Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scolari de Iulie - August 2004 * (92)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

deci tre sa mi deschid ochii bine, ies maine in recunoastere :-)

deci ma spal bine pe moaca, dau peste tot cu Glycol, las juma de ceas inainte de nani, inafara de ochi si buze :D , apoi dau crema nivea, dimineata ma balacesc si dau cu crema de plaja ???

 

_______________________________________________id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stai asa ca am uitat ceva....si parca vad ca m-a luati la injurat...deci ...Cand va dati cu Glycol sa stiti ca USTURA!!!!!Sa nu va speriat...ca trece repede...dupa cateva minute trece...o lasati juma de ora si pe urma dati cu crema de seara.Pe mine m-a piscat putin...pe altele deloc pe altele mai tare.Ptiu,bine ca mi-am adus aminte sa va sun ca mi-o luam pe urma.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana la pensie[:D]!

Procedeul asta cu glycol e ceva in genu...6 saptamani glycolA...sase saptamani acid glycolic 30% o data pe saptamana dupa care 6 saptamani iar glycol A.Cica daca nu vrei peeling mediu...ala mai tare...iti pui glycolA a la long...pin te saturi.Rau n-are ce sa faca...ca e un exfoliant usor...si-mi mentine tenul fresh.

Io imi fac mediu...adevarul ca mi-e cam frica...ca cica-i cu stat in casa doua zile de frumoasa ce esti...am sa incerc pe la ceafa sa vad io cum se comporta .mai am trei saptamani de glycolA dupa care imi execut un peeling de proba si daca nu-s dracu ma bag.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uochei mama spil, te las sa iesperimentezi;)) am catat in doo farmacii crema nu mai ierea asa am aflat ca are catare. mai cat in we, sper sa nu gresesc concetratia sa ramin cu pelea`n palma;))

cristal, mama, unde`ai fo pina acu? mai zi`le;))[flo]

azi la 4 semnez precontractul la notar, am intrat in hora gioc, uiuiuu;))

 

tzucurei de tzucureiid="purple"> 1id="teal">, 2id="maroon">, 3id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt alergica si am tenul foarte sensibil, asa ca am bagat o colega la inaintare sa isi cumpere Glycol si sa testez si eu pe ceafa :)

 

Daca vreti sfaturi de ten OK de la o baba, sa stiti ca ma mandresc cu lipsa ridurilor la 42 de ani. Cred ca o contributie o are si factorul genetic, dar cred ca a fost importanta ingrijirea de pe la 25 de ani (acum nu mai am timp :( )

In fiecare saptmana imi aplicam masca de argila (argila granule de la farmacie, lasate sa se moaie in apa in vas nemetalic, apoi adaugi 2-3 picaturi ulei de masline, 2-3 picaturi zeama de lamaie). Alternam cu o masca inventie proprie: branza de vaci moale, amestecata cu banana, miere, lamaie si ulei de masline. face tenul ca fundul de bebelus...

plus ca niciodata nu m-am culcat fara sa ma demachiez. Nu ma spal cu apa pe fata decat cand imi spal parul, in rest demachiere seara si dimineata.

 

Daria, eu sunt mare fan creme romanesti, incearca gama Gerovital, Aslavital. Nivea de care spune Ema e Nivea soft, e crema mea universala.

 

poze

Povestea nasterii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...