Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum scap de roscat?


Recommended Posts

Buna! Vreau si eu o solutie miraculoasa sa scap de reflexele de roscat din par. Si nu ma refer la foarfeca si nici la rabdare (adica sa ma vopsesc luni la rand cu o anume vopsea pana iese roscatul). M-am vopsit brunet ani de zile (16 la numar) pana de curand cand m-am decis sa ma decolorez. Toate bune si frumoase, am reusit sa scot negrul din par. Acum nu reusesc sa scot roscatul. Vreau sa ajung la un saten pur fara sa fie nici prea inchis nici prea deschis (nu vreau blond inchis). Problema este ca orice vopsea pun in cap tot roscat imi iese.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna, eu iti recomand sa mergi la un salon sa te vopsesti...acasa nu prea cred ca vei reusi sa scapi de nunatele de rosu...la salon insa se amesteca mai multe nunate plus ceva care neutralizeaza roscatul/morcoviul...stiu sigur ca asa se face si in cazul parului blond. nunantele acelea de rosu sunt din cauza decolorarii... succes![flo] giulia si alex-raoul (22.09.2002) "Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de sugestie. Am fost la un salon (un salon de care am fost multumita pana acum). Si m-au facut bruneta la loc. Dar nu orice fel de brunet ci un brunet cu nuante de....roscat. A trebuit sa decolorez parul din nou. Asa ca.... prefer sa gresesc eu acasa decat sa stau ore intregi la salon, sa ma coste o groaza de bani si sa mi-l si deteriorez incercand sa scot iarasi brunetul din par. Inca o decolorare si nu mai intreb cum sa scot roscatul din par ci de unde procur o peruca.[:D] Stiu ca roscatul se datoreaza decolorarii. Dar tot vreau sa scap de el.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...