Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (6)


Recommended Posts

Pai asa Sabina, sa fie si sa ramana ok analizele.

 

Eu am reconsiderat schimbarea de gradi...adica nu stiu daca e ok. Daca il duc la gradinita ce tine de scoala va fi predarea in engleza si imi e ca il bulverseaza si mai si. El daca nu intelege ceva prefera sa ignore, si daca nu stie se supara rau. Iar alte gradinite cu predare in romana nu prea ma incanta. Mai reflectez.

 

In plus l am intrebat daca vrea o gradi noua. Initial a zis da, dupa o pauza de gandire. Dar ieri a venit singur sa imi spuna ca merge la gradi noua dar ar mai vrea aici putin.

 

Rox, mamica Alexandrei si a lui Andrei id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hei, ce cautati pe pagina 2 ? Hai fuguta acolo unde ne este locul ! [aerob]

 

Sabina, ma bucur ca rezultatele analizelor sunt ok, sper ca in curand sa o simti si "pe pielea ta", cum se spune ! [pup]

Cred ca Sofia e tare mandra ( are si de ce, evident ) [pk]. Felicitari inca o data ! Gheorghe e mortal cu explicatiile lui [:D]. Cine stie ce cariera il asteapta [:)]

 

Roxana, mult succes, sa gasiti decizia cea mai buna pentru Andrei. Poate acum veti reusi sa petreceti mai mult timp impreuna si vei descoperi ce il deranjeaza.

Si daca tot ai mai mult timp liber ( macar teoretic [:D] ), poate bem si noi o cafea impreuna intr-o zi [flo].

 

Mandarinutza, iti inteleg revolta si amaraciunea din episodul cu biletele la spectacol. Eu totusi nu am inteles pt cine luau persoanele respective cate 100 de bilete. Oricum, ma gandesc ca organizatorii deja stiu despre aceste practici - sau nu ? Poate daca ai avea timp ar merita sa le scrii cateva randuri...

 

 

Luy, cu Maria Teodora id="red"> si Irina Alexandraid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si ca sa va mai povestesc si eu ceva despre Maria : gradinita lor desfasoara proiectul "Lumea parfumata a florilor" si a incheiat un parteneriat cu o florarie. Astfel, saptamana trecuta au fost in vizita la sera si au vazut cum se ingrijesc florile, cum sunt sortate, impachetate si trimise cu masinile speciale la florarie, au vazut unde sunt rasadurile de flori ( gradinita de floricele, cum le-au numit ei [:)] ). De asemenea, au plantat fiecare cate un pui de lalea in ghiveci, pe care l-au luat apoi la gradinita, urmand sa-l ingrijeasca acolo.

Maria a fost foarte incantata, am avut si eu posibilitatea sa vad pe blogul gradinitei poze din cadrul vizitei, mi-au placut.

 

Si inca una : pentru ca nu au facut serbare in martie, acum se pregatesc intens pentru Paste, din cate am inteles de la Maria vor fi imbracati in costume populare ( trebuie sa ma interesez daca le dau de acolo sau le cautam noi ) si au dansuri cu "doi pasi in fata, doi pasi in spate, doi pasi la stanga, doi pasi la dreapta" [:D]. De asemenea, aseara se apucase sa-mi recite poezia ei cu iepuras [:)]

Nu stiu exact cand va fi serbarea, nu am primit pe mail anuntul oficial [:)] si nici sotul nu mi-a zis ca s-ar fi afisat ceva la gradinita.

 

 

 

Luy, cu Maria Teodora id="red"> si Irina Alexandraid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui luy
Roxana, daca tot ai mai mult timp liber ( macar teoretic [:D] ), poate bem si noi o cafea impreuna intr-o zi [flo].

Luy, cu Maria Teodora id="red"> si Irina Alexandraid="red">
align="right" id="quote2">

Cu cea mai mare placere. [flo]


Rox, mamica Alexandrei si a lui Andrei
id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Sabina
fetelor, continuati, ca eu am analize ok, sunt cica doar in sevraj de cortizon si n-am ce face, decat sa stau linsitita si sa astept sa treaca.
align="right" id="quote2">Pana la urma n-ai rezistat cu laudatul ala! [:D]Bravo, ma bucur tare de vestile tale! [pup]=====================Mami de Ioana id="red"> (27.09.2007)id="Comic Sans MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luy, le-am scris organizatorilor si mi-au raspuns ca pentru spectacolul urmator vor vinde doar 10 bilete/persoana. Un nr foarte mare, jumatate din bilete le-au fost date sponsorilor intrucat ii ajuta cu costurile organizarii. Oricum tataie s-a ambitionat si data viitoare vrea sa se duca devreme cu scaunelul.[pk] Tataie mi-a zis insa ca s-a suparat ca erau multe mamici cu bebici care au stat la coada peste o ora si nu s-au ales cu nimic.

Foarte frumoasa initiativa cu floraria!

 

Sabina, ma bucur ca sunt analizele ok![pup]

 

 

 

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007 si Filip Alexandru 12 07 2010

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui carpatina
Citat:
citat din mesajul lui Roxana_GNu sunt prea sanatoase floricelele...si ingrasa [:D].
align="right" id="quote2">Pai d'asta sunt atat de savuroase [:)] Si din cand in cand e voie sa mai scapi si pe langa drum [;)]=====================Mami de Ioana id="red"> (27.09.2007)id="Comic Sans MS">
align="right" id="quote2">Eu sunt mai mult pe langa drum decat pe drum...la capitolul asta. Rox, mamica Alexandrei si a lui Andrei id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...