Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 158


Recommended Posts

Monis[pup] stii ca si eu te intelesesem gresit [:I], parerea mea proprie si personala este ca lumea scrie la fel, in stil propriu, doar ca mai rar...deh, servici, gradi, casa, masa, somn si o luam de la capat [:D]

 

a'propos de Laura_Andreea ca si mie mi-e dor de ea, si de multe alte fete care probabil chiar nu mai gasesc timp si pentru forum sau nu's asa dependente de el ca mine/noi [:D]

Oare ce face Giulia? ea mititica e deja pionier, mananca gradi pe paine probabil, ehhee, dragii mosului, cand ea mergea la gradinita altii...... [8D]

 

Ionela nu vorbesti singura, toata lumea te citeste cu drag, doar stii, dar probabil ca exact ca tine patim majoritatea, pana reusim sa citim din urma nu mai stim ce si cui sa spunem. Eu cel putin, daca nu imi deschid un tab nou pt raspuns nici ca reusesc sa tin minte ceva.

[pup]

 

BTW, Simina m-am amuzat cand ai povestit de Maya ca imi raspundea la intrebarile din filmulet, dar pe moment am uitat sa-ti scriu [alcool], bine ca nu mi-am adus aminte la anu' [:-@]

 

Ramonik iti raspund aici legat de povesti, ca mi-e lene sa caut acum topicul respectiv [:I]. La fel, parerea mea este ca sunt prea mici pentru povestile sangeroase/violente si cu siguranta ar putea lasa urme adanci in subconstientul lor...si eu as schimba putin unele fragmente din poveste, dupa cum iti spunea o mamica la subiectul deschis de tine...Cu siguranta sunt si alte povesti pe care le putem spune, gen Ratusca cea urata, iar pe alea "clasice" le programam peste cativa ani cand vor sti sa distinga binele de rau. Cu Pam-Pam-ul de rigoare.

[pup]

 

Lalu ce faci mamico? ce face burtica? ai fost la doctor? De Ari ce ne mai povestesti? miss you [pup]

 

Lumi tot acum mi-am adus aminte de femeia de la RAT (romanii au talent) care a cantat Ave Maria si care intr-adevar parea ca are o doza de nebunie cam mare pentru meseria ei. Cu totii suntem ciudati intr-un fel sau altul, pentru unii sau pentru altii, dar ma gandesc ca nu m-as lasa pe mana unui doctor ca ea, chiar daca poate din punct de vedere medical nu ai avea ce sa-i reprosezi, ca doar "la operatie nu tremura asa" [medic]

[pup] si pt Alexa cea isteata

 

mami Raluci, stim ca arati bine oricand si oricum, nu-ti fa griji [flo][pup]

 

Dana lasa emotiile, vei vedea ca o sa-i placa lui David la gradinita, chiar daca uneori e mai greu la inceput, acolo sigur se simti bine intre copii.[pup]

 

Cuscri si de voi mi-am adus aminte acum, ce sperietura cred ca ati tras, offf, uite ca tot trebuiesc paziti, chiar si cand mai cresc, tot copii sunt, iar sansele sa pateasca ceva intr-un incident la joaca nu dispar de tot.

Va pup

 

Despre somn, Sabina doarme la pranz la cresa, iar seara ne bagam in pat la 21, 21:30 si la 22:00 doarme...oricum tot greu se trezeste dimineata, trag de ea pe la 8 si 10 si mereu intarziem la micul dejun. A fost asa simpatica intr-o dimineata cand cu greu a deschis ochisorii si a zis "tinge becul", desi becul era stins si a trebuit sa ii explic ca s-a luminat de ziua si nu putem stinge lumina asta cand vrem noi [:D]

 

fug la nani

pupici la toata lumea

 

[*]Anca, mami de [zana] Sabina Ioanaid="purple"> (03 nov 2009)id="purple">id="Book Antiqua">id="size2">[*]

id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro


STIE SA FACA LA OLITA, a demonstrat in nenumarate randuri, DAR NU VREA !


align="right" id="quote2">

A mea nu pricepe notiunea de facut pipi/caca stand asezata si pace.. Deci a mea nu stie sa faca, ca vine si zice 'mami, pipi' mami caca, o vad ca se fatzaie de pe un picior pe altul, o asez pe olita/wc si spune repede'putin' putin' ca face putin ca sa scape repede de stat acolo, si pe urma in secunda urmatoare imi zice 'nu poate, nu poate mami, jos' -ea inca spune de ea la persoana a doua.
Despre incapatanare suntem la fel.. Imi arata un martisor primit cu un ursulet si spune:
mami eciu (eciu= catelul)
eu ii zic Ami nu e catelul, e ursul
ea de colo ECIUUU, tare si raspicat,
eu revin, nu e eciu e ursu, uite cum are urechile, bla bla..
ea de colo NUUU ECIU

Deci foarte capoasa si Amalia[:D], cu personalitate dom'le...


[:D] Mami de Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">) si Dragos Ioan (29.08.2011id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

[:D] BLOGUL MEU [:D]id="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...