Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Caut avocat paternitate


Recommended Posts

as vrea sami expice cineva care este procedura mai exac in cazul in care el vrea sal recunoasca pt ca eu nu vreau sa-l oblig sa o faca Elnu este in romania si cand va veni va trebiu sa ma decid daca vreau sa_ltrec si pe elpe certificat si daca se poate sa ramanacopilul pe numele meu sau sa poarte ambele nume As vrea sa stiu daca dureaza mult procedura ca el nu va sta mult in tara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

banuiesc ca dupa un dupa un astfel de demers se va stabili si custodia copilului Ma intereseaza ce riscuri am, daca il trec numele lui in certificat in sensul ca daca vreau sa plec in afara sau alte cele daca imi va trebui si aprobarea lui din moment ce vinstanta va hotara ca eu il am in custodie ca de altfel cum a fost si pana acum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca tatal biologic doreste sa recunoasca copilul demersurile se fac la Starea civila. Nu ii trebuie acordul tau pentru asa ceva. Daca el doreste poate sa faca demersurile necesare si in final sa i se recunoasca calitatea de tata. Daca i se recunoase aceasta calitate oficial, va avea toate drepturile si obligatiile ce deriva din aceasta calitate de tata. Tu nu ai dreptul legal sa-i interzici drepturile care i se confera prin lege dar ai dreptul sa soliciti respectarea obligatiilor fata de copil in ceea ce il priveste. Legea este absolut egala fata de ambii parinti si fata de mama si fata de tatal copilului. Nici unul dintre voi nu are nici un drept in plus. [url="http://www.romleas.ro/Rosia%20Montana/"]Ce nu stiu romanii despre aurul lor![/url] [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...