Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Si azi citim. 2


corap

Recommended Posts

Mik darling, "kinky sex" si "vanila sex" sunt deja expresii internationale [:D] ... nu stiu daca sa-ti fac un serviciu si sa te las sa citesti definitiile in trilogia asta penibila, SAU sa-ti fac un serviciu, sa-ti spun, ca sa nu-ti mai pierzi timpul cu trilogia asta penibila [:I][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[8D] buflea, esti o teribila. Am gasit explicatii in french aici : http://degasne.over-blog.com/article-5647169.html (mey, sunt niste termeni pe care nu-i inteleg da' poate ca-i mai bine sa nu caut [:I] ) PS : schimbul se mesaje si linkul se incadreaza perfect la rubrica ce am citit azi. [alcool] PPS : cum termenii au trecut si de partea asta a oceanului am sa-mi intreb sotul, sa vad daca stie (macar el). Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Touche ... ca franceza nu este limba mea favorita [:)]. Dar "read my lips" [:D]- nu se compara o definitie de dictionar (scrisa ea si cu "r-ul" graseiat frantzuzesc), cu o definitie explicata pe larg, intr-un roman erotic [:I][:D] Cat despre sotz, eu nu as irosi intrebarile cu curiozitati despre definitii ... mai bine intreaba-l direct daca stie ce sa(-ti) faca [:I] P.S. Apropo, oare cum se "formeaza" masculii astia alpha ... intreb pentru fiu-meu ... ca vremea mea a trecut [:D].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui buflea P.S. Apropo, oare cum se "formeaza" masculii astia alpha ... intreb pentru fiu-meu ... ca vremea mea a trecut [:D].
[:D] al meu mare (14 ani) e format teoretic la scoala la orele de biologie: vasectomie, menopauza, .... [alcool] Restu' mai vedem. [8D] Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

acum si in limba romana [batetoba] http://www.bookiseala.ro/james-e-l-cele-50-de-vicii-ale-domnului-grey/76616.html buflea, nu ca vreau sa te contrazic si aici [:D], da' nici scenele de sex nu-s cine-stie-ce. ma intreb daca traducatorul in romana le-a ridicat sau nu calitatea [:-)))]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunteti totale cu ultimele discutii! vedeti, de asta e bine sa mai pui mana pe cate o carte: multe mai afli [:D]. tot la tema: despre vedeta de la Bookfest, Houellebecq, ce spuneti? recunoaste cineva ca l-a citit? [:I] galisia, imi place recomandarea ta, si eu o ochisem. aveam o temere sa nu fie prea acra/amara.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Maria, eu am citit din Houellebecq primele romane, insa nu pe ultimele. Am in casa ultimele 2 carti, insa nu as spue ca ma trage ata.

 

E interesant ca radiografie sociala, pe alocuri cam lung, are si scene de sex destul de atipice (parthouze, nudisti, echangisti, nevoi .. [:I])

 

---

 

Aseara am citit o istorie a informaticii. [:D]

 

Mik. id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...