Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

buna fetelor astept urgent raspunsurii


Recommended Posts

Nu sunt mamica am ramas gravida de curand si am fost la un consult in care la eco vaginala nu a vazut nimik asta a fost pe 16.02.2012 in final ma trimes sa fac un beta hcg care lam facut pe 21 02 2012 si a iesit 1962.88 mlieri am fost la maternitatea giulesti la garda unde era o doctorita am mers ma intrebat ea acolo ce ma intrebat am arspuns dupa care imi spune ca ar fi sarcina extrauterina razand cu colega ei na ce o durea dupa imi face o ecografie amdominala nu sa vazut deloc nimik si i sp colegei ei si au hotarat sa imi faca una vaginala imi face cauta bn in final da de bebe masoara sacul 0.57cm si imi spune sa mai fac un beta hcg si cica daca nu se dubleaza e sarcina oprita in evolutie problema e ca lam facut si a iesit 2856.20 ml si mia sp ca nu e bn sa imi faca chiuretaj eu insa am refuzat pe baza ca nu a facut mai multe investigati si ea radea cand eu amveam o tona de nervi si palngeam sa cad pe acolo si numai multe voi ce sp despre tote acestea ce am spus eu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Mihaela, deci pe 21 ai facut beta hcg care a iesit 1962.88. Ieri, adica pe 22 a iesit 2856. Ar trebui sa il faci maine neaparat. Astazi ai fi vazut daca se dubleaza. La cum arata valoarea de ieri pare posibil ca astazi sa fi putut ajunge f bine la 3925 ca sa fie dublu la 48 de ore. Nu te lasa, du-te maine si repeta-l; nu cred ca e compromisa. Dar nici nu o lasa asa, ca daca, Doamne fereste se opreste din evolutie sa fii pe faza. Eu totusi cred, dupa toate datele expuse de tine ca e o sarcina in evolutie cat se poate de in regula, iar dupa valoare pare trecuta binisor de saptamana 6... Iti tin pumnii si-mi permit sa-ti urez sarcina usoara. Tine-ne la curent! Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mihaela312
Nu sunt mamica am ramas gravida de curand si am fost la un consult in care la eco vaginala nu a vazut nimik asta a fost pe 16.02.2012 in final ma trimes sa fac un beta hcg care lam facut pe 21 02 2012 si a iesit 1962.88 mlieri am fost la maternitatea giulesti la garda unde era o doctorita am mers ma intrebat ea acolo ce ma intrebat am arspuns dupa care imi spune ca ar fi sarcina extrauterina razand cu colega ei na ce o durea dupa imi face o ecografie amdominala nu sa vazut deloc nimik si i sp colegei ei si au hotarat sa imi faca una vaginala imi face cauta bn in final da de bebe masoara sacul 0.57cm si imi spune sa mai fac un beta hcg si cica daca nu se dubleaza e sarcina oprita in evolutie problema e ca lam facut si a iesit 2856.20 ml si mia sp ca nu e bn sa imi faca chiuretaj eu insa am refuzat pe baza ca nu a facut mai multe investigati si ea radea cand eu amveam o tona de nervi si palngeam sa cad pe acolo si numai multe voi ce sp despre tote acestea ce am spus eu.
Eu n-am facut nici o analiza de-asta cand am fost gravi, pu-si-simplu medicul meu mi-a spus sa merg pentru eco in sapt7, pana in sapt 6 se poate vedea sacul dar nu si daca este ceva innauntru, poate fi o sarcina molara etc, din sapt 7 se poate vedea daca este o sarcina in evolutie. Cauta un dr cu ecograf 3D. Cel mai sigur. Daca este o sarcina oprita din evolutie la o varsta asa mica gestationala se elimina singura, ca un CM, dar totusi cauta un medic bun. Sanatate iti urez. Alexandra Maria 14.12.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu inteleg de ce crezi ca e sarcina oprita din evolutie sau extrauterina. din cate ai povestit, nu pare a fi nimic in neregula cu sarcina ta. doresti sa o pastrezi? parca din tonul mesajului pari cam tulburata...
Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009) [zana] tati [roker] si Vladutz [pis] [url="http://zebraroz.ro/"]zebra roz[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut sangerari si "inteligentu' " de la eco mi-a zis ca sarcina-i oprita-n evolutie.Dr ginecolog mi-a recomandat sa merg la alt dr la ecografie.A doua zi mi s-a spus ca-i sarcina gemelara[bang]...adica ieri n-aveam nici unul si azi aveam doi!Dupa zece zile am facut alta eco si au ajuns la concluzia ca unul nu "rezistase" si de asta aveam sangerarile. Mereu ma gandesc sa-i fac o vizita primului dr sa-i arat ca "sarcina oprita-n evolutie" mai are putin si face 8 ani!!! Poate ce-am povestit eu nu are legatura cu situatia ta...dar as vrea sa-ntelegi ca nu trebuie sa disperi.Imi imaginez ca si tu ai plans ca si mine cand vezi ca ti se spune sec "sarcina oprita-n evolutie".Nu ma gandesc ca ar trebui sa plaga si dr cu noi...dar putina compasiune nu le-ar strica! Bafta!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna la toate fetele cele care mi-au raspuns vreau sa va povestesc prin ce am trecut de cand nu vam mai scris vineri dupa masa am mers la munca si pare totul ok dar pe la 4 asa dintr-o data ma luat o sangerare si am chemat o ambulata care ma dus la bucur acolo mau tinut pe tratament cu toate ca eram adusa la urgenta in loc sa imi faca ecog sa vada ce se intampla sa ia masuri ei imi faceau tratament cu toate ca eu continuam de cand era la ei sa sangerez si mai tare am stat asa pana duminica si duminica sear pe la 7 asa mau luat niste dureri groaznice cu toate ca in ziua aia am mai avut si le tot anuntam si ma punea sa astept am ast pana ce sera la 7 am avortat intro camera unde mai erau fete si am simntit ca mor de durere mau chemat dupa ce le sp ca am pierdut ceva ca o bucata de care mai mare mau dus la eco ma intrebam pt ce acum .Sa nu va mai spun ca mau dus sa ma curete si au pus un medic rezident care habar nu avea si mai intrase si in panica in acel moment cand am vazut ca una sp asa si acea rezidenta era deja in panica am coborat dupa masa cu toate ca imi facuse anestezia si mi-au chemat un doctor care de abea pe urma ma luat usor pt a ma cuarat si linisti a fost groaznic .nu doresc la nimeni sa treaca prin ce am trecut ori cum am ramas marcata usor asa nu voi uita prin ce am trecut spitalul bucur nu este tocmai unul oau ca si municipalul care mi-a sp la eco ca aveam o leziune usor conturata care defapt era sarcina nu mai avem medici in care sa avem incredere .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...