Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tragedia de la Brasov - putem intelege de ce?


Recommended Posts

Pai mey fetelor,aia de-s mai indoctrinatzi,logic ca-s si mai religiosi! Atunci aia de ce nu se duc la doctor?Nu pentru ca este ceva in religia lor care le interzice????(eu stiam ca penticostalii nu merg la doctor,nu fac operatzii,nu fac transfuzii d esinge,el lasa totul la voia...domnului) Dana [url="http://www.dropshots.com/andacos#"]handarbeit[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 119
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui andacos
Pai mey fetelor,aia de-s mai indoctrinatzi,logic ca-s si mai religiosi! Atunci aia de ce nu se duc la doctor?Nu pentru ca este ceva in religia lor care le interzice????(eu stiam ca penticostalii nu merg la doctor,nu fac operatzii,nu fac transfuzii d esinge,el lasa totul la voia...domnului) Dana [url="http://www.dropshots.com/andacos#"]handarbeit[/url]
nu penticostalii, martorii lui iehova nu accepta transfuziile de sange si operatiile de trnasplant. si pe astia i-am studiat. cei care nu merg la medic, nu o fac neaparat din motive de religie. ca Biblia nu spune nicaieri sa nu te duci la medic. persoanele care fac asta sunt ...limitate. si in general barbatii spun "ce sa caute femeia la ginecolog, sa-i vada alt barbat pasarica? cum sa se dezbrace femeia mea in fata altui barbat?" iar aspectul asta nu tine de religiozitate ci de ...prostie. religia nu-l indobitoceste pe om, din contra il face liber. liber in sensul ca poate accepta tot ce-i bun, tot ce-i folositor din tot ce-i pe lumea asta. cei care pun limite si mai ales reguli habotnice sunt tot oamenii. Dumnezeu l-a creat pe om liber. si nu ia ingradit vointa, ba ia dat in mana alegerile libere. sa le faca dupa propria dorinta. habotnicii vor sa fie mai sfinti decat Dumnezeu si pun povara pe umerii lor, povara inutila.
Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui kariguld
Citat:
citat din mesajul lui andacos
Pai mey fetelor,aia de-s mai indoctrinatzi,logic ca-s si mai religiosi! Atunci aia de ce nu se duc la doctor?Nu pentru ca este ceva in religia lor care le interzice????(eu stiam ca penticostalii nu merg la doctor,nu fac operatzii,nu fac transfuzii d esinge,el lasa totul la voia...domnului) Dana [url="http://www.dropshots.com/andacos#"]handarbeit[/url]
nu penticostalii, martorii lui iehova nu accepta transfuziile de sange si operatiile de trnasplant. si pe astia i-am studiat.
Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!
Ah...atunci i-am incurcat![:D] Kari in ce context i-ai studiat? Oricum vorbim d eoameni tineri,vorbim de acces la stiintza pe care ei dintr-un motiv sau altul(eu ramin la ce am afirmat,la relivgie)l-au refuzat constant! Unde a nascut femeia asta atitzia copii?ca daca o facea intr-o institutzie specializata,banuiesc ca i-ar fi spus cineva...mey femeie,vezi ca asa si pe dincolo...organismul nu are timp sa-si revina...intzelegetzi voi!Ba chiar si pe prea fericitul tata[alcool]l-ar fi putut atentziona ! Parintzii ei chiar nu vazut ca femeia aia nu se comporta normal???Ca ar fi putut-o duce la doctor,care ar fi cautat-o la cap,nu la pasarica! Ideea mea e ca...ce e prea mult ,strica!Chiar si in domeniul religiei! Dana [url="http://www.dropshots.com/andacos#"]handarbeit[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui andacos
Eu stiu ca penticostalii nu au voie(prin religie)la doctori! Ramonika,n-am auzit pina a cum de orodocsi care sa nu merga la doctor din cauza credintzei!Am luat exemplul ortodocsilor ,doar pentru ca l-ai mentzionat tu! Dana [url="http://www.dropshots.com/andacos#"]handarbeit[/url]
