Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

O solutie la menstruatie


Recommended Posts

Buna! Problema: am gresit calculele cu menstruatia si avem programata o mini excursie la Budapesta la un Aquapark. Nu mai pot anula nimic, deja am aprobat concediul, rezervare,tot. Solutie: ar merge cupa menstruala? Sau stiti alta solutie? OB? Nu am o menstruatie abundenta dar nu vreau sa am incidente. Ar fi total neplacut si neigienic. Multumesc [:)] [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

O solutie sunt anticonceptionalele. Pe cand e excursia? Incepi sa iei si nu le intrerupi decat dupa excursie. Daca iei cumva deja anticonceptionale e simplu: le iei o saptamana in plus si apoi faci pauza de o saptamana in care trebuie sa-ti vina menstra. Eu cand luam AC mereu faceam asa cand mergeam la mare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OB as zice si eu. daca ai in oras magazin DM, vezi ca au gama de produse jessa (tampoane, absorbante, etc.), iti cumperi tampoanele interne cu cel mai mare numar de picaturi desenate pe cutie (super, extra, nu mai stiu exact ce scrie pe cutie, e cu verde in orice caz[:D]) si te poti balaci linistita la aquapark. eu am ciclul destul de abundent, insa m-am descurcat perfect cu ele in concediul de anul trecut, in zilele "acelea" am putut face baie in piscina sau mare, desigur ca a fost nevoie sa schimb tamponul mai des ca de obicei, sa stau linistita ca nu apar surprize neplacute... Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pt raspunsuri [pup] Anticonceptionale nu am mai folosit de ani de zile si nici nu as vrea sa incep acum pt cateva zile de balaceala. In schimb voi apela la OB-uri daca ziceti ca sunt sigure. Si chiar am drum azi la DM [:)] Am citit si despre cupa menstruala si pare interesanta, dar nu stiu daca ma pot acomoda cu ea in timp asa de scurt( plecam duminica dimineata). [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui puisorul
Multumesc mult pt raspunsuri [pup] Anticonceptionale nu am mai folosit de ani de zile si nici nu as vrea sa incep acum pt cateva zile de balaceala. In schimb voi apela la OB-uri daca ziceti ca sunt sigure. Si chiar am drum azi la DM [:)] Am citit si despre cupa menstruala si pare interesanta, dar nu stiu daca ma pot acomoda cu ea in timp asa de scurt( plecam duminica dimineata). [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Sunt oarecum off topic. De unde ai putea s-o cumperi in timp asa de scurt? Adica mai pe romaneste, eu am una de vreo 5 ani si as vrea sa o schimb dar intre timp importatorul nu mai exista la noi. Am tot cautat pe net dar n-am gasit nimic. Eu cred ca ar fi ok cupa pentru ce-ti trebuie tie, dar intr-adevar poti avea neplaceri daca nu o pui cum trebuie asa ca as recomanda mai dgraba ob. [url="http://www.obiectiverealiste.blogspot.com"]Obiective Realiste[/url] [url="http://androixbijoux.blogspot.com/"]Androix Bijoux[/url] Niste copii si toti copiii! [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...