Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum ajuti un copil de 2 ani sa isi invinga frica ?


Recommended Posts

Nici a mea nu a vrut medicamente si nu am avut cum da o oblig.Pentru ca de cate ori am reusit sa ii var pe gat ceva ce ea nu vroia, a vomat.In schimb a acceptat foarte usor remediile homeopate. Biotics-ul nu e un medicament,sunt culturi probiotice vii care refac flora intestinala.Se poate dilua in lapte sau ceai si nu se simte nici un gust.Trebuie rezolvata problema alimentatie care trebuie sa fie echilibrata si sa contina neaparat fibre,fructe si multe lichide.Si din cate stiu eu,doctorii nu prea ofera usor laxative pentru copii.Chestia trebuie rezolvata cat mai natural.Perele sunt laxative,fructele uscate ,sucurile de fructe si painea neagra. 'Nu exista culmi de neatins,ci numai aripe prea scurte." [url="http://community.webshots.com/user/Florentina15/"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

de cand am inceput diversificarea si noi ne confruntam cu aceeasi problema . de la 6 luni si pana acum la un an jumate tot asa . trebuie sa am mare grija , e foarte sensibila in privinta asta . am inteles ca micuta dumneavoastra are o alimentatie bogata in fibre si lichide ceea ce e foarte bine , dar se pare ca nu e suficient . am sa va spun ce ii dau eu fiicei mele , poate va ajuta cu ceva . aliatii mei de nadejde sunt biscuitii belvita start cu cereale integrale si fructe , iaurtul activia cu germeni de grau (e gustos , poate il cunoasteti), painea integrala , mai sunt niste painite mici integrale cu seminte , fisticul si fructele ( in special perele ). incerc sa i le dau prin rotatie pe toate ca sa nu se plictiseasca . si eu cred ca ar fi bine sa vorbiti si cu pediatrul . multa sanatate va doresc , si rabdare . numai bine .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neaparat mers la medic, in primul rand. Stiu ca semintele de in sunt foarte bune pentru constipatie, dar nu stiu daca sunt recomandate copiilor. Apoi fructe uscate, caise, prune, etc. In al doilea rand, majoritatea servetelelor umede sunt pline de chimicale, si daca pielea e deja iritata, pot sa usture destul de rau. Incercati sa o curatati numai cu un tampon de vata inmuiat in apa, sau in ulei natural.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...