Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Acid folic - cu cat timp inainte de sarcina?


Recommended Posts

Eu abia am aflat ca sunt insarcinata ( test dupa o intarziere de 2 zile) si pana la vizita medicala mai am de asteptat cateva saptamani :( Am comunicat cu medicul si nu mi-a recomandat acid folic ci vitamine materna care au si acid folic , dar numai 1mg . AS avea ceva intrebari : Se recomanda sistematic sa se ia acid folic sau se asteapta analizele ? 1mg/zi e suficient sau ar trebui sa iau mai mult? Nu am luat inainte de concepere, cat e de grav ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 years later...
  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu am avut probleme cu sarcina. Nu am putut ramane insarcinata chiar din prima incercare. Auzisem si eu ca trebuie sa iau acid folic si alte lucruri, dar pentru siguranta mea si a copilului am mers la doctorul Silviu Istoc, care m-a ajutat sa inteleg ca nu acidul folic ma vor face sa raman insarcinata. Am facut niste analize si am cautat solutii acolo unde erau probleme. Doctorul este foarte rabdator si m-a ajutat moral foarte mult. Ti-l recomand cu drag!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Buna fetelor ! Medicul mi-a recomandat sa iau cu cel puțin 3 luni înainte de sarcina ... dar .. neștiind când o sa rămân gravida .. fiind deja a 3a luna in care le iau, o sa continui cu ele ...nu cred ca îmi pot face vreun rău ... așa ca , de ce nu?!  Mi-a recomandat Acifol 5 mg, o pastila pe zi. Mai ales acum, făcând tratament pentru a putea rămâne gravida.. am zis ca poate ma vor ajuta și acestea ..  [pup] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...