Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (33)


Recommended Posts

Lavi, io pe asta l-am ochit. Sigur i-ar placea si Nataliei: http://store.swatch.com/childrens/watches/page/1/FFL018

 

Ceasul luat de Virgil e listat la "For her", deci poti sa-l poti cu incredere.

 

Eu eram disperata cu ceasurile cand eram mica. Nu exista sa nu am ceas la mana, dormeam cu ele. De cand cu mobilele si statul non-stop in jurul unui calculator, am renuntat complet la ele si nu mai port deloc ceas.

 

 

 

 

 

Poze cu noi [colegi]1 si 2

 

There are no shortcuts to happiness!id="purple">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mda, Noki, daca i-ar fi luat cu Hello Kitty sau cu Clopotica

http://store.swatch.com/childrens/watches/page/1/FLN042

(fetele mele sunt mari face Clopotica si recunosc ca si mie imi plac mult filemele)

sigur i-ar fi placut.

Dar noi n-am facut un plan sa-i ia Virgil Nataliei ceas, n-am cautat dinainte pe net, i-am zis eu la telefon inainte de a pleca de acolo, ca daca n-are alte idei sa-i ia un ceas. Partea buna e ca-mi place mie si s-ar putea sa-l si port la vara :) cand voi plimba caruciorul. Daca nu-l vrea goanga.

 

Maria, tare ceasul in format binar. Sa-l vad eu pe Alex cand se trezeste noaptea ca de ex vomita un copil (nu cobesc dar se mai intampla si de-astea) cum face el rapid conversia in minte. [cafea]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pt urari si incurajari![flo]

 

Ma gandesc sa ii iau si eu 2-3 tinute de scoala ca sa am de schimb!

O sa incep si eu sa caut ghiozdan ca sa am impresia ca ma ocup de pregatirea de scoala [:D]

 

Lavi DPN-ul este 20 iulie.Ms de listuta!

 

Ile, mami de Victor[bicla] si Andrei [cavaler]

id="green">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ilenutza, am vazut ca e 20 iulie, multu' ca mi-ai repetat, problema e ca am incercat sa editez din nou primul post de la subiect dar mi-a zis ca au trecut mai mult de 20 de zile de la postarea lui si nu se mai poate edita. Daca vreau totusi sa editez sa contactez administratorul. Ma gandesc sa nu ma mai complic cu administratorul si sa modific in lista de la capitolul urmator, daca nu te superi! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ilenutza, felicitari, ce frumos sa ai no 3 si de sex diferit ca primii doi!

 

azi la scoala DE CARE APARTINEM:

buna ziua, doresc sa inscriu copilul la scoala

-buna ziua, nu puteti!

de ce nu pot??!!

-fiindca etapa 2 este pt scolarii din alta circumscriptie, pt dvs era etapa 1. ati avut la dispozitie x zile, daca n-ati binevoit... (mai era si obraznica!)

e treaba mea de ce n-am venit in etapa 1 (m-am abtinut sa-i zic ca n-am avut chef sa ma dau jos din pat stiind ca sunt 4 etape tampite toata primavara...), am venit acum si apartin de aceasta scoala.

-tb sa veniti in etapa 3, va rog sa eliberati secretariatul! (deja nesimtita:))

bun, incerc eu, daca ordinul scrie ca in etapa 2 se inscriu copii din alte circumscriptii, asta nu inseamna ca nu pot veni si ceilalti, PE LANGA EI.

- ba nu, cei din circumscriptie nu pot veni!

injurand in gand capetele logice din minister, intreb: si cum stiti cati copii sa admiteti in etapa 2 daca dvs nu stiti cati copii din propria circumscriptie urmeaza sa vina in etapa 3? daca se termina locurile in etapa 2? mie trebuie sa-mi primiti copilul in etapa 3, cum spuneti dvs, pt ca este de pe strada alaturata. daca dati toate locurile copiilor din etapa 2, din alte zone, ce faceti cu cei din propria circumscriptie in etapa 3?

nu mi-a raspuns la asta...incurajata de tacerea ei si sperand ca-i dobor rezistenta, intreb in continuare: sesizati ca este un non-sens aici?

- Nu, nu sesizez, zice ea intepata, va rog sa lasati loc urmatoarei persoane.

 

Romania, my love, tare organizarea, personalul, ministrul, logica inscrierii tot tot tot.

 

mama lui Nichita (09.12.2005)

Look who’s talking: Nichita-Andrei

filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei

montaj anual

 

Calatoriile mele

 

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, asa am inteles si eu, cum zice secretara (dar putea fi mai politicoasa [poc]) : la scoala de circumscriptie te poti inscrie ori la etapa 1 ori la etapa 3. La etapa 2 se inscriu copii pe locurile suplimentare, tie daca apartii ti se pastreaza locul pana in etapa 3 pt ca se presupune ca in etapa 2 poti incerca la alta scoala. Abia in etapa 4 se pun "la liber" toate locurile si ti-l pierzi pe al tau de la scoala de circumscriptie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ordinul asa zice, ca secretara. dar comentez faptul ca e ilogic. la scoala la mine mai sunt 10 locuri (sau 8 parca) azi. daca se ocupa cu cei in etapa 2 si noi, cei din circumscriptie care venim in etapa 3 nu mai gasim ce-o sa faca? intreb. plus ca e non-sens sa nu lasi pe cel din circumscriptie sa se inscrie cand vrea, mai ales daca tot nu |deranjeaza" locurile celor din exterior, in considerarea faptului ca locurile pt interiorul circumscriptiei sunt "oprite", cum spui tu.

 

mama lui Nichita (09.12.2005)

Look who’s talking: Nichita-Andrei

filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei

montaj anual

 

Calatoriile mele

 

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ideea e ca la avizier nu zice mai sunt 10 locuri din care 7 sunt "oprite" pt niste copii din circumscriptie ai caror parinti n-au venit in etapa 1, da' ii asteptam in etapa 3, daca nu cumva apuca sa se inscrie la alte scoli[alcool][alcool]. zice doar: mai sunt 10 locuri. daca se ocupa in etapa 2 fiindca 10 mame arata ca au serviciul in zona etc, in etapa 3 ce facem? nici macar nu stiu sa comunice, sa promoveze etc.

 

mama lui Nichita (09.12.2005)

Look who’s talking: Nichita-Andrei

filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei

montaj anual

 

Calatoriile mele

 

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Probabil intentia a fost ca in etapa a 2-a sa se evite buluceala, alta explicatie logica nu gasesc. Intr-adevar, e aiurea ca sunt probleme de comunicare dar n-ai ce probleme sa ai, in etapa a 3-a te duci cu ordinul in brate si le arati ca locul copilului e garantat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am inteles ca in et. a doua locuri "la liber" = locuri totale - nr. copiilor recenzati (nu inscrisi in et. I)

(de ex, la mine la scoala: cls. 1 - nr. de locuri : 50. nr. inscrisi in et. 1 - 15. nr. de locuri in et. a doua: 11. cum 50-15 nu fac 11, ma gandesc ca aceasta logica a fost aplicata, adica au pastrat locurile recenzatilor neparticipanti la et. 1)

 

pe mine azi m-a intampinat un bodiguard cu tigara-n gura [alcool] (care m-a trimis la plimbare, ca cica dupa-amiaza incepe inscrierea)

 

edit: vad ca la 56 nu-i asa cum am inteles io... e fix diferenta intre locuri si inscrisi.

ma rog, mi se pare ca la tine la scoala au o logica proprie...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...