Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Presedintele Germaniei a demisionat


Recommended Posts

Faza cu telefonul nu a cantarit cel mai mult in a cere demisia presedintelui. Asta a dres-o el cumva, spunand ca a sunat ca sa ceara amanarea cu o zi a articolului in ziar, si in plus, a recunoscut si si-a cerut scuze pentru asta. Deci chestia asta cumva "se stinsese". Procuratura a cerut ridicarea imunitatii, nu din cauza povestii cu creditul privat, ci a legaturii presupuse cu un alt om de afaceri, producatorul de film, pe care l-ar fi favorizat in nu stiu ce afaceri pe cand era Ministerpraesident. Iar faza cu salariul de 200 000 euro inca nu e sigura...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Alina eu nu am perceput scandalul cu telefonul la redactorul de la Bild ca fiind stins/innabusit... si ce a balbait el nu a fost confirmat de Bild. Cand au vrut sa faca publica inregistrarea, Wulff nu si-a dat acordul.... ma rog, nu mai conteaza. Ideea e ca nu sa fost o demisie de onoare (parerea mea) ci una fortata de circumstante. Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

S-a facut de tot risul, pacat de simpatia sincera oferita de germani inainte de povestile respective. Daca ar fi fost o demisie de onoare, ar fi trebuit sa o faca demult..belah, un om ajuns presedinte ca asa s-a nimerit. Nici nu poate fi comparat cu Merkel, a carei istorie e impecabila, de ea nu s-au legat niciodata asemenea povesti jenante. Ea este un om care a dorit sa intre in istoria acestei tari, nu sa se lipeasca la case si hoteluri scumpe. Credibilitatea ei in rindul alegatorilor germani e undeva la 65-70%. Bravo ei! Ultima poveste legata de Wulff, cea cu vacanta pe Sylt, arata si ea nivelul respectivului. Hotelul unde a stat e undeva la 2 strazi de noi, e un hotel de 4 stele superior, cit ar fi putut costa 3 nopti acolo..a trebuit sa accepte ca un terchea berchea ca un afacerist sa-i plateasca sederea, jenant. Pozele din vacantele lor pe undeva in sudul germaniei, erau dintr-o casa de vacanta modesta insa charmanta, tipic reginuii. Pe alea le-a aratat publicului. Aici astea, le-a dosit. Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E adevarat, scandalul a inceput de la acel mesaj pe robot. Practic s-a oferit pe tava. Desi pare ireal pt romanii care compara cu TB, e o rusine pt cei care l-au votat. Nu pot sa cred ca platesc impozit ca sa primeasca asta bani pana la sf. vietii pt 2 ani "gloriosi"[bang]. Dar nici nu pot ignora faptul ca majoritatea politicienilor profita, numai cu nu ajung in asemenea situatie. Practic ne-a tratat ca pe niste idioti. Spune ca n-a luat in viata lui un credit in conditiile acelea in timp ce aparea pe prima pagina a ziarelor cu informatii concrete. La fel cu concediul si restul. Nu stiu cine-l consiliaza pe PR dar n-a facut o treaba prea buna. Sau n-a avut cu cine[:D]. Acu vine Gauck, e absolvent la teologie, mai avem o speranta [:D] cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...