Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cearcanele!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

o analiza pentru depistarea parazitilor intestinali ar fi primul pas. alta varianta ar fi apneea de somn. sotul tau sforaie noaptea ? este normoponderal sau are kg in plus peste greutatea corespunzatoare varstei si inaltimii lui ? care este pozitia lui preferata de dormit - pe o parte, pe burta sau pe spate ? are momente in care sforaiturile alterneaza cu momente prelungite in care nu inspira aer ? Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
Readuc in discutie subiectul, pentru ca problema mea cu carcanele s-a accentuat si am impresia ca ma imbatraneste cu 1000 de ani. Am avut cearcane dintotdeauna (de genul, in poza pentru panou din clasa 1-a se vad cearcanele) iar acum, dupa 35, pielea a inceput sa se lase asa ca am facut pungute. Dorm cat pot de bine, in sensul ca nu prea bine dar n-am ce-i face. Mananc ok, beau apa, rinichii functioneaza ok. Astept recomandari de creme/comprese ce stiti ca functioneaza, insa in acelasi timp sunt convinsa ca doar le desumflu... asa ca am inceput sa ma gandesc serios la chirurgie. In concluzie, astept mai ales recomadari in sensul asta. Ma pregatesc asa psihic pentru anul viitor in toamna, doar ce am inceput sa culeg info. Intre timp insa, nu va sfiiti sa-mi spuneti ce alte solutii cunoasteti. Multumesc si va astept [pup] J si Carla (05.02.2006) [url="http://www.prin-casa.ro/"]Culinare[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cred ca depinde mult daca sunt depozite de grasime + apa (pungutele) sau adanciturile negre vinetii (cearcanele propriu zise). Cercurile negre din cate stiu au cauze interne mereu si cosmetica poate cel mult sa le mascheze sau sa le reduca pe termen scurt. Insomnie, insuficiente renale si / sau hepatice, regim alimentar defectuos, retentie de apa, fumat, ma rog, TOT aproape duce la cearcane :) pielea de sub ochi e f sensibila si e printre primele care da semnalul ca nu e ok ceva in organism. cat despre depozitele de grasime, din cate stiu singura metoda reala de a scapa de ele e chirurgia. ------------------------------------- Just derpin' around
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui J G Intre timp insa, nu va sfiiti sa-mi spuneti ce alte solutii cunoasteti. Multumesc si va astept [pup] J si Carla (05.02.2006) [url="http://www.prin-casa.ro/"]Culinare[/url]
Aplica in fiecare seara, ptr. 10 min, o pasta facuta din o lingura de suc de rosii, o jumatate de lingura de suc de lamaie, un varf de cutit de praf de turmeric si un varf de cutit de faina. Sau mai incearca turmeric praf (din capsule) + suc de ananas.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspunsuri! Ina, eu am clar pungi, nu cearcane negre, deci am intuit corect... trebuie chirurgie. Luisa, am turmeric in casa, o sa incep de azi sa aplic seara masca asta. Merci! Lorelei, foarte interesant articolul. Nimeni n-a facut interventie? J si Carla (05.02.2006) [url="http://www.prin-casa.ro/"]Culinare[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...