui aladin o fi pe acolo.

 

la scoala la ei sunt cobzaliti bine multi copii din clasa, ies tusind si plini de muci...ce sa zic? asa o fi in clasa I peste tot ? vad ca voi va mirati de racelile noastre dese, dar la noi in clasa asa e trendul din ce vad eu:(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bonjur, am intrat sa vaz ce faceti[flo] is restanta rau

gabi (leloo), ai toata admiratia mea, nu de acum ci de mult timp [flo]

noi stem bine, suntem pe punctul de a vinde apartamentul, astazi am semnat contractul la agentie, asa ca, INCURAJATI-MA, nu e greseala caps look;)))

in rest suntem bine, copchii cu scolile, io cu nervii;)) ilinca din bien nu iese la romana, scrie impecabil da` la lucrari niciodata nu termina ce are de facut. da` e indragostita pina peste urechi, in fiecare zi ne vorbeste de el, ce frumos si destept este (nu ca n-ar fi!), infloreste cind ii rosteste numele;)) breii, ce le-am dat sa manince nu stiu, ca io nu ieream chiar asa;))

sper ca steti bine, merg sa mai extrag ideile principale din urma:D

 

tzucurei de tzucureiid="purple"> 1id="teal">, 2id="maroon">, 3id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia, ma bucur ca sinteti mai bine ! [flo] La Andreiushu in clasa nush sa fie raciti, si chiar daca ar fi, asta este, la gradi era mai ok, il puteam tine acasa daca vroiam - aici la scoala nu mere figura ! [:D] Sper sa se termine cu iarna asta cit mai repede, sa vina vremea mai calda, ca m-au capiat frigul si cenusiul de afara !!

Kimmy, io nu am vazut exercitii din cele amintite de tine la Andrei, cel putin nu inca ... se pare ca la Constanta materia se face la alt nivel, heheh !! [:)] Noi avem manual de la aramis si auxiliare tot de la editura asta parca, stiu de cind era nepoata-mea in clasele mici, scoala lucreaza cu aramis si vad ca si anul acesta tot pe ei s-au axat !

Momentan la mate sint la adunari si scaderi cu numere narurale pina la 30, la romana au ajuns la litera Sh mare !!

Si eu as vrea un animalutz prin casa, eu sint ahtiata dupa ele, pisicile au fost iubirea mea dintotdeauna ... dar zau daca as mai avea timp sa ma ocup si de el !! Vorba Liei, daca se inventeaza vrun animal care sta cuminte intr-un loc, nu trebuie dus afara si nici bibilit, mi-l cumpar imediat !![pk]

 

Alice si Andrei

"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kim mandra face asa socoteli cu trecere peste ordin si probleme de genul ala de care spui tu...si multe le fac oral..cred ca doamna exploateaza faptul ca-s foarte buni la mate...mie mi se pare ca merg cam rapid...ma bucur insa ca fac exercitii diverse...la autodictare a luat - FB,pentru ca a scris doi de a mai ovali decat rotunzi[:D][bang]in rest a pus toate virgulele si punctele unde trebuie...[bang]

 

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,

gorodeii noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...