Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tragedia de la Brasov - putem intelege de ce?


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
Si PS- e legal sa functioneze in ro o secta religioasa care interzice ajutorul medical? Ma intreb ce fac oamenii aia cand au probleme evidente, organice. Mor pur si simplu?
lady, penticostalii nu sunt o secta, sunt un cult recunoscut de lege si functineaza ca atare. si nu religia le interzice sa mearga la medic, din contra. cei care nu merg la medic o fac din propriile considerente, cum am spus si mai sus. sa mentionez ca nu apartin penticostalilor.
Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 119
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ Dar cred ca JD se referea la faptul ca religia in sine nu poate fi considerata o cauza a declansarii schizofreniei, adica nu poti sustine ´´daca esti de religia cutare faci o forma grava de schizofrenie´´
Eu nu-mi dau seama de unde pana unde interpretarea asta (la JD, daca asta a vrut sa spuna intr-adevar). Nimeni, dar absolut nimeni n-a legat aparitia blii psihice de religie. Multi au blamat faptul ca din cauza religiei nu s-a pus nici o secunda problema tratarii bolii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, cred ca a fost o neintelegere, eu asta am inteles ca incerca JD sa sublinieze, ceea ce am zis mai sus. Poate am inteles gresit, vine JD si explica ea. [:)] -------------------------------------------- ´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui kariguld
Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
Si PS- e legal sa functioneze in ro o secta religioasa care interzice ajutorul medical? Ma intreb ce fac oamenii aia cand au probleme evidente, organice. Mor pur si simplu?
lady, penticostalii nu sunt o secta, sunt un cult recunoscut de lege si functineaza ca atare. si nu religia le interzice sa mearga la medic, din contra. cei care nu merg la medic o fac din propriile considerente, cum am spus si mai sus. sa mentionez ca nu apartin penticostalilor.
Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!
Kari, nu ma refeream la o religie anume, ziceam asa in general daca e legal. Referitor la penticostali, daca ei nu interzic asistenta medicala, atunci religia nu are treaba in cazul asta si nu poarta vina, ca sa zic asa. Eu intelesesem ca religios i s-a interzis femeii orice ajutor specializat. -------------------------------------------- ´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si la penticostali ( ca si la ortodocsi de altfel) sunt oameni mai indoctrinati (si care refuza dr) sau mai putin indoctrinati, mai educati sau mai putin educati, mai credinciosi sau mai putin credinciosi...
Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009) [zana] tati [roker] si Vladutz [pis] [url="http://zebraroz.ro/"]zebra roz[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui andacos
Eu stiu ca penticostalii nu au voie(prin religie)la doctori! Ramonika,n-am auzit pina a cum de orodocsi care sa nu merga la doctor din cauza credintzei!Am luat exemplul ortodocsilor ,doar pentru ca l-ai mentzionat tu! Dana [url="http://www.dropshots.com/andacos#"]handarbeit[/url]
cred ca doar dizidentii penticostali au aceasta practica. personal cunosc medicii penticostali, deci?
Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui andacos
Eu stiu ca penticostalii nu au voie(prin religie)la doctori! Ramonika,n-am auzit pina a cum de orodocsi care sa nu merga la doctor din cauza credintzei!Am luat exemplul ortodocsilor ,doar pentru ca l-ai mentzionat tu! Dana [url="http://www.dropshots.com/andacos#"]handarbeit[/url]
ba au voie, majoritatea merg la dr. doar cei mai indoctrinati (si mai putin educati) nu o fac. si ziceam de ortodocsi ca sunt mai indoctrinati sau mai putin indoctrinati etc, nu in contextul cu ne-mersul la dr.
Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009) [zana] tati [roker] si Vladutz [pis] [url="http://zebraroz.ro/"]zebra roz[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...