Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scolari de Iulie - August 2004 * (92)


Recommended Posts

Olivia hai relaxeaza-te. Nu cred ca este cine stie ce...dar tu fiind medic vezi lucrurile altfel. Sper doar sa fie o panica nefondata.

 

Ioana mi-au placut teribil pozele alb negru cu ochisorii vostrii cei frumosi.

Si mi se pare o aiureala cum ii invata matematica... sincer. In felul acesta ii invata sa memoreze nu sa gandeasca. Ei asa isi fac un reflex sa rezolve problemele acelea nu sa si inteleaga ce fac. Ufff inca nu s-a schimbat nimic in scoala romaneasca...si eu care speram ca da.

Ar trebui toti profesorii sa invete ca a invata nu inseamna a memora...inseamna a gandi sa faci rationamente...

 

Multa sanatate celor inca bolnaviori, si o saptamana frumoasa de primavara.

 

Liliana

Poze noi aici: Poze noi

Poze- martie 2008 ; Poze 1 ; Poze 2 ; Poze 3 ; Poze 4

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

hello

 

soare din zori aici...

 

Roxana, normal ca e mai soft la job decat acasa, stie toata lumea, mai putin sotii:P

 

Olivia eu am obiceiul sa ma panichez tocmai pt ca nu sunt medic (regreeeeeeet ca nu m-am facut medic) si nu-mi explic cand se intampla ceva, imi dau seama ca nu am cunostintele, formatia si ca depind de norocul de a da peste un medic bun ...poate ca e o viroza mai urata ce ai luat-o si tu si din cine stie ce motiv imunitar nu ai alta manifestare decat umflarea ganglionului.

 

sanatate sa avem cu totii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza[flo][pup]....meii parca miroase si la noi a primavara[pk] desi dimineatza erau -2 grade[bang]

Kim[flo][pup]daca n-ai fost cuminte cu "bubele"uite ce ai patit[:D][bang]eu zic sa nu te panichezi ca n-ai motive[pup]....io astept salariu si pe urma imi cumpar glycol[:D]

Liliana multumesc pentru complimente[flo][pup]....desi pare stufoasa matematica lor eu cred ca doamna are stilul ei de a le explica...mie imi place ca-n fiecare zi fac exercitii noi si diferite asa ca-i cam greu sa le memorezi...parerea mea[:D]

hai sa avem o zi excelenta[flo][pup]

 

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,

gorodeii noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cu reducere (pe care am pierdut-o pe drum, da?[:D]), a fost 34 ron. Se numeste Glyco-A 12% Laboratoarele Isis. Am intrebat si de ser cu ac. hialuronic si m-au spart..4 fiole 120 ron..mai ieftin are tipa aia din Timisoara..

 

io sunt de groaza am solutie micelara in casa de la Eucerin..si eu nu stiam! (o primisem).

 

in alta ordine de idei..m-a presat Rox si maine merg sa-mi faca analize [:D]..ta,na,na..

 

edit ..de azi Luca pleaca la bunici pana pe 16 cand scapam de ex..nus tiu pe unde si cu cine va sta,pt ca bunicii lucreaza la cabinet in fiecare zi de la 4 la 8-9..cu cine si unde isi face lectiile..nu se stie [q]..of de-ar trece mai repede zilele acestea![q]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Pentru ca tot ma laudasem ca anul asta am scapat de raceli si alte d'astea in sezonul rece, a incaltat Maria una d'aia cu febra 39, vomitaturi, muci siroaie si tuse d'aia galgaita...o frumusete.

Sper ca ieri a fost maximul si ca de acum e spre vindecare.

Sambata pe la 4 noaptea a fost simpatica, a vomitat, avea febra mare ("mami, ce ma fac, sunt fiebinte!! daca nu ma mai fac bine?! daca nu ma mai racesc!?") si a inceput sa se vaite mititica "ce ma fac!? luni dimineata avem test la matematica?!" (rasu-plansu [alcool][bang][:D]) I-am promis ca vorbesc eu cu doamna sa il dea alta data [:D]

 

Ioana a fost "a good sport", are numai niste muci mici-micuti care insa nu o impiedica sa respire noaptea [pk], nu a facut febra, sper sa nu o ia...

(desi isi paseaza telecomanzile de la una la alta dupa ce in prealabil le baga in gura [alcool][bang], pe mine ma apuca boala urata cand vad ca meteahna asta cu bagatul lucrurilor in gura nu le-a trecut nici pana la varsta asta![bang][q])

 

Dupa 12 aflam si ce spune doctorul ca eu pana nu imi da okay-ul nu o duc la scoala, am zis...:)))...desi s-a prins ca "daca esti bolnav e super!" [:D][alcool]

 

Roxana, aprob pozitiv! [:D]

 

Olivia, sanatate multa si sa fie o sperietura nefondata.

Va urez sa treaca saptamanile astea doua cu bine si cu succese!

 

Ioana, frumoase poze!

 

Liliana, cam asa e cu scoala romaneasca. La clasa intai nu e momentul sa ne facem griji...dar mai incolo...[:I]

 

Sanatate maxima tuturor si sa avem o saptamana excelenta!

 

"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.” (Mark Twain)

 

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)

poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O sapatmina buna , cu mult soare de la noi ( unde dupa ce am Avut 17C sapt trecuta acum avem 6C dar se simte ca 1C ) - DAR MACAR E SOARE ! Si avem multe flori [flo][flo][flo]

 

Articol de azi din presa ref la copii britanici

http://www.telegraph.co.uk/education/educationnews/9122180/Schoolchildren-can-use-an-iPhone-but-cannot-tie-their-shoelaces-poll-finds.html

 

[pup]

 

Mani si Alex

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...