Cred ca ii confundati cu "martorii lui Iehova". Eu am avut colega de birou penticostala si umbla bine mersi si in fusta mini [:-@] - si era super activa si la biserica (ma gandesc insa ca acolo nu se imbraca asa [:D]) Nici poveste sa nu mearga la medic! N-am mai auzit asa ceva si in zona-s destui penticostali. Pe vremuri stiu ca femeile penticostale purtau doar fuste lungi si baticuri ,le depistat urgent pe strada dupa echipament,dar acum ff rar mai vad asa ceva ... cred ca s-au mai "luminat" si ei. MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca a iesit o salata de boeuf din subiectul asta. Eu am spus ca femeia sufera de psihoza post partum. Unul dintre simptomele acestei boli psihice este si delirul care poate fi RELIGIOS. Asta inseamna ca femeia care sufera de psihoza poate auzi voci pe care le interpreteaza a fi ale lui Dumnezeu sau ale diavolului, etc, chiar daca nu este o persoana religioasa sau nu face parte dintr/o secta sau mai stiu eu ce. In acest caz s/a dat vina pe sot, familia femeii, etc. Este adevarat ca era responsabilitatea lor sa intervina, dar exista multe alte cazuri de mame care isi ucid copiii avand psihoza, fara ca familiile sa fi intervenit, desi nu apartineau unei secte care nu accepta medicina sa zicem. Finn Constantine 15.10.2009 si [gravi] 31+ [baietel] Euan Tudor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui andacos
Da ,Monica...am zis ca i-am incurcat![:)] Daca religia nu le interzice mersul la medic,totzi sunt vinovatzi...criminala,tatal copiilor,parintzii ei,parintzii lui...totzi cei care au sesizat ceva anormal si...au tacut! Dana [url="http://www.dropshots.com/andacos#"]handarbeit[/url]
N-apucasem sa citesc ultima pagina Da si eu zic ca-s vinovati cei din familie in primul rand.Pastorul de la biserica unde umblau ce putea sa-i faca,sa o ia pe sus sa o duca el la medic? Am citit pe ceva site ca ar fi declarat ca el i-ar fi zis sa mearga la medic.Nu vreau sa ii iau apararea,ca nu-s genul meu chiar defel penticostalii,dar sa va dau un exemplu: Noi am avut in bloc o femeie cu probleme psihice - cred ca tot un fel de schizofrenie si nu va zic ce facea - urla noapte de noapte si trantea usile,politia a fost chemata de n ori,mi se pare ca si ambulanta.Credeti ca au luat-o vreodata sa o interneze??? Nici poveste! Si era singura - parintii ii murisera (tatal suferea de aceeasi boala) - si intr-o locuinta sociala.Cheltuieli neplatite cu anii,ca nu muncea,ii mai plateau ceva asociatii restantele cand si cand.Se stia la primarie si deci si la "social" de situatia ei si nimic.In plus colac peste pupaza a ramas gravida.Abia dupa aia i-a fost luat copilul si a disparut si ea din zona,am inteles ca acum e internata la ceva sanatoriu. MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Femeia este bolnava psihic. Nici macar nu se simte vinovata : a raspuns ca Dumnezeu i-a cerut sa-l sacrifice pe cel mai iubit fiu. Tragedia este pt copiii ei, care traiesc cu gandul ca mama lor le-a omorat un fratior. Eu pe sotul iubaret l-as lua la intrebari si apoi si pe parintii femeii. Daca s-ar da o lege sa sterilizeze bolnavii psihic, s-ar trezi cineva sa tipe ca li se incalca drepturile acestor oameni. [alcool] allinta A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect. Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da allinta, din pacate cred si eu ca s-ar interpreta ca li se incalca drepturile. Ceea ce nu inteleg eu este de ce macar celor care fac copii prin reproducere umana asistata nu li se cere un consult psihiatric amanuntit inainte, ca acolo nu "da doar Dumnezeu" mai contribuie si embriologii si mana omului la aparitita unui potential bolnav psihic. Stiu ca sunt off topic, dar imi aduc aminte ca la primul fiv m-au testat la inima, plamani, o gramada de funcii ale diferitelor organe, analize de sange si...sincer am intrebat daca la psiholog/psihiatru nu ne trimit si au spus ca nu ar leze drepturile omului si ca oricine are dreptul sa faca copii oricat de bolnav ar fi, ca doar cei din ospiciu sunt supravehgeati in sensul asta. Ma rog... nici macar aia nu sunt 100%. Si revenind la subiect, e foarte trist ce s-a intamplat si din nefericire pt acea femeie bolnava de schizofrenie, ea nu va mai avea liniste tot restul vietii, pt ca schizo au si perioade cand sunt si par perfect normali si atunci nu stiu cum ii va fi cand isi va aduce aminte de ceea ce a facut. Iar copiii, ar trebui, parerea mea inlaturati rapid de cei de la protectia copilului dintr-un astfel de mediu. Nu bunici, unchi sau alte alternative de nebuni. Luati si consiliati si salvati!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...