Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scolari de Iulie - August 2004 * (92)


Recommended Posts

intre timp am studiat si eu si am aflat singurica de paula's choise...eu fondul de ten , rujurile toto de la rude din USA le am..aici nu-mi permit..asa ca poate bag si ceva de la Paula...dar trebuie sa vad ce ar fi de folosit..tu ce anume ai folosit?

Ce bine ca vb de cosmetice..ca eu stnt cu sufletelul mic de tot..De miercuri intr-o saptamana avem examen [:I]..scrisul si apoi joi internele si pt ca suntem 11 abia luni am pediatria..ca sa mai stau cu morcovu' bine infipt undeva [:D]

 

Liliana am inteles ca voi nu aveti carti de scoala..tu dupa ce lucrezi cu Adela..unde gasesc si eu materiale??

 

Robi ..hi,hi,...si al meu este f interesat de problema...ma tot intreaba..ai tot ce-ti trebuie? mai trebuie ceva?[:D]..iar el s-a apucat de cura de slabit..stiti cum merge cu invatatul??[alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Chiar voiam sa va propun...sa nu mai deranjam grupul cu cosmetice,daca mai aveti nelamuriri sa-mi scrie-ti pe privat sau pe FB.Ca vad ca de copii nu mai vorbim...si aci e coltul dedicat lor[pup].

Kim,scrie-mi ce fel de ten ai si-ti raspund pe privat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ema lasa mama draga fetele (si tu) sa vorbeasca despre glycol sau orice altele...aici e coltul mamicilor de pitici, deci subiectele sunt de toate pentru toate mamicile.

Spor la invatat celor cu examene , stiu ei care.

A, eu am manual de clasa a treia si a patra, caci exista, dar nu le aduc acasa, lucreaza exclusiv la scoala din ele...dar eu nu dupa ele lucrez...sunt o multime de websituri cu "curriculum" pentru clasa a doua, a treia etc. Plus ca noi avem o multime de culegeri romanesti..desi cu ele e cam greu la word problem.

Eu in general printez ce imi place la scoala, si e face ca si joaca.

Kim pe tine ce te intereseaza de fapt? manuale?

 

Liliana

Poze noi aici: Poze noi

Poze- martie 2008 ; Poze 1 ; Poze 2 ; Poze 3 ; Poze 4

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neatza!

Ema, pai daca ne scriem pe PM, cum aflam toate celelalte trucurile de ne fac floricele? :)

Eu cred ca deja suntem prietene bune aici, si putem dezbate tot ce e de interes...

 

Am gasit ulei de argan pe site-ul recomandat de Roxana pentru fructe uscate :) Saptamana viitoare investesc in frumusete...

 

Deocamdata i-am spus lui Petro sa imi aduca bicicleta in living, am probleme mari cu articulatiile (oare v-am spus ca am fost la medic??) si trebuie sa incep un pic de sport.

 

Ref. la copii si scoala, aseara am luat-o razna cautand solutii la o problema pentru un concurs. Se dau numere de la 1 la 5, trebuie sa le combini cate 3 pe orizonala, 3 pe coloana (ca o cruce), astfel incat suma pe verticala si orizontala sa fie egala (utilizand toate numerele). Am gasit 3 variante, cica ar fi 4, am mobilizat toata familia in zadar...

 

poze

Povestea nasterii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany
... mi dor de tini Milka :D
align="right" id="quote2">

[:-)))][:-)))][:-)))]

Cred ca asa as face si eu...Eu am sa ajung sa bat un record, n-am mai baut apa de cateva saptamani...[:D] (numai cafea si ceaiuri, cate un pahar bere seara cu migdale [:I][:I])

Olivia, spor si tinem pumnii!

Ema, pai aici e coltul mamicilor vesele (cand o sa-si faca piticlontii singuri subiect, atunci o sa fie numai despre ei [:D][:D]).

Ulei de ce?! Nici n-am auzit de asa ceva.
Eu la glycol nu ma bag inca pen' ca vreau sa ajung la dermatolog sa scot puncte de grasime, sau ce or fi alea de pe fatza mea [:I].

In alta ordine de idei, Maria "e coapta de sus pana jos" dupa cum s-a exprimat doctorul. Stam in casa la caldurica o saptamana, nu vreau sa apara complicatii. Doamna mi-a zis sa o tin acasa pana se face bine, n-a vrut scutire (a zis ca in clasa I nu prea lipsesc pentru ca vor ei ci pentru ca trebuie asa ca nu mai trece absente in catalog.)
Asa ca ma duc la scoala la 8 dimineata si duc temele, la 12 ma duc si iau caietele si temele pentru ziua urmatoare, ma distrez.[alcool][:D] Ieri m-am asezat langa colega de banca a Mariei, au zis colegii ca ma primesc si pe mine sa invat cu ei, nu se supara [:D][:D]

Ioana e in parametrii asa ca am dus-o la gradi ca sa repete pentru serbarea de 8 Martie.

Ma duc sa beau o cafea ca sa ma trezesc. O zi excelenta sa avem!

"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.” (Mark Twain)

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza[flo][pup]

Cristalina insanatosire grabnica Mariei[flo][pup]....chiar ca ai distractie mare cu caietele[:D]

Daria iti facem galerie[majoreta]...si io-s mandra de mine ca de juma de an m-am apucat de beut apa[pk]plata cu lamaie[:D]ca altfel nu se duce....in schimb suntem fani Milka,eu cu caramel,mandra cu alba si tati cu alune[:D]....mai nou mandra este devoratoare de rafaeloid="size1">

Robi da la ce concurs de matematica mai participati?

Kim iti tin pumnii pentru azi la analize[flo][pup]....si multa bafa la examene![pk]

hai sa avem o zi faina

 

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,

gorodeii noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...