Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Haideti la Albena!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am uitat sa specific.[alcool] Vom sta vreo 10 zile la hotelul din oferta Aissei. Deci ne gasim daca veniti. Dar as vrea tare mult sa stiu care e hotarata sa mearga si cand ca sa nu-mi fac sperante desarte.[xx(] Cristina si D[bibe]amiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina "Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...
quote:
Originally posted by velma
Salut! Cine merge la Albena in august? Noi mergem la Kaliakra impreuna cu Lau care va avea 3 ani. Stie cineva cum este? Cum este mancarea, locurile de joaca, au gradinita?
eu am fost la Kaliakra anul trecut cu all inclusive, am intrat pe aici ca am gasit topicul cu Albena, ei bine la Kaliakra e super misto pentru ca e pe plaja practic, faci 3 minute pana la apa, fata de alte hoteluri care sunt departe, mai e misto ca au piscina de copii cu tobogan de apa unde este in permanenta un mega balamuc de plozi care urla, tipa si chiuie in mai multe limbi, mancarea e buna, variata, dar nu luxoasa, sunt multe fructe si prajituri excelente, au gradinita dar e numai in bulgara si germana si nu cred ai sanse sa il lasi acolo daca nu stie limba, berea la all inclusive e slaba rau, cazarea e buna, hotelul e partial renovat in sensul ca aveam termopane, dar mobilierul era vechi, ei... una peste alta face banii si hotelul era plin o treime romani, o treime rusi o treime nemti. Vacanta Placuta!! Andries
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vedeti ca albena e impartita cumva in doua parti, una cu hoteluri pe plaja si restul de hoteluri pe o coasta de deal/munte de unde e cam greu sa ajungi la plaja, de ex Ralitsa e mai departe. Dar si hotelurile mai departe situate au piscina, plus o gramada de facilitati, nemtii nici nu se mai oboseau sa vina la plaja, ei stau la piscina toata ziua. Andries
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Ma bucur mult ca am gasit acest subiect...si noi am vrea sa mergem anul acesta pentru prima oara pe litoralul bulgaresc..mai precis statiunea Albena..la hotel Kaliakra..in perioada 25 iunie-15 iulie..inca nu ne-am hotarat. Andries, spune-mi te rog sezlongurile si umbrela de pe plaja sunt contra cost? ca eu nu vreau sa stau la piscina...De la ce agentie ati luat biletele? Multumesc frumos! [gravi]9+ Gianina si Simona Andreea(24.07.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe plaja sezlong plus umbrela costa parca 8 sau 9 leva ceea ce inseamna 4,5 euro aproximativ, plaja e f curata, nisipul fin. eu am luat bilete de la agentia Special Tours, au sediul undeva pe Polona, dar vezi ca ofertele bune se dau repede, eu am luat in aprilie bilete pentru august. La Kaliakra hotelul are doua corpuri de cladire, noi am stat in cea inalta, am auzit ca e si mai buna, hotelul e asa plasat incat toate camerele au vedere la mare, dar o vedere.. oblica cumva. Andries
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...