Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (33)


Recommended Posts

Lavi, eu tot mai cred intr-o eroare umana/de aparatura la diagnosticul vostru. Cum iti si spuneam (daca ma tine bine memoria [:D]): la ORICE alt medic din tara asta ai fi fost la echo, plecai fericita ca bebe e 100% ok. Sa fie bine! [flo] Ina, off, diagnosticele pe internet nu sunt deloc de incredere, ma indoiesc ca Altz. are ceva in comun cu tineretile noastre [:D]. Suprasoliciatre a sistemului nervos, imunitate scazuta, lipsa de B-uri, D, Fe etc. - da! Dar degenerare ireversibila a sist nervos in nici un caz! Sper sa gasesti un medic bun si sa te repari cu bine cat mai curand! Multumim mult pentru urarile pentru Anuca! [flo] Am sarbatorit mamaruta mica vineri la gradi, sambata pe-acasa (venit nasii la noi) si azi la ski [:D]. A fost rasfatata ca o printesa - si si-a luat rolul foarte in serios - imi pare tare rau ca nu i-am filmat fitzele si mutritele cand si-a facut aparitia (in rochite, desigur) la gradi sau printre musafiri [il]. A fost ff fain, suntem rupti. Sper sa ne astepte o saptamana normala si plictisitoare [:p]. Inca nu am ajuns pe la scoala pentru inscriere, dar nu ma astept la stres - mergem la scoala de care apartinem.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Maria, sa va traiasca Anuca!!! ce frumos, un week-end intreg de sarbatorire! Zu nu are un diagnostic, are o suspiciune! Diagnostic se va pune dupa nastere pe baza masuratorilor care se pot face doar dupa nastere si in urma carora se stabileste un diagnostic. Deocamdata e suspiciune. Dar nu pot sa o neglijez, problema a fost sesizata in 3 ecografii de la momente de timp diferite, 22, 26 si 29 de saptamani, rezultatele masuratorilor au fost asemanatoare. Sondaje printre ecografistii de sarcina n-am vrut sa fac, ce sa fi facut, sa-i iau la rand, sa-i incerc, sa vad care se pricepe sa masoare acel flux si sa-l interpreteze. Cum zici tu, marea majoritate probabil nu masoara. Inima arata perfect anatomic, numai la fluxurile Doppler se sesizeza ceva in neregula. Oricum nu-mi foloseau la nimic n pareri, nu am ce sa fac pana nasc, nu e nicio decizie de luat, de informat m-am informat, acum trebuie doar sa astept. Si sa ma bucur de sarcina intre timp. [9cer] Lavi [gravi]31+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa-ti traiasca anuca, maria! lavi, da' intre timp zu a primit si suspiciune de nume complet?:)) ca am lipsit un timp de aici, nu sunt la curent, iertare... mama lui Nichita (09.12.2005) [url="http://nichita.shutterfly.com/"]Look who’s talking: Nichita-Andrei[/url] [url="http://www.dropshots.com/nichita"]filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]montaj anual[/url] [url="http://worldexperience.shutterfly.com/"]Calatoriile mele[/url] "cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anda, buna intrebare cu cat la suta[alcool]. Nu ni s-a zis si nici nu scrie pe hartzoaga[bang]. Acum am bagat de seama ca au ramas multe campuri necompletate. Unde am fost ultima data i s-a facut audiograma doar pe 4 frecvente (500, 1000, 2000 si 4000), la 500 i-a iesit 30 dB, la 2000 si 4000 i-a iesit 50 dB. Ni s-a zis ca urechea normala percepe de la 30 dB. Cristina cu [zana] Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crissy, pai inteleg ca situatia nu e chiar dezastroasa, bafta multa!!![pup] Anda, deocamdata ii zicem Zu, mi se pare ca asta e porecla care i se potriveste cel mai bine [il] Acum o inteleg si eu pe Alina cm ii zicea Alessiei Cunegonde si pe o cunostinta care ii zicea bebeului Gheorghe. Atunci nu le prea intelegeam. Acum si eu simt la fel, nu-mi vine sa-i zic decat Zu. Varianta de nume nedefinitiva dar probabila e Amalia Stefania. Dar nu-i zicem asa pana nu se naste, va rog sa nu-i ziceti nici voi [flo]. Lavi [gravi]31+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

era sa-l inscriem azi pe Cristi la scoala - din fericire in ultimul moment ne-am dat seama ca e marti si 13, am lasat-o pe maine [:D] si ne bate fff tare gandul sa mergem la mare in Thasos, cu pauza de o noapte in Veliko Trnovo (sau cum se cheama [:p]) - daca aveti cumva idei si recomandari, sunt fff binevenite [flo].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